Rīgas 5. pamatskola - attīstības centrs

Sadraudzības koncerts

29.maijā Rīgas 5.pamatskolas - attīstības centra 6.-9.klašu mūzikas pulciņa dalībnieki kopā ar Gaismas pamatskolas skolēniem sniedza sadraudzības koncertu VSAC "Rīga" filiālē "Pļavnieki". Koncerts “No sirds uz sirdi” maija beigās jau kļuvis par tradīciju. Kopā ar mūsu skolas skolēniem muzicēja un uzstājās arī skolotāji Ieva Brokāne, Ivars Puga, Olga Pušpure un Inga Elerte.

Paldies mūzikas skolotājai Elgai Polei-Polītei, VSAC "Pļavnieki" un Agnesei Asperei par uzaicinājumu atkārtoti priecēt VSAC "Pļavnieki" bērnus un darbiniekus!

Konkurss "Mana valoda"

16.05.2024. mūsu skolas skolēni Guntavs un Maksims piedalījās skatuves runas konkursā “Mana valoda” Rīgas 1. pamatskolā – attīstības centrā. Visi konkursa dalībnieki saņēma žūrijas uzslavas rakstus un grāmatas.

Priecājamies par mūsu skolēnu uzstāšanos un izteiksmīgajiem preikšnesumiem.

Paldies skolotājām Dacei Kārkliņai un Rudītei Jākobsonei par skolēnu sagatavošanu.

Teātra festivāls Lietuvā

Šī gada 14.maijā ritma grupa “Karnevāls” piedalījās XXVI Starptautiskajā teātra festivālā bērniem ar īpašām vajadzībām "Sirdys vilčiai plaka", kas  notika Paņevežu muzikālajā teātrī (Lietuvā). Šogad mūsu ritma grupa uzstājās ar teatralizētu ritma priekšnesumu “Pieci Argentīnas zemkopji”.

Argentīnas ritmu pavadībā atraisījās skatītāji un atbalstīja priekšnesumu ar ovācijām un aplausiem.

Paldies skolotājām Ilzei Lešinskai un Ariadnai Kostinai!

Dalība XXVIII Integratīvā mākslas festivāla “Nāc līdzās!

9.maijā VEF Kultūras pilī izskanēja XXVIII Integratīvās mākslas festivāls Nāc līdzās. Tajā savus talantus rādīja ap 300 dalībniekiem no skolām ar speciālajām mācību programmām, no Valsts sociālās aprūpes centriem bērniem un pieaugušajiem, no īpašo bērnu vecāku biedrībām, no dienas aprūpes centriem, kā arī individuālie dalībnieki dažādos vecumos.

Lielkoncertā bija pārstāvēti dažādi skatuves mākslas žanri – dziesmas, dejas, leļļu teātris, dzejas runāšana, dažādu instrumentu spēle. Šis tiešām bija Lielkoncerts, jo tā garums bija 5 stundas!

Mūsu skolu pārstāvēja 3 priekšnesumi. Ritma grupa “Karnevāls”, jaunais talants Reinis, kura potenciālu saskatīja arī žūrija, vēlot viņam pacīnīties par lauleāta titulu nākamgad, un jau vairāku “Nāc līdzās!” konkursu laureāts Oskars.

Lielkoncerta dalībniekus ar savām dziesmām pēc konkursa programmas iepriecināja dziedātājs Juris Kaukulis.

Paldies skolotājām Gunai Dūmai Brūverei, Ilzei Lešinskai, Ariadnai Kostinai un Ivetai Saulītei!

“Zaļais nags”

Laikā, kad daudz runājam par piederību un lojalitāti valstij, ar nepacietību tika gaidītas aprīļa beigas, kad norisināsies fizisko spēju, izturības un veiklības pasākums “Zaļais nags”.

Jau vairākus gadus, sadarbībā ar LR Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centru, tas ir gaidītākais notikums skolā. Jaunsardzes centra jaunieši skolas teritorijā un ārpus tās sagatavo trasi, kurā iekļauti vairāki kontrolpunkti, kuros komandām jāveic dažādi uzdevumi. Šogad bija gan šķēršļu un līdzsvara  josla, “Granātu” mešana, ugunskura izveide un orientēšanās dabā, meklējot dažādas noslēptas lietas.

Jauko noskaņojumu nevarēja izbojāt pat pēkšņais pavasara lietus. Visas komandas uzdevumus veica ar interesi un azartu. Tā bija jauna pieredze, kas sekmē ne tikai patriotisma un pilsoniskās apziņas veidošanos, bet arī klases saliedētību un biedriskumu. Vislabāk komandu uzdevumos veicās 4.a klasei. Pasākuma noslēgumā, protams, kopīga pusdienu baudīšana pie ugunskura.

Paldies Jaunsardzes centra instruktoram Andrim Skanim un pedagogiem Dainim Ļeļevam un Diānai Kuzinai!

Starptautiskais mūzikas festivāls “Balsis 2024”

Nāk pavasaris, satiksimies norunātā vietā,
savas dziesmas kopā izdziedāt.

Šogad 24.aprīlī satikšanās vieta bija Rīgas 5.pamatskolas svinību zāle, kurā norisinājās  starptautiskais mūzikas festivāls “Balsis 2024”, kurš pulcēja solistus, vokālās grupas un ansambļus no 8 skolām. Ar ovācijām tika sagaidīti un atbalstīti festivāla īpašie viesi – mūzikas grupa “Audiokvartāls”.

Dziesmās tika izteikti neprātīgi vēlējumi, gaidīts pavasaris putnu dziesmās un dabā, jautri uzdancots. Koncerta beigās visi varēja pievienoties viesu no Lietuvas dziesmai un teikt: ”Šī ir viena laimīga diena!”

Mūsu skolu pārstāvēja Reinis ar Ačgārno dziesmu, Oskars izpildīja dziesmu “Miers” un perkusiju grupa “Karnevāls”.

Paldies visiem dalībniekiem un pedagogiem par smaidiem, emocijām un prieku, ko sajutām koncertā!

Olimpiskā diena

Arī mūsu skolā Olimpiskais mēnesis noslēdzās ar Olimpisko stundu un kopīgu vingrojumu kompleksu skolas estrādē. Olimpiskās stundas tiešraidē tika sniegts plašāks ieskats par vienu no Olimpiskajiem simboliem - Olimpisko lāpu. Arī mēs aizdedzinājām savu simbolisko lāpu un pirms Vislatvijas vingrošanas notika lāpu gājiens apkārt skolai.

Vislatvijas vingrojumu kompleksu veicām gan kopā ar Tutas lietu varoņiem Lapsiņu un Feneku, gan pie Markusa Rivas un ZeBrene dziesmas – Diskutē vēl.

Paldies sporta skolotājam Jurģim un zaķiem Laurim un Endijam, kuri šo dienu padarīja atraktīvāku!

Lielās talkas aktivitātes

Lielās talkas tradīcija aizsākās pirms 15 gadiem un tā izveidojusies par lielāko vides sakopšanas kustību Latvijā. Tā ir kustība, kas iedvesmo cilvēkus domāt par vidi un rīkoties, lai uzlabotu mūsu dzīves kvalitāti un apkārtnes skaistumu. Kustības vadmotīvs šogad ir “tīri-zaļi-ilgi” un atspoguļo talkas mērķi un uzdevumus veidot tīru, zaļu un ilgtspējīgu vidi.

Arī mūsu skolu iekļauj plaša teritorija, kurā pavasara sakopšanas darbu netrūkst ne pašiem, ne tiem, kuri labprāt mūs atbalsta. Aprīļa mēnesī ikviens skolēns un darbinieks iesaistījās skolas teritorijas sakopšanā.

Paldies visiem, kuri piedalījās darbos, lai mūsu skolas teritorija būtu sakoptāka un skaistāka!

Pop iela 2024

Aprīļa sākumā ar lielu nepacietību tika gaidīts skolas muzikālais pasākums “POP iela 2024”. Šī gada koncertā piedalījās gan “pašmāju” mākslinieki, gan viesi no visas pasaules. Priekšnesumus vērtēja žūrija, kuru iedvesmoja skatītāju atsaucība un pozitīvās emocijas. Visi priekšnesumi saņēma savu titulu. Skatītāju simpātiju ieguva  6.a klases audzēkņi ar ekspresīvo deju “Just Dance”, kas tika atzīta arī par mūsdienīgāko priekšnesumu. Lielu prieku un ovācijas izpelnījās 3.klases topmodeles un 7.klases skanīgais retro “Muļke sirds”.

Paldies klašu audzinātājiem par skolēnu sagatavošanu pasākumam un skolotājai Rudītei Jākobsonei par atraktīvu pasākuma vadīšanu!

Krāsainā nedēļa

Gaidot pavasari, kad sniegs nokusis un debesjums dienu no dienas ir pelēcīgā nokrāsā, skolēni kopā ar skolotājiem aktīvi piedalījās “Krāsainās nedēļas” aktivitātēs, tā pietuvinot pavasara tuvošanos. Katrai nedēļās dienai tika piešķirta sava krāsa. Otrdien – zilā krāsa vairoja mieru un harmoniju, trešdien – sarkanā, enerģiskā diena, ceturtdien – optimistiski dzeltenā, bet piektdien – zaļā, veiksmes diena. Galvenais uzdevums bija katru dienu ģērbties vai izmantot kādu aksesuāru, atbilstoši dienas tematikai.

Ienesot siltumu un krāsas skolā, pamodās taureņi, un visiem bija jādodas taureņu “medībās”. Cik taureņus katrs saskaitīja, lai paliek noslēpums! Atmiņā paliks smaidi un krāsas. Paldies skolēniem un skolotājiem par aktīvu dalību nedēļas aktivitātēs!

Izglītību tehnoloģiju izstādes apmeklējums

16.aprīlī mūsu skolas skolēni un skolotāji apmeklēja izglītības tehnoloģiju izstādi Rīgas 9.vidusskolā. Izstādē bija iespējams apskatīt un praktiski izmēģināt dažādus izglītības tehnoloģiju rīkus, ar kuru palīdzību skolēnu mācību procesu var veidot aizraujošāku. Virtuālās realitātes brilles, 3D printeri, grāmatu skenēšanas ierīce, programmējamu robotiņu komplekts u.c. Interaktīvā siena un grīda ar dažādiem mācību uzdevumiem un spēlēm piesaistīja skolēnu un skolotāju lielāko uzmanību, raisot pozitīvas emocijas un sacensību prieku.

Paldies Rīgas 9.vidusskolas direktorei Ilzei Dupatei par uzaicinājumu!

Latvijas Speciālās olimpiādes sacensības basketbolā 2024

9.aprīlī Oskara Kalpaka Rīgas tautas daiļamatu pamatskolā norisinājās Latvijas Speciālās Olimpiādes sacensības basketbolā, kurās piedalījās 10 skolu komandas. Mūsu skolu pārstāvēja astoņi braši puiši. Ar izcilu veiklību un cīņas sparu izcēlās 6.klases Emīls un Markuss, bet auguma priekšrocības un visvairāk gūtie punkti – Mārtiņam. Spēles bija spraigas un katra radīja satraukumu gan tiem, kuri spēlēja, gan tiem, kuri tajā mirklī neatradās uz laukuma.

Paldies skolotājam Jurģim Rinmanim par entuziasmu un komandas motivēšanu spēlēm!

Ēnu diena 2024

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šogad prieks bija par Rīgas Valsts Vācu ģimnāzijas skolniecēm, kuras izrādīja interesi par speciālā pedagoga profesiju.

Jaunietēm šī bija pirmā nopietnā saskarsme ar bērniem, kuriem ir gan funkcionāli, gan dažādi attīstības traucējumi. Meitenes aktīvi iesaistījās mācību procesā, palīdzot gan lasīt un rēķināt, gan iepazīstoties ar uzvedības korekcijas plānošanu, tādējādi gūstot priekštatu, cik daudzšķautņains un brīžiem sarežģīts ir speciālā pedagoga darbs.

Šajā dienā skolā notika arī “Popiela” – muzikāls pasākums, kurā piedalījās 1.-9.klašu skolēni. Meitenes bija pārsteigtas par priekšnesumu dažādību, bērnu radošumu un aktiermeistarību, kā arī pedagogu atsaucību un iesaisti priekšnesumos.

Pēc emocionāli piesātinātās dienas jaunietes atzina, ka šī diena ir bijusi ļoti vērtīga pieredze iepazīstot skolu, kurā ir skolēni, kuriem ikdienā nepieciešama palīdzība un atbalsts, par kādu viņas nebija iedomājušās.

Badmintons 2024

Latvijas Speciālās Olimpiādes ietvaros šī gada 7.martā Beach sporta centrā notika  finālsacensības Badmintonā. Tika noskaidroti labākie badmintonisti starp Latvijas speciālajām skolām. Mūsu skolu pārstāvēja 5 skolēni. Izspēlējot vienspēles, bija jāievēro galvenie badmintona noteikumi – jāservē no apakšas, pārservējot pa diagonāli 2 m zonu. Izspēlējot vairākas vienspēles, vislabāk veicās Rūdolfam Jānim no 6.klases, kurš ieguva 1.vietu savā grupā. Apsveicam!

Konkurss “Protu, varu, daru!”


15.februārī Rīgas 5.pamatskolā – attīstības centrā jau 4.reizi notika topošo virtuves darbinieku konkurss “Protu, varu , daru!”, kurā 8 Latvijas komandas, kā arī viesi no Lietuvas un Igaunijas varēja parādīt savas profesionālās prasmes, radošumu un praktiskās iemaņas. 

Katra komanda uz konkursu ieradās ar paveikto mājas darbu – pašgatavotu torti un savas skolas pieteikumu, prezentācijas vai priekšnesuma veidā. Galvenais konkursa uzdevums bija no dotajiem produktiem pagatavot kanapē maizītes, ievērojot darba kultūru un higiēnu, precizitāti, servējumu un noformējumu. 

Žūrijas pārstāvji – Šefpavārs Elmārs Tannis, ēdināšanas uzņēmuma ''Baltic Restaurants Latvia'' pārstāve Jeļena Pētersone un Biedrības Rūpju bērns valdes priekšsēdētājs Māris Grāvis, vērtēja konkursantu veikumu un ieteica padomus, kuri būs noderīgi kvalifikācijas eksāmenā un turpmāk, strādājot izvēlētajā profesijā.

Pēc konkursa dalībnieki ar sajūsmu vēroja Elmāra Taņņa meistarklasi veselīgo kokteiļu gatavošanā.

Paldies žūrijai par labajiem novēlējumiem, pedagogiem par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanu un visiem konkursa dalībniekiem!

Sportiņš februārī

Februāra mēnesī mūsu skolas skolēniem bija vairāki sporta pasākumi gan skolā, gan ārpus tās.

7.februārī piedalījāmies Starptautiskajos sporta svētkos  bērniem ar speciālajām vajadzībām “I want to win” Paņevežu izglītības centrā “Šviestas”.  Šogad 8 skolu konkurencē vinnējām un mājās pārvedām ceļojošo kausu.

8.februārī skolas komanda piedalījās Latvijas Speciālās olimpiādes peldēšanas sacensībās, kuras Rīgas 1.pamatskola – attīstības centrs sadarbībā ar Latvijas peldēšanas federāciju tradicionāli rīko Natālijas Draudziņas vidusskolas peldbaseinā. Peldētāji savu meistarību varēja pierādīt vairākās distancēs: 25m, 50m,100m brīvajā stilā, 25m, 50m, 100m uz muguras un stafetē 4x25m. 10 skolu konkurencē labāk veicās īsajās distances peldot uz muguras, kurās ieguvām arī 2 pirmās un 2 otrās vietas.

Februārī arī spēlējām florbolu. Sacensības sākotnēji noritēja skolā pa klašu grupām. Labākās komandas 28.februārī gaidīja pretiniekus no Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas. Gan komandu sacensībās, gan individuālajās gāja sīvi, bet prieks par kopā būšanu un savu spēku demonstrēšanu.

 

Paldies sporta skolotājiem par ieguldījumu veselīga dzīvesveida popularizēšanā!


Dienas centra „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” apmeklējums

(tikšanās vecāku klubiņā)

 

2024.gadā 21.februārī mūsu izglītojamo vecākiem bija iespēja apmeklēt dienas centru jauniešiem ar smagiem attīstības traucējumiem.

Vecāki varēja iepazīties ar dienas centra piedāvāto pakalpojumu, runāt nākotnes plāniem un iespējām bērniem ar attīstības traucējumiem.

Dienas centra pakalpojuma galvenais mērķi ir nodrošināt jauniešiem ar smagiem attīstības traucējumiem jēgpilnas ikdienas aktivitātes, sociālo prasmju saglabāšanu un attīstīšanu, izglītojošas un saturīgas brīvā laika aktivitātes.

Vecākus pārsteidza biedrības „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” un dienas centra vadītājas Ingas Šķesteres atsaucība, enerģija un radošums.

Jau vairākus gadus biedrība ir atpazīstama ar savu sociālo projektu, veidot un izgatavot sveces. Katra jauniešu izgatavotā un pārdotā svece tuvina jauniešus sapnim par savu Jauniešu grupu māja.

Informācija par Biedrību “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” un projektu SIA “Miljons sveču grupu mājai:

 https://www.miljonssvecu.lv/ 

 https://www.lkndz.lv/


Izteiksmīgās runas konkurss “Valodiņa 2024”


Saules zaķis vardi baidot,

Lec pa stiebriem viegli smaidot…

 

Ar saules zaķa nerātnībām un smaidu sejā Jānis Reinis, Gustavs, Maksims un Davids 16. februāra rītā kopā ar savām skolotājām mēroja tālo ceļu uz Dienvidkurzemes novada Padures pamatskolu, lai piedalītos izteiksmīgās runas konkursā “Valodiņa-2024”. Gustavs bija izvēlējies dzejoli par savu mīļāko ēdienu – pankūciņām, bet Davids iejutās pavāra lomā.

Šogad konkursā piedalījās 44 dalībnieki no 16 skolām.

Neskatoties uz žūrijas locekļu pētošajiem  skatieniem un lielo satraukumu, zēni ar lielu atbildības sajūtu godam pārstāvēja mūsu skolu un saņēma pelnītu žūrijas atzinību.

Skolēnus vērtēja un labus vārdus teica Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova, Aizputes tūrisma centra vadītāja un starpnozaru mākslas grupas "Serde" vadītāja Signe Pucena un volejbola kluba "Aizpute" treneris Gints Sedols.

 

Paldies skolotājām Ausmai Annai Miezei, Dacei Kārkliņai, Ritai Džeriņai un Rudītei Jākobsonei par skolēnu sagatavošanu konkursam.

Kolāžu konkurss

Jelgavas Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla 25. gadu jubilejas ietvaros tika rīkots kolāžu konkurss Latvijas skolu 1. – 4. klašu skolēniem. Tā kā ledus mākslas darbos šogad tiks attēloti pasaules dārgumi, arī skolēniem konkursa tēma bija “Pasaules dārgumi”.

Konkursā piedalījās mūsu skolas 4.a klase. Par radošumu un čaklumu ieguva ielūgumus uz Jelgavas starptautisko Ledus skulptūru festivālu. 

Apsveicam!

1991. gada Barikāžu aizstāvju atceres diena

Pieminot 1991. gada notikumus Latvijā un Baltijā, laikā no 15. janvāra līdz 19. janvārim skolā notika vairāki atceres pasākumi. Vēstures un klases audzināšanas stundās tika pārrunāti vēstures fakti. Gūtās zināšanas skolēni varēja apliecināt viktorīnā “Barikādēm - 33”.

18. janvārī skolā viesojās Vīru kopa “VILKI”, kuras repertuārā pamatā ir karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Skolēnos lielu interesi izraisīja fakts, ka dalībnieki daļu savu tērpu gatavojuši paši: šuvuši kreklus, vamžus un apavus, kā arī kaluši rotas. Arī daļa mūzikas instrumentu ir pašu gatavoti. Kopas dalībnieki uzsver, ka labprāt uzstājas skolās, jo par savu galveno mērķi uzskata popularizēt un nodot nākamajām paaudzēm latviešu bagāto kultūras mantojumu, jo īpaši mazāk zināmo karavīru dziesmu klāstu.

Pēc koncerta skolas pagalmā tika iekurti ugunskuri, baudīta tēja un kliņģeris.

Decembris - Ziemassvētku gaidīšanas laiks “Notici brīnumam!”

Ziemassvētku gaidīšanas laiks aicina mūs uz klusumu un pārdomām. Cerība, ticība, prieks, mīlestība – vērtības, kuras iezīmē šo Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Tas ir laiks, kad visi gatavojas svētkiem. Gaiteņos smaržo pēc piparkūkām, skolas telpas un pagalms rotājas svētku rotā, eglēs mirdz krāsainas lampiņas. Klašu skolēni, kopā ar audzinātājiem un interešu izglītības pulciņa skolotājiem, iestudē priekšnesumus, un ar nepacietību un satraukumu tiek gaidīts Ziemassvētku vecītis.

Arī šogad 1. semestra noslēgumā centīgākie skolas skolēni devās pārsteiguma braucienā ar Skolas direktori. Šoreiz skolēniem bija iespēja viesoties Ķeipenes piparkūku darbnīcā. Piparkūku meistars izstāstīja par piparkūku ražotni. Bija iespēja piedalīties mini viktorīnā un saņemt balvu, kā arī izdekorēt savu piparkūku sirsniņu.

Ja ļoti tic un gaida – brīnumi notiek, un Ziemassvētku vecītis sagaidīts!

Novēlam ikvienam jaunus sapņus un to piepildījumu Jaunajā gadā! Lai visiem jauks un laimīgs Jaunais 2024. gads!

Dalība Latvijas speciālajā olimpiādē

7. decembrī Rīgas 5.pamatskolas - attīstības centra 3.-8. klašu meitenes piedalījās Eiropas basketbola nedēļas ietvaros organizētajās Latvijas speciālo izglītības iestāžu basketbola prasmju sacensībās, kuras norisinājās Rimi Olimpiskajā centrā. Sacensības ievadīja kopīga iesildīšanās ar Latvijas basketbola izlases spēlētājiem, notika individuālās sacensības ar basketbola paņēmieniem un komandu stafete.

Skolas komandā individuālajās sacensībās vislabāk veicās 5.a klases skolniecei Gabrielai - 2. vieta metienos grozā un 6.a klases skolniecei Margarita - 2. vieta bumbas dribla sacensībās.

Paldies sporta skolotājam Jurģim Rinmanim par meiteņu sagatavošanu sacensībām!

Novembris – patriotisma mēnesis

Tuvojoties Latvijas valsts proklamēšanas 105. gadadienai skolā notika vairāki svētkiem veltīti pasākumi.

5.-9. klašu skolēniem notika viktorīna “Mana Latvija”, kurā skolēniem bija jāparāda sava erudīcija par Latvijas vēsturi, svētkiem un tradīcijām, simboliem un personībām. Labākās zināšanas uzrādīja Artjoms, Džuliano un Emīls no 7. klases, Gunta no 9. klases.

Šomēnes klases devās arī izzinošās mācību ekskursijās. Meitenes ar sajūsmu stāstīja par iespaidiem Nacionālajā vēstures muzejā, kur tika aplūkota krāšņa izstāde "Vainagošanās. Arheoloģiskie, etnogrāfiskie un laikmetīgie vainagi Latvijas kultūrā". Izstādē varēja iepazīt vainagu daudzveidību, izsekot to darināšanas un lietošanas tradīcijām dažādos laikos, kā arī aizdomāties par to simbolisko un metaforisko nozīmi.

14. novembrī skolā viesojās jaunsardzes centra instruktors un jaunsargi. Tika demonstrēti dažādi kaujas atribūti, pārrunātas prasības, kādas nepieciešamas, lai varētu darboties jaunsardzē. Skolēniem vislielākā interese bija par mugursomas saturu, līdzi atvestajiem ieročiem un maskēšanās zīmuli.

Neiztrūkstošs svētku nedēļas pasākums bija arī spēka turnīrs “Skolas Lāčplēsis - 2023”. Titula “Skolas Lāčplēsis” ieguvējam tiek dots gods ienests valsts karogu Latvijai veltītajā svinīgajā koncertā. Šoreiz titulu saņēma Mārtiņš Andersons, kurš ar lepnumu veica sev uzticēto pienākumu.

Paldies klašu audzinātājiem, kā arī interešu izglītības pulciņu vadītājiem par emocionālajiem un sirsnīgajiem priekšnesumiem un vēlējumiem Latvijai tās svētkos!

Daudz laimes Latvijai!

Mācību stunda Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā

8. novembrī 6.a klase un 8.a klase devās mācību ekskursijā uz Rīgas dzelzceļa muzeju, kur programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros piedalījās divās nodarbībās “ Drošības stunda muzejā” un "Iepazīsti Stacijas dzīvi".

Drošības stundā skolēni kopā ar muzeja pedagogu - pārrunāja dažādas situācijas un rīcību ikdienā, atrodoties sliežu tuvumā; saprata, cik nesamērojams ir vilciena un cilvēka spēks, uzzināja visu par bremzēšanas ceļa garumu, atkārtoja būtiskākās ceļu satiksmes noteikumu normas par pareizu sliežu ceļu šķērsošanu.

Nodarbības “Iepazīsti Stacijas dzīvi” laikā skolēni iejutās dažādu stacijas darbinieku un pasažieru lomās; izpētīja stacijas telpas, skapjus, atvilktnes; mēģināja iezvanīt uz dažādām stacijām, sūtīt ziņu Morzes kodā; iejusties stacijas dežuranta tēlā; iztēloties, kā smaržoja stacijas uzgaidāmā zāle.

Skolēniem tika veidots priekšstats par Latvijas dzelzceļa staciju un dzelzceļa attīstību, iesaistīti aktīvā, patstāvīgā muzeja ekspozīcijas izpētē.

Es mīlu Tevi Latvija

09.11.2023. skolā viesojās mākslinieki Emīls Kivlenieks un Kārlis Mangulsons ar koncertlekciju “Es mīlu Tevi Latvija”. Šis bija muzikāli informatīvs un reizē arī izzinošs pasākums, kura saturs rosināja skolēnus vēl vairāk mīlēt savu zemi - Latviju un apzināties tās galveno vērtību – tās iedzīvotājus, kuri ar savu apņēmību, daudzajiem talantiem un neatlaidību nes savas Dzimtenes vārdu pasaulē.

Karjeras nedēļa – sākumskola. “Tavs prasmju portfelis”

Dažādās interaktīvās aktivitātēs ikviens varēja apzināt, izvērtēt un iejusties dažādās profesijās.

1.a klase pētīja profesiju – “Pavārs”, 2.a klase pētīja Policistu ikdienu. 3.a klase iejutās Friziera lomā, bet 4.a klase, izzināja Ārsta sarežģīto profesiju. Tika izveidoti izglītojoši plakāti, zīmēts, līmēts. Nedēļas noslēgumā “Mēmais šovs – uzmini profesiju!”

Izstāde “Trīs no mums”

30. oktobrī arī mūsu skolā tika atklāta ceļojošā izstāde “Trīs no mums”. Izstāde apvieno trīs mūsu skolas audzēkņu radošos darbus, kuri dzīvo un brīvo laiku pavada Valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” Teikas filiālē.

Darbi tapuši pedagoga un mākslinieka Ilgvara Zalāna vadībā. Mākslinieks atzīst, ka galvenais mākslas nodarbību uzdevums ir ļaut sajust sevi mākslinieka lomā, kā arī apzinoties, ka darbi tiks izstādīti izstādē, bērni ar lielāku prieku iesaistās nodarbībās.

Izstādes atklāšanā jaunie mākslinieki bija lepni par savu veikumu un ar prieku izrādīja savus darbu klasesbiedriem un pedagogiem.

Meža veldze – atpūta un jaunu ideju sākums

Mūsu Skola var lepoties ar brīnišķīgu vidi, jo atrodas meža ielokā. Tas ir resurss, ko jāmācās jēgpilni izmantot, tāpēc skolēnu rudens brīvlaikā pedagogi piedalījās nodarbībā “Meža terapijas elementu izmantošana darbā ar skolēniem ar uzvedības un atbalsta nepieciešamību”.

Kā uzskata pasniedzēja Inga, meža terapija kā atbalsta mehānisms Latvijā ir samērā jauns, taču mūsu mežiem bagātajā teritorijā tai ir liels potenciāls. Tā ļauj izbaudīt lēnāko pastaigu dzīvē, jo galvenā metode ir lēns temps un vērīgums, lai izbaudītu mežu ar visām iespējamajām maņām. Tā palīdz ieraudzīt un atrast līdzsvaru starp konstruktīvu un destruktīvu rīcību.

Relaksējoša pastaiga mežā bija lieliska pieredze, kas pedagoga trauksmainajā ikdienā ienesa mieru un līdzsvaru, kā arī idejas vides pārdomātākai iesaistei mācību procesā.

 


Sporta nedēļa

Mūsu skola aktīvi iesaistījās Latvijas veselības sporta nedēļā, kura notika no 16. oktobra līdz 22. oktobrim.

Nedēļas plāns bija intensīvs.

16. oktobrī - fotoorientēšanās skolas teritorijā piedalījās visas skolas klases noteiktos laikos.

17. oktobrī - fiziskās aktivitātes ar Latvijas Sporta akadēmijas studentiem (1. - 4. klase).

18. oktobrī - minifutbols (5. - 9. klase).

19. oktobrī - fiziskās aktivitātes ar Latvijas Sporta akadēmijas studentiem. (5. - 9. klases).

20. oktobrī - fautrās stafetes, un apbalvošana.

Veiksmīgākie:

Fotorientēšanās: 1. vieta - 4.a klase; 2. vieta - 7.ce klase; 3. vieta - 9.ab klase;

Futbola miniturnīra uzvarētāji: Emīls Daniels Viļumsons, Aleks Romāns Miķelāns, Džeks Daniels Auziņš.

Latvijas Veselības nedēļas sportiskākā klase - 6.a klase.

Paldies visiem sporta pedagogiem par aktīvu darbu sporta nedēļas organizēšanā un vadīšanā - Endijam Pelkauam, Laurim Mikenam, Diānai Kuzinai.

     Labo darbu nedēļa

No 09. līdz 15.oktobrim Latvijā norisinājās “Labo darbu nedēļa”. Mūsu skola aktīvi piedalījās šajā akcijā.

Visas klases ar audzinātājiem, priekšmetu pedagogiem ļoti aktīvi darbojās:
1) skolas teritorijas uzkopšanas darbos,
2) apsveikumu gatavošanā.

Pati aktīvākā darbošanās notika ābolu ievārījuma gatavošanā. Katra klase bija sagādājusi ābolus, kurus lielie un mazie paši nomizoja, sagrieza. Katra klase devās pie arodu izglītības pedagoģes Ivetas Vācietes un vizuālās mākslas pedagoģes Vinetas Ozoliņas, ar kopīgiem spēkiem ievārījums tika uzvārīts, iepildīts burciņās un skaisti noformēts.

13. oktobrī 14 bērni un 4 pedagogi devās uz Valsts sociālās aprūpes centru “Ezerkrasti”, lai centra iemītniekiem sniegtu koncertu.

Koncerta priekšnesumos skanēja dziesmas, dzejoļi, orķestra instrumentāls skaņdarbs. Sanākušie klausītāji koncertu klausījās ar lielu interesi. Pēc katra priekiešnesuma atskanēja lieli aplausi.

Koncerta noslēgumā klātesošajiem klausītājiem tika dāvināti skolas bērnu darināti apsveikumi. Centra vadītājs klausītājiem paziņoja, ka ir atvestas saldās dāvanas, kuras nodos katra stāva atbildīgajiem. Ābolu ievārījums kopskaitā – 91 burciņa tika nodotas centra vadītājam. Pēc šī paziņojuma zālē atskanēja aplausu vētra.

“Labo darbu nedēļas” ietvaros īpašs paldies idejas autorei Anitai Lesauskai (nav idejas, nav procesa), Ivetai Vācietei, Vinetai Ozoliņai, Rudītei Jākobsonei, Ivaram Pugam, Andrim Nordem, Ilzei Lešinskai.

                         Ekskursija uz Latvijas Etnogrāfisko brīvības muzeju

2023. gada 20. septembrī 7./8./9.ce klases audzēkņi kopā ar savām skolotājām devās ekskursijā uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju.

Pirms brauciena ekskursijas dalībnieki atkārtoja ceļu satiksmes drošības noteikumus, kā arī uzvedības noteikumus sabiedriskajā transportā un sabiedriskās vietās.

Staigājot pa muzeju turpinājām iedziļināties seno latviešu ikdienā, kultūrā, tradīcijās un daiļradē. Baudījām agrā rudens burvīgo dabas skaistumu un viens otra sabiedrību!

   Ekskursija uz VĒRMANES dārzu

Mūsu skolas skolēni ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem un viņu skolotāji, sadarbojoties divām klasēm, 15. septembrī devās ekskursijā ar sabiedrisko transportu uz Vērmanes dārzu. Vērmanes dārzā skolēni un skolotāji piedalījās pašu gatavotās orientēšanās aktivitātēs. Ar aizrautību un pozitīvām emocijām tika meklēti, atrasti un atzīmēti lapās 16 dažādi objekti, kuri atrodas Vērmanes dārzā. Pie Krišjāņa Barona pieminekļa tika skaitītas un izdziedātas latvju dainas. Vērmanes estrādē neizpalika arī gards pikniks skolēniem un Kurta kafejnīcā iegādāta kūpoša kafija skolotājiem.

15. septembrī – dažādo kurpju dienā, skolotāji ekskursijā piedalījās ar atšķirīgiem apaviem kājās, izrādot sapratni un atbalstu savādākiem cilvēkiem, tā aicinot veidot iekļaujošāku mūsu sabiedrību.

5.ca/6.ca/7.ca klases audzinātāja Ina Gruzdiņa

   Sporta diena

8. septembrī skolā notika ikgadējā sporta diena. Sporta diena vienmēr notiek adaptācijas nedēļas noslēgumā. Laika apstākļi mūs lutināja. Bija silts, saulains laiks. Sporta pedagogi bija sagatavojuši piesātinātu dienas programmu. Rīts iesākās ar sportisku izkustēšanos ar atraktīviem rozā zaķiem skolas estrādē, skolēni kopīgi izdejojās, izvingrojās. Bija iespēja nofotografēties ar jautrajiem ciemiņiem. Turpinājums sekoja sporta zālē, kur notika erudīcijas un mini konkursi par sportu. Sākumskolas klases piedalījās foto orientēšanās skolas teritorijā. Vēlāk klases piedalījās jautrajās stafetēs.Viss noritēja jauki un aizrautīgi. Bija saprotams, ka tiešām ir sācies jaunais mācību gads.

       Sākumskolas pārgājiens: Vides izglītības nodarbība “Iepazīsti tuvāko apkārtni”.

Mūsu moto: “Esi vesels!”

Mērķis: iepazīt, pētīt tuvāko skolas apkārtni – mežu.

Uzdevums:
1. Atrast lielo slidināšanās kalnu, kur ziemā varēs slidināties ar ragavām.
2. Papildināt skolas teritorijas karti.

Daba ir labs skolotājs – tajā bērns var redzēt, dzirdēt, sataustīt un saost reālas lietas, jo tās atrodas noteiktā vidē, un tādējādi viņam veidojas pilnīgākas zināšanas un izpratne par tām, to saistību ar apkārt esošo.

Labāka veselība: atrašanās ārā dod skolēniem iespēju kārtīgi izkustēties un attīstīt ārpustelpu dzīves ieradumus, kas var kalpot kā priekšnoteikums veselam ķermenim.

Labāka sociālā saprašanās: ikvienam ir nepieciešams sadarboties ar citiem. Tas dod iespēju bērniem trenēt lielāku izpratni un cieņu citam pret cita spējām un saliedēt klasi kā kolektīvu.
4.a klases audzinātāja Dace Kārkliņa

   Izglītojoša nodarbība “Uzmanību uguns!”

Sākumskola rūpējoties par savu drošību un veselību, devās iepazīties ar ugunsdzēsēju glābēju profesiju - apskatīt VUGD tehniku, izmēģināt, cik sver ugunsdzēsēju glābēju ekipējums un izmēģināt, vai iespējams 30 sekunžu laikā uzģērbt ugunsdzēsēju glābēju aizsargtērpu. Ugunsdzēsēji glābēji sniedza atbildes uz jautājumiem, pastāstīs par drošu rīcību un protams, ka neiztika bez kopīgas fotografēšanās.
4.a klases audzinātāja Dace Kārkliņa

   Mūsu zēnu ansamblis atkal laureāta godā!

Šī gada 9. maijā VEF Kultūras pilī norisinājās XXVII Integratīvā mākslas festivāla Lielkoncerts Nāc līdzās! , kurā piedalījās ap 300 dalībniekiem, kopā ap 40 priekšnesumiem.

Pretendentus Lielkoncertam no reģioniem jeb no 1. atlases kārtas izvēlējās festivāla žūrijas komisija. Arī šogad 12 labākajiem Lielkoncerta priekšnesumiem tika piešķirts Laureāta nosaukums, laureāta vimpelis un balvas.

Mūsu skolu pārstāvēja zēnu ansamblis: Tomass Šatilovs, Oskars Timinieks, Mārtiņš Renerts un Artūrs Poļšins ar dziesmu ”Anno Domini” no mūzikla “Nāc pie puikām”. Trompetes solo izpildīja Tomass Šatilovs, bet melodikas spēli demonstrēja Mārtiņš Renerts duetā ar Tomasu.

Žūrijas uzslava un vienbalsīgs atzinums par brīnišķīgu priekšnesuma ideju, dziesmas izpildījumu, izvirzīja zēnu ansambli laureāta godā.

Lielkoncerta žūrijā, daudzo priekšnesumu izvērtēšanā šogad strādāja: Sarma Freiberga - Fonda Nāc līdzās! valdes priekšsēdētāja, Zane Kreicberga – režisore, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore, Rūta Dūduma-Ķirse – dziedātāja, vokālā pedagoģe, Kārlis Anitens – režisors, Tatjana Vucāne – vokālā pedagoģe, Marta Bieriņa – Fonda Nāc līdzās! valdes locekle. Festivāla laureāti, atkarībā no koncerta veidotāju mākslinieciskajām nepieciešamībām, tiks aicināti uzstāties Ziemassvētku labdarības akcijas Nāc līdzās Ziemassvētkos! koncertā kopā ar Latvijas profesionāliem mūziķiem, kurš šogad notiks Latgales koncertzālē GORS.

Priecājamies par zēnu ansambļa augstajiem sasniegumiem un vēlam panākumus arī turpmāk!

  Vokālās mūzikas festivāls “Pavasara cīrulītis”

27. aprīlī skolā notika vokālās mūzikas festivāls “Pavasara cīrulītis. Festivālā piedalījās visas Rīgas izglītības iestādes, kurās apgūst speciālās programmas. Bija ieradusies arī no Rīgas rajona izglītības iestādes un pats tālākais ciemiņš bija atbraucis no Paņevežu speciālās skolas. Kopskaitā 54 audzēkņi uzstājās ar priekšnesumiem – skanēja solo numuri, dziedāja ansambļu sastāvi. Festivālu rīkoja mūsu skola sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunrades pārvaldi, kuru pasākumā pārstāvēja Sporta un jaunatnes pārvaldes Interešu un sporta izglītības nodaļas projektu koordinatore Inese Juhņēviča.

Pasākuma noslēgumā visi dalībnieki vienojās kopkorī, lai nodziedātu kopdziesmu. Katram dalībniekam un viņu pedagogam tika dāvinātas piemiņas balvas un dāvanu maisiņš ar dažādiem saldumiem. Pēc saņemtajām dāvanām visi dalībnieki tika cienāti ar speciāli pasākumam ceptu torti. Savstarpējās sarunās izskanēja vēlme šādā pasākumā piedalīties arī nākošajā gadā. Visi atvadījās jaukā un pozitīvā noskaņojumā. Pasākums bija ļoti lietderīgs, jo šādiem audzēkņiem nav iespēju piedalīties pasākumos atbilstoši savam spēju līmenim.

  Pavasara talka

Kā jau katru gadu 28. aprīlī skolā notika talka. Katrai klašu grupai tika iedalīts kāds teritorijas objekts. Vecāko klašu puiši tīrīja mežu no izzāģētajiem krūmu zariem. 6 un 5 klašu audzēkņi sakopa skolas iebraucamo ceļu uz skolu, kur no rudens bija izveidojušās lielas izmesto gružu kaudzes. Jaunāko klašu audzēkņi čakli strādāja pie garšaugu kastes un sekos līdzi, laistīs ravēs.

Citas klases tīrīja zaļās klases un paši mazākie lasīja mazos žagariņus pa visu skolas teritoriju. Lielie miskastes maisi tika novietoti vienuviet, lai atbraucot speciālajam transportam tos vieglāk būtu salikt mašīnā izvešanai. Visu klašu audzēkņi strādāja ļoti cītīgi un skolas apkārtne ir tapusi vēl sakoptāka un skaistāka. Talka noslēdzās ar āra pikniku un ceptām desiņām.

   Olimpiskā diena - 2023

Šogad 21. aprīlī mūsu skola piedalījās LOK Olimpiskās dienas pasākumā. Dienā bija iespēja noskatīties izzinošus video par Latvijas Olimpiādi. Turpinājums - skolas estrādē, kur visi kopā vingroja vingrojumu kompleksu, šogad bija 2 veida - vecākajām klasēm un jaunākajām klasēm.

Pirms uzsākām vingrojumu kompleksu – sporta pedagogs Diāna Kuzina izskaidroja kāpēc tik būtiski ir piedalīties fiziskajās aktivitātēs. LOK olimpisko dienu rīko apliecinot atbalstu olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīvesveidam un godīguma principam sportā.

Pamatā klases bija patstāvīgi apguvušas vingrojumu kompleksu, pasākums izvērtās ļoti pozitīvs.

  Lieldienas

Lai godam nosvinētu Lieldienas , kā arī pavasara iestāšanos , mūsu skolā visu pēdējo marta nedēļu norisinājās jautras un radošas mākslas darbnīcas. Darbnīcās piedalījās visas skolas klases.

1. Skolotāja Iveta vadīja garšas kārpiņu meistardarbnīcu.

2. Skolotājs Mārcis vadīja kokgriezēju un ģipša darbnīcu.

3. Skolotāja Guna vadīja muzikālo darbnīcu.

4. Skolotājas Linda, Vineta, Līga vizuālās mākslas darbnīcas.

Ļoti efektīvas bija izdevušās dažādās ģipša olas un lielais sienas panno “Krāsainās Lieldienas”.

Skolas foajē, klases, gaiteņi rotājās ar lielām un mazām krāsotām Lieldienu olām.

05.04. tika iesniegtas Lieldienu kompozīciju fotogrāfijas, kuras tika izliktas A korpusa trepēs – koridorā.

Ar kārtīgu izkustēšanos un izlustēšanos pavasara mundrums tika modināts agrā ceturtdienas rītā Ivetas Medenes pavadībā skolas estrādē. Visi aktīvi darbojās, dziedāja, gāja lustīgās Lieldienu rotaļās, minēja mīklas. Vēlāk klasēs turpinājās olu kaujas.

Paldies visu meistardarbnīcu vadītājiem.

Paldies vecākiem, skolotājiem par burvīgām Lieldienu oliņām.

   Mākslas darbnīcas

Februāra mēnesi, es nosauktu par jauno mākslinieku plenēru ”Sveču krāsās” skolēni aktīvi darbojās sveču liešanas darbnīcā un keramikas darbnīcā, kurā tapa skaisti svečturi.

Liels prieks ir par to, ka ar katru gadu palielinās skolēnu interese par šim darbnīcām. Darboties gribētāju ir jau vairāki no katras klases un aktīvi iesaistās 59 programmas bērni kopā ar saviem audzinātājiem. Skolotāji un daži tehniskie darbinieki ar lielu entuziasmu apguva jaunās mākslas metodes. Liels paldies mūsu mākslas skolotājām – Līgai Sarkanei un Vinetai Ozoliņai par aktīvu darbošanos darbnīcās, jo gala rezultātā izdevās burvīga izstāde.

Visu nedēļu no 27. februāra līdz 03. martam izstāde bija aplūkojama sākumskolas gaitenī.

Paldies visiem māksliniekiem, kuri aktīvi iesaistījās šajā skaistajā nodarbē un uz tikšanos nākošajās izstādēs.

     Projektu nedēļa

No 20. februāra līdz 24. februārim, skolā notika projekta nedēļa. Projekta nedēļas skolas tēma - Mans ieguldījums skolas vides izzināšanā un pilnveidošanā.

24. februārī skolas svētku zālē notika katras klases projekta prezentācija.

Tēmas bija visdažādākās:
- Sākumskola – Skaties dabā;
- 5.a klase - Koki dabā un skolas apkārtnē;
- 5.sa, 6.sa - Fiziskās aktivitātes skolas vidē;
- 6a/b – Mēs par tīru vidi;
- 7.a, 7.sa - Dod papīram otru dzīvi;
- 8/9.a, 8.sa, 9.sa - Mans ieguldījums skolas vides izzināšanā un pilnveidošanā;
- Arodi - Skolas labiekārtošana - arodu teorijas kabinets un mācību virtuve.

Visas klases savus projektus prezentēja dažādi, un bija jūtams, ka ieguldīts liels darbs.

Pēc prezentācijas, katra klase saņēma anketi, lai savstarpēji pārrunājot ar skolēniem, izvirzītu 2 prezentācijas no redzētajām, kuras bija visinteresantākās, radošākās, saistošākās, ņemot vērā tēmu, saturu, stāstījumu, prezentēšanas prasmes.

Visu klašu audzinātājiem un pedagogiem, liels paldies par veiksmīgu darbu projekta nedēļas organizēšanā, vadīšanā un prezentāciju veidošanā.

     Meteņi

Uz Meteni tālu braucu,
Lai liniņi gari aug.
Uz Lieldienu šūpojos,
Lai telītes barojās.

17. februārī sākumskolā skolēni un skolotāji svinēja Meteņus. Meteņi, tas ir brīdis, kad īsās ziemas dienas paliek garākas un laiks sāk griezties uz pavasara pusi. Skolēni paši veidoja sejas maskas , katrs pēc savas iztēles un noskaņojuma. Veicām dažādus Meteņdienas rituālus. Lēcām pār žogu, lai aizdzītu ziemas miegu prom. Ķērām Laimas un Meteņa mestās dāvanas – skolēni ķēra konfektes, kuras tika izmētātas pa gaiteni. Ēdām pankūkas ar upeņu ievārījumu un medu. Svētki pagāja jautri un raiti. Gaidīsim atnākam pavasari. (Skolotāja Anita Lesauska).

        Mūsu sportisti Lietuvā

08. februārī mūsu skolas sporta komanda devās uz 25. Starptautiskajām sacensībām. “Es gribu uzvarēt” Panevezys eduacation center ”Šviesa” (Lietuva). Šīs sporta sacensības tiek rīkotas speciālo skolu audzēkņiem ar funkcionālajiem traucējumiem. Komandas sastāvu veidoja 59.programmas 6 audzēkņi. Kopskaitā sacensības pārstāvēja 8 speciālo skolu komandas. No Latvijas mūsu komanda bija vienīgā. Mūsu skolas komanda ļoti veiksmīgi tika galā ar sporta uzdevumiem. Kopvērtējumā izcīnot augsto 2. vietu. Katram dalībniekam tika pasniegta medaļa un visai komandai diploms. Katra komanda saņēma Lietuviešu tradicionālo gardumu Šakotis. Apsveicam mūsu sportistus ar uzvaru. Liels paldies skolas pedagogiem Par ieguldīto darbu un palīdzību garajā ceļā. Endijam Pelkausam, Zigrīdai Meiliņai un Laurim Mikenam, kurš bija gan sporta pedagogs, gan šoferis vienlaicīgi. Lai veicās arī turpmākajās sacensībās.

          Tikšanās ar rakstnieci Inesi Valteri

03. februārī sākumskolas klasēm notika brīnišķīga tikšanās ar rakstnieci, stāstnieci, vairāku bērnu grāmatu autori Inesi Valteri.

Bērnus saprotamā un atraktīvā veidā iepazīstināja ar sevi. Bērni iepazina tādas profesijas, kā maketētājs, ilustrators.

Inese Valtere ar bērniem radīja brīnumainu, piedzīvojumu bagātu fantāziju stāstu. Parādīja, kā no nosauktajiem vienkāršiem priekšmetiem izdomāt interesantu pasaku. Bērni aizrautīgi darbojās līdzi un noslēgumā tapa pasakai ilustrācijas.

Pasākuma beigās bija iespēja iegādāties grāmatu ar autores autogrāfu. Autore pavēstīja, ka pavasarī iznāks jauna grāmatiņa.

Paldies idejas autorei skolotājai Dacei Kārkliņai, jo sākums visam skaistajam ir ideja.

         Dzejoļu pasākums “Sveces”

Aiz sveces liesmiņas, eņģelītis klusi lūdz.
Par Tevi un mani, par mums visiem.
Viņš neskatās, vai tu nabags vai bagāts,
Viņš nejautā, vai lūgt vai nelūgt.
Aiz sveces liesmiņas, eņģelītis mīļi raugās.
Kā mums iet un kā mums klājas.

02. februārī - Sveču dienā skolā notika jauks, sirsnīgs pasākums – dzejas pēcpusdiena “Sveces”.

Piedalījās 5, 6, 7 klašu skolēni, dzejoļi par svecēm tika deklamēti. Tie skolēni kuri nebija pārliecināti, ka veiksmīgi tiks galā ar iedoto dzejoli. Dzejolis tika izteiksmīgi nolasīts no lapiņas.

Pasākums nebija ilgs, bet sirsnīgs. Pats būtiskākais bija – ka visi skolēni, kuri bija sagatavojuši dzejoli, to deklamēja, vai izteiksmīgi nolasīja uzstājās visas auditorijas priekšā, un nebija neviens, kas to ignorētu.

Paldies valodu skolotājām Inai Zutei, Irenai Andriksonei, Rudītei Jakobsonei, Daigai Štrausai par dzejoļu sagatavošanu.

Visi dalībnieki saņēma atzinības rakstus un kādu saldumu.

Pasākuma noslēgumā tika uzņemta dalībnieku kopbilde.

  Barikāžu aizstāvju atceres pasākums

19. janvārī skolas estrādē audzēkņi un pedagogi pulcējās pie ugunskura, lai kopīgi pieminētu, atcerētos un stāstītu mūsu jaunajai paaudzei par 1991. gada barikādēm. Barikādes bija viens no nozīmīgākajiem Atmodas laika notikumiem, kas atspoguļo latviešu tautas saliedētību cīņā par Latvijas neatkarību.

Paldies vēstures pedagogam Inai Zutei, kura bija sagatavojusi īsu pārskatu par to dienu notikumiem. Sniedza visaptverošu prezentāciju stāstījuma veidā.

Pasākuma noslēgumā visi klātesošie tika cienāti ar siltu tēju un kliņģera gabaliņu.

Nākošā gada pasākumam ir dzimušas jaunas idejas, lai to dienu atspoguļojums būtu vēl padziļinātāks. Varētu izjust to kopības sajūtu, kuras mums šobrīd pietrūkst.

  Kolāžas konkurss

3.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Daci Kārkliņu šogad piedalījās 24 Starptautiskajā Ledus skulptūru kolāžu konkursā – festivālā Jelgavā. Tēma – “Mana sapņu Ledus skulptūra” Darba nosaukums: “Sapņi. Vērtības”.

Mēs - visi pasaules cilvēki daudz domājam.

Mēs domājam par – dzīvniekiem, vidi, mašīnām, datoriem.

Mēs domājam kā nopelnīt naudu.

Mēs aizmirstam, galvenā ir ģimene = mīlestība.

Līdz ar to, ka interesentu pieteicās ļoti daudz, un nebija iedalījumi – sākumskola, vidusskola - mūsu skolas aktīvajiem censoņiem tika izteikta pateicība par piedalīšanos un aicinājums piedalīties arī nākamajā gadā. Centība ir ļoti augstu novērtējama. Lai veicas citos konkursos!

Vislielākais paldies klases audzinātājai Dacei Kārkliņai, jo galvenais, ir ideja uz kuras pamata veidot iecerēto.

 Skolas Ziemassvētku egle “Radīsim svētkus kopā”

Lai ziemas saulgriežu zvaigznes,
ikvienam nes debesu gaišumu.
Lai nākamais gads ir bagāts ar labām
domām, darbīgām dienām un
priecīgiem atelpas brīžiem.
Lai mūsos mājo un valda godaprāts,
neatlaidīga griba saprasties,
paciest un palīdzēt.
Būs arī Jaunā gadā rūpju stundas garas
Un laimes mirkļi aši aizzibēs.
Un sapņi būs un darbs, kas jāpadara,
Bet tāpēc dzīvojam zem saules mēs.
(K. Apšukrūma)

21. decembrī skolas klases pulcējās uz Ziemassvētku pasākumu. Skolas foajē, gaiteņos, korpusos un skolas pagalmā tika iedegtas egļu lampiņas. Svētku zālē kopā vērojām klašu sagatavotos pārsteigumus (dzejoļi, dziesmas, dejas, ludziņas).

Bērni kopā ar klašu audzinātājiem tik ļoti bija gatavojušies. Eglītes noslēgumā katra klase saņēma dāvanu maisu ko izsniedza Ziemassvētku vecītis.

Ziemassvētki ir maģisks laiks – kad gandrīz katrā cilvēkā rodas vēlme izdarīt ko labu. Jaukus vēlējumus saņēmām no skolas direktores p.i. Guntas Bērziņas.

Lai visiem jauks un laimīgs Jaunais 2023. gads!

               Rūķu piparkūku darbnīcas

Katru gadu pirms Ziemassvētkiem tiek atvērtas Rūķu piparkūku darbnīcas. To vada skolas čaklā un saimnieciskā rūķu mamma Iveta Vāciete. Šajās darbnīcās ikviens skolēns var izcept visgaršīgākās un skaistākās piparkūciņas. Visi rūķi, kuri pēc iepriekš pieteikta grafika uz darbnīcām devās priecīgā noskaņojumā. Kā jau rūķiem pienākas, visi tērpti rūķu cepurēs un noskaņojums bija jautrs. Šajās dienās pēc piparkūkām smaržo visa skola.Tad visi zinām – Ziemassvētki klāt.

   Ziemassvētku pasākums kopā ar direktori.

Šogad tika atjaunota jauka tradīcija – Ziemassvētku pasākums kopā ar skolas direktori. Šāds pasākums notika 19. decembrī Jelgavas pilī, kur no skolas devās 14 skolēni, kuriem labas un teicamas sekmes šajā mācību pusgadā.

2.a klase - Džeims Grosbergs;

3.a klase - Ervīns Greitaitis;

4.a klase - Alise Lerha;

6.a/b - Renārs Antonevičs;

6.sa klase - Mārtiņš Renerts;

5.a klase - Adriana Cēsiniece;

7.a klase - Evelīna Bidzāne;

7.sa klase – Artūrs Poļšins;

6.cf/7.cf/9.cf – Mārtiņš Grodskis;

8.a klase – Andžela Džastina Mihailova;

9.a klase – Aleksis Vasiļjevs;

8.sa klase – Dita Dogžina;

9.sa klase – Rinalds Smirnovs;

Pavāri - Sandis Endzelis.

Pasākumā bija paredzēta – piparkūku greznošanas darbnīca, kurā tika ar zvaigznīšu, glazūru bumbiņām “atdzīvojās” piparkūku sirsniņas, kamēr glazūras sacietēja izrotātajām piparkūkām, tika nodrošināta pasakaina ekskursija pa Jelgavas seno pili, kura bija burvīgi izrotāta. Noskaņai skanēja Ziemassvētku mūzika. Līdz ar to, ka no mūsu skolas skolēniem neviens nebija bijis Jelgavas pilī - bērnus šī ekskursija, ļoti pārsteidza un iepriecināja. Mājup devāmies ar iesaiņotām pašu darinātām piparkūkām un priecīgā gaisotnē.

      Mēs lepojamies!

Šis pasākums jau ierindojis sevi, kā ikgadējs pasākums.

Mūsu skolas zēnu vokālais ansamblis piecu zēnu sastāvā:

6.a klase- Oskars Timinieks;

6.sa klase – Mārtiņš Renerts;

7.a klase - Tomass Šatilovs;

7.sa klase – Artūrs Poļšins;

Pavāru kurss – Sandis Endzelis.

Pārstāvēja skolu XXVI Integratīvajā mākslas festivālā “Nāc līdzās “, kurš notika 16. decembrī Torņkalna baznīcā un par teicamu māksliniecisko sniegumu ieguva laureāta diplomu. Bez radoša un nesavtīga pedagoga darba šāds sasniegums nebūtu iespējams. Visas skolas vārdā pateicamies mūzikas pedagoģei Gunai Dūmai – Brūverei par teicamu darbu un sasniegto rezultātu mūzikas festivālā kopā ar zēnu kvintetu. Piedaloties šādā festivālā tiek popularizēts skolas vārds visas Latvijas mērogā.

Paldies māksliniekiem par drosmi un pedagogam par darbu. Lai veicās arī turpmāk!Ziemassvētki nāk!

Decembra mēnesis iesākās ar klāšu un koridoru dekorēšanu. Pie klašu un kabinetu durvīm atkal krāšņi uzplauka Adventes vainagi. Katra klase dekorēja savu klases telpu attiecīgi gaidāmajiem svētkiem. No 12.decembra līdz 16.decembrim skolā notika klašu sporta sacensības basketbolā “Jautrie Ziemassvētki”. Sacensības notika starp klašu grupām attiecīgajos vecumos.

Turnīra uzvarētāji:

1. vieta – “KOKI-3”;

2. vieta – “ZILĪŠI”;

3. vieta – “ZAĻIE”;

4. vieta – “TOMĀTI”;

5. vieta – “PELMEŅI”.

Individuālo sacensību uzvarētāji.

Šķēršļu josla – Sandis Endzelis un soda metienu konkursā uzvarēja – Margarita Nabuza.

        Latvijas valsts dzimšanas dienas svinības

Kur zemi krāšņāku lai rastu,
Kam skaistākās dziesmas lai dzied,
Kā zemi pie dzintara krasta,
Kā zemi kur ābeles zied,
Tā dzimtene mana,
Te izaugt un dzīvot man ļauts.
Ik puķe tās vārdu man zvana,
Šo zemi par Latviju sauc.

Skolā Svinīgais pasākums par godu Latvijas republikas proklamēšanas dienai notika 17. novembrī.

Pasākums iesākās ar jaunu tradīciju – Latvijas valsts karoga svinīga ienešana zālē.

Latvijas valsts karogu ienesa, ”Skolas Lāčplēša - 2022” titula ieguvējs Dāvids Lūsis.

Pēc valsts himnas kopīga dziedājuma, apsveikuma vārdus teica direktores pienākumu izpildītāja Gunta Bērziņa.

Pasākumu turpināja – skolēnu priekšnesumi.

Veltījumus Latvijai - dziesmu, dzejoli, deju bija sagatavojuši lielākā daļas skolas klašu skolēnu. Priekšnesumi bija individuāli vai visas klases kopīgs darbs.

Kopīgi tika noskatīta īsa videofilma par Valsts ģērboni.

Pasākuma noslēgumā visi ar lielu interesi skatījās Smilšu kino tehnikā veidotu 3 minūšu garu filmu par skolu, kura bija veidota pēc vēstures faktiem.

Svinīgais pasākums noritēja svinīgā, emocionālā gaisotnē.

Visiem pedagogiem paldies par nesavtīgu darbu, sagatavojot dažādos priekšnesumus.

Skolēniem paldies par drosmi uzstāties tik lielas auditorijas priekšā.

Uz tikšanos nākamajos svētkos!

   MANA VALODA

11. novembrī mūsu skolas skolēni Ervīns Greitaitis - 3.a klase un Tomass Šatilovs - 7.a klase piedalījās Rīgas 1. pamatskolas - attīstības centra rīkotajā atklātajā izteiksmīgās skatuves runas konkursā "Mana valoda".

Konkurss noritēja ļoti jaukā gaisotnē, to vadīja pasaku tēls Vienradzis, kas bērnus ļoti atbalstīja un uzmundrināja.

Mūsu zēnu sniegums tika augsti novērtēts - Tomass 5. - 9. klašu grupā ieguva 2. vietu saņemot Diplomu. Savukārt Ervīnam šāda pieredze uzstāties pasākumā ārpus mūsu skolas bija pirmo reizi. Ervīns saņēma Pateicības rakstu par piedalīšanos šajā konkursā. Katram konkursa dalībniekam tika uzdāvināta arī grāmata.

Esam lepni un priecīgi par mūsu zēnu sasniegumiem! Malači!

  “Skolas Lāčplēsis – 2022”

Patriotiskās nedēļas ietvaros, savu vietu skolu tradīciju klāstā ir nostiprinājis spēka pasākums “Skolas Lāčplēsis”. Dažādi spēka vingrinājumi tiek izpildīti katras klases sporta stundās – attiecīgi protams katrai vecuma grupai.

Pasākums norit visu nedēļu. Skolēni aktīvi piedalījās. Nedēļas beigās – 11. novembrī, kad Latvijas valsts svin Lāčplēša dienu. Skolā notika “Lāčplēsis – 2022” apbalvošana.

Spēcīgākie no katras klases ieguva diplomu, medaļu. Rīgas 5. pamatskolas - attīstības centrs nominācijā klases “Lāčplēsis“ ieguvēji:

5.sa - Džeks Daniels Auziņš;
6.sa - Daniels Purāns;
9.sa – Rinalds Smirnovs;
5.a – Andris Herberts Losbergs;
5.a – Anabella Zeltiņa;
6.a/6.b - Toms Linužs;
7.a – Paula Griba;
7.a – Maksims Matvejevs;
8.a/9.a – Jurim Griķim;
8.a/9.a - Tamāra Petkeviča;
3.a – Laurim Būmanim;
3.a – Marija Terēza Ivanova.

Šogad skolas nomināciju “Lāčplēsis - 2022” ieguva no pavāru kursa Dāvids Lūsis.

  Mārtiņdiena!

Tuvojoties Mārtiņiem, skolēni tika iepazīstināti ar nozīmīgākajām Mārtiņdienas tradīcijām. Mācību stundās tika ietverti uzdevumi par Mārtiņiem – minētas mīklas, lasīti ticējumi, skandētas tautasdziesmas. Tika noskaidrots, ka Mārtiņi iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu, ka visi darbi uz laukiem un dārzos ir apdarīti, raža novākta, laiks svinībām.

Ar dažādu uzdevumu palīdzību arī noskaidrojām, ka Mārtiņa zīme ir gailis, kas simbolizē gaismu un uguni.

Mārtiņdienas pasākumā visi bērni un skolotāji ieradās ar dažādām maskām, populārākās maskas bija - gailis, zaķis, vilks, no 7.ca/8.ca/9.ca klases bija ieradies čigānu tabors.

Pasākumā tika izspēlētas, izdziedātas Mārtiņdienas rotaļas un spēles.

Visas klases aktīvi piedalījās pasākumā. Katra klase saņēma Mārtiņdienas diplomu par aizraujošu un aktīvu dalību Mārtiņdienas svētku svinēšanas aktivitātēs un spēlēs. Pasākums pagāja jautrā pozitīvā gaisotnē.

       Izzinoša ekskursija pa vēstures takām

Gaidot Latvijas dzimšanas dienu un veicinot patriotisma jūtu veidošanos – skaistā 8. novembra dienā 4.a klase un 7.a klase ar klases audzinātājām, devās izzinošā mācību ekskursijā.

Īstu vēsturi klasē ne vienmēr var satikt, tā jādodas meklēt pašiem – uz muzejiem, vēsturiskām vietām un populārākajiem pilsētas apskates objektiem.

Mūsu ceļš vijās gar Latvijas Nacionālo Operas namu uz vienu no centrālākajiem apskates objektiem - Brīvības pieminekli. Skolēni uzzināja, ka tas ir viens no izcilākajiem valsts nozīmes vēstures, arhitektūras un mākslas pieminekļiem Latvijā.

Nākošā pietura bija Bastejkalns, kurš rudens krāsās bija ļoti skaists. Tālāk devāmies līdz Nacionālajam teātrim – vietai, kur dibināta Latvijas valsts.

Vērojot greznās mājas, pa šaurajām un bruģētajām Vecrīgas ieliņām apskatot Rīgas pili - Latvijas Republikas Valsts prezidenta rezidenci, Zviedru vārtus, Saeimas ēku - devāmies uz vienu no vecākajiem un lielākajiem valsts muzejiem - Kara muzeju. Izstaigājām visas muzejā pieejamās ekspozīcijas, kas atspoguļo senāko Latvijas vēstures daļu līdz pat mūsdienām. Aplūkojām vienu no akcijā “Twitter konvojs” ziedotajiem apvidus auto, ko Ukrainas bruņoto spēku karavīri izmantojuši, lai uzvarētu kaujas pret Krievijas okupācijas spēkiem.

Diena tika pavadīta ļoti aktīvi, aizraujoši - pozitīvā patriotiskā gaisotnē!

 Rīgas 5. pamatskolas – attīstības centrs, 50 gadu jubilejas pasākums

Izbārstīti vārdi mākoņos,
Pārvēršas baltos baložos…
Mans sapņu pārdevēj!
Tu spēj mūs izbārstīt un salasīt…
(M. Freimanis)

Rīgas 5. pamatskola – attīstības centrs 2022. gada 27. oktobrī atzīmēja 50 gadu jubileju uz svinīgo pasākumu bija ieradušies viesi un skolas darbinieki. Plkst 14.30 skolā sāka ierasties skolas darbinieki un lūgtie viesi. Pirms svinīgā pasākuma piemiņai visi saņēma dāvaniņu - zibatmiņu ar skolas logo. Pasākumu vadīja skolas direktores p.i. Gunta Bērziņa un direktores vietnieks saimnieciskajos jautājumos Aldis Ērglis. Starp uzrunām muzikālus sveicienus izpildīja māksliniece Rūta Dūduma-Ķirse. Nelielu videoieskatu (smilšu kino) par skolas vēstures līkločiem bija veidojusi SIA “Deserto” māklsiniece Zane Pumpure–Prātniece.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Rīgas domes izglītības vispārējās skolu nodaļas vadītāja Anita Pēterkopa, kura teica apsveikuma vārdus un izsniedza “Goda rakstus” par ilggadēju darbu skolas darbiniekiem.

Ar klusuma brīdi godinājām aizsaulē aizgājušos kolēģus.

Skanīgi muzikālu sveicienu skolai veltīja 7.a klases skolnieks Tomass Šatilovs (pedagogs Guna Dūma–Brūvere).

Skolas vēsturē stabilu vietu ieguvusi nominācija “Skolas lepnums”. Šo nomināciju iegūst darbinieki, kurus izvirzīja kolēģi. Direktores p.i. Gunta Bērziņa izsniedza “Atzinības rakstu” un Skolas Goda nozīmītes”.

Labus vēlējumus un apsveikuma vārdus veltīja “Velku biedrības” vadība Ivars Velks un Liāna Velka, sadarbība ar šo organizāciju skolai jau ilgst 30 gadu garumā. Bērnu un jauniešu centra “Ziemeļi” vadītāja Linda Kumska. Bērnu un jauniešu centra “Ezerkrasti” vadītāja Valentīna Maļcāne. No vecākiem Leldes māmiņa Linda Irbe un tālākie ciemiņi bija mērojuši tālo ceļu no Lietuvas - Paņevežu speciālās skolas.

Svinīgais pasākums noslēdzās ar Raimonda Paula dziesmu “Laikam laika nav”, kuru izpildīja viesu un darbinieku kopkoris.“Redzi sliedes – nopauzē!”

VAS "Latvijas dzelzceļš" aicināja visus Latvijas skolēnus un skolotājus piedalīties radošā konkursā "Redzi sliedes – nopauzē!".

Konkurss norisinājās līdz šī gada 21. oktobrim, un tā dalībniekiem video formātā radošā veidā bija jāiedzīvina drošības kampaņas "Redzi sliedes – nopauzē!" vizuālais risinājums un sauklis.

Mēs: 3.a un 7sa klases skolēni un klases audzinātājas startējām konkursā!

Kāpēc 3. un 7. klase? Jo viena no skolas lielajām idejām - sadarbības veicināšana. Vecāko klašu skolēni palīdz "mazajiem". Un piedalīšanās šajā projektā, ir lieliska iespēja to veicināt.

Neatkarīgi no konkursa rezultātiem, mēs esam ļoti priecīgi, gandarīti un lepni, ka mums izdevās!

p.s.

Šis ir 100% skolēnu darbs - makets ,video filmēšana un montāža.

Mēs ļoti lepojamies ar saviem audzēkņiem!!!

LDz žūrija pārstāvētās klases iesniegto darbu ir izvēlējusies kā vienu no konkursa 12 finālistiem!

Finālistu darbi ir izvietoti LDz Instagram kontā un Facebook kontāSkolas karjeras nedēļa

Skolā oktobra mēnesī nedēļas garumā notika Karjeras nedēļa. Visu nedēļu audzināšanas stundās tika rādītas videofilmas, runāts par dažādām profesijām.

20. oktobrī karjeras nedēļas ietvaros skolā ciemos ieradās Goda sardzes rotas karavīri. Kopā ar 5.sa, 6.sa, 7.a klases skolēniem tika veikti skolas teritorijas sakopšanas darbi. Skolēni un rotas pārstāvji grāba sabirušās rudens lapas. Karavīri ar trimmeriem izzāģēja krūmus, skolēni krūmu zarus lasīja un nesa uz konkrētu vietu, kur tie tika ievietoti smalcinātājā.

Pēc kopīga darba visi devās uz skolas pārrunu telpu, kur video formātā tika parādīta videofilma par rotas apmācībām, par Goda sardzi pie Brīvības pieminekļa, Prezidenta pils. Skolēni ar lielu interesi noklausījās informāciju un noskatījās video rullīti. Prezentācijai noslēdzoties skolēni uzdeva dažādus viņiem interesējošus jautājumus.

Pasākuma beigās skolas estrādē tika demonstrēts armijas aprīkojums, kuru arī varēja piemērīt.

Pēc karavīru ierindas skates demonstrējumas, skolēni vēlējās paši pamēģināt ierindas skati, bet to izmēģinājuši – secināja, ka vērojot, bija licies vieglāk, nekā to izpildīt. Pasākuma noslēgumā katrs skolēns saņēma simbolisku dāvaniņu. Diena tika pavadīta ļoti aktīvi un aizraujoši.

Paldies Goda sardzes bataljonam par interesi un kopā būšanu ar mūsu skolas skolēniem.

       Rudens kross!

Kā jau katru rudeni skolā no 03.10. - 07.10. notika “Rudens kross”. Visas nedēļas garumā, katras klases sporta stundās skolēni izskrēja savam vecumposmam paredzēto trasi. Nedēļas beigās visus uzvarētājus svinīgi apbalvoja skolas estrādē ar diplomiem un medaļām. Visi uzvarētāji vienojās kopīgā bildē.

Visiem sportistiem liels paldies par dalību skolas sporta sacensībās, skolotājiem paldies par intereses veicināšanu veselīgam dzīves veidam.

Uz tikšanos nākošajās sacensībās!Braucam ciemos

5. oktobrī - 3.a un 4.a klases skolēni devās uz Ādažu novada mākslas un mūzikas skolas meistarklasēm – projekta “Labās prakses piemērs” ietvaros.

Pasākumā skolēni piedalījās trīs dažādās meistarklasēs.

1. Mūsdienu dejas māksla - skolēni ar pasniedzējām mūzikas pavadībā mācījās un izdejoja dažādus deju elementus.

2. Latviešu tautas senie mūzikas instrumenti - visi varēja iepazīties ar dažādiem instrumentiem, noklausījās par katra instrumenta uzbūvi, kopīgi dziedot tautasdziesmas tika veidots dziesmu pavadījums.

3. Mākslas studija - ar dažādu krāsu kombinācijām tika radīts jauki noformēts papīra maisiņš, kuru bija iespējams kā paštaisītu dāvanu ņem līdzi uz mājām.

Jaunradītajos maisiņos tika ieliktas uzdāvinātās simboliskas dāvaniņas, saldumi. Atgriežoties skolā visi steidzās uz klasēm atrādīt klases audzinātājai maisiņu un maisiņa saturu. Pasākums bija izdevies.

        Dzejas dienas skolā

Mēneša sākumā skolā notika ikgadējās dzejas dienas ar nosaukumu “Atmiņas par vasaru” pasākums.

Piedalījās visas sākumskolas klases un arī 5.sa, 6.a/6.b un 7.a klases.

Priekšnesumi bija individuāli, vai visas klases kolektīvais priekšnesums. Pasākuma noslēgumā katrs dalībnieks saņēma atzinības rakstu un saldumus. Tika izvirzīti divi labākie skolēni, viens no sākumskolas un viens skolēns no vecākām klasēm, lai piedalītos daiļlasīšanas konkursā Rīgas 1.pamatskolas – attīstības centrā novembra mēneša sākumā.

Turēsim īkšķus par mūsu skolēnu veiksmīgu uzstāšanos.

   Miķelīši mūsmājās

Rudentiņš, bagāts vīrs,
Daudz tu mums dāvināji:
Pilnas klētis labībiņas,
Pilnas ķešas sudrabiņa.

Latviešiem Miķeļi iezīmē rudens saulgriežus, kad dilstošā saule nonākusi pusloka viduspunktā un diena un nakts ir atkal vienādā ilgumā. Pēc Miķeļiem saule mazāk apspīd zemi, dienas kļūst īsākas un naktis garākas. Līdzīgi citiem saulgriežiem latviešu gadskārtā, arī Miķeļi atzīmēti ar svinībām. Tomēr Miķeļu svinēšanai izveidojies īpatnējs paplašināts apjoms, iesaistot tajā arī ražas novākšanas izdarības, jo pirms Miķeļiem parasti nobeidzas visi ražas novākšanas darbi.

Arī šogad skolā norisinājās - Miķeļdienu atzīmēšanas pasākumi.

Sākumskolas gaitenī tika izveidota rudens ziedu un ražas izstāde. Skolas estrādē notika ikgadējais Miķeļdienu tirdziņš. Diena bija saulaina un burvīga. Pircēji bija uz pusi vairāk nekā pārdevēji. Pasākums aizritēja pozitīvā gaisotnē. Noslēgumā visi klātesošie bija gandarīti. Pārdevēji ļoti priecājās par tik ātru savu gardumu izpārdošanu, pircēji par kārotā garduma iegādāšanos. Samaksa par kāroto tika veikta ar konfektēm. Noslēgumā aktīvākajiem pārdevējiem bija pilnas kabatas ar konfektēm.

            Sveika skola!

Skolas 1. septembris noritēja ar svinīgo līniju visām mācību programmām. Mazliet pabojāja noskaņojumu krasā laika maiņa no saulītes uz spēcīgu lietus šalti. Svinīgās līnijas notika skolas aktu zālē. Šī gada mācību prioritāte sakrīt ar valstī izvirzītajām: skola ikvienam bērnam.

Skolā mācības uzsāka trīs skolas programmās. Kopējais skolēnu skaits, kuri šogad uzsāka skolas gaitas ir 240.

Pirmā mācību nedēļa noslēdzās ar sporta dienu.

Par atraktīvajām un asprātīgām sportiskām aktivitātēm bija parūpējušies sporta skolotāji. Vecāko klašu skolēni aktīvi sportoja atjaunotajā sporta laukumā, pa vasaru tika atjaunots sporta laukuma žogs. Mazāko klašu skolēni mērojās spēkiem, dažādās izklaidējošās stafetēs sporta zālē. Jaunāko klašu skolēniem bija interesanti uzdevumi ar lielākām un mazākām bumbām. Ar īpašu entuziasmu uzdevumus veica mazāko klašu skolēni.

Vēlam, lai 1. septembra pozitīvisms, prieks par tikšanos saglabājas visa mācību gada garumā.

Skolēniem - lai ir uzņēmība paveikt visus darbus.

Skolotājiem - esiet radoši, saglabājiet savu prasmi.

Vecākiem – lepojaties ar savu bērnu sasniegumiem un esiet klātesoši viņu skolas dzīvē.

Veiksmīgu Jauno mācību gadu!

        Mums katram,

Ir sava laika mašīna.

Atpakaļ mūs ved atmiņas,

Bet uz priekšu – sapņi.

(Herberts Velss)

Skolas pēdējais zvans!

31. maija rītā skolā bija īpaša diena. Skolas Pēdējais zvans skolas absolventiem.

Svinīgas mūzikas pavadībā visas skolas skolēni ar aplausiem sagaidīja mūsu skolas 9. klašu skolēnus, kurus pie rokas pavadīja jaunāko klašu skolēni.

Svinīgajā pasākumā 9. klašu skolēnus sveica skolas direktore Iluta Vilnīte. Paši mazākie ar dziesmiņu sveica pašus lielākos. 8. klases skolēni ar ceļa vārdiem uzrunāja absolventus. Zvanot simbolisku zvanu – kas simbolizēja skolas pēdējo zvanu, mazo skolēnu pavadībā absolventi ar aplausiem tika pavadīti no zāles uz savu pēdējo klases stundu savā klasē.

   Informatīvs seminārs par projektu “BĒRNI NEPIEDZIMST AR AIZSPRIEDUMIEM”

2022. gada 23. maijā Rīgas 5. pamatskolas – attīstības centra izglītības metodiķe Ieva Finka Ogres novada izglītības iestāžu pārstāvjus iepazīstināja ar projektu “BĒRNI NEPIEDZIMST AR AIZSPRIEDUMIEM”.

Semināra laikā dalībniekiem tika sniegts ieskats par projektu, tā mērķiem, uzdevumiem un galvenajām vadlīnijām. Tika dota iespēja kopīgi noskatīties filmu “Modes skate”. Nākamais dalībnieku uzdevums ir būt projekta vēstnešiem, informējot savas mācību iestādes darbiniekus, sekmējot novada pedagogu un skolēnu iesaistīšanos. Projekta mērķis ir mācīties pieņemt un novērtēt atšķirīgo, iepazīstot stabilas vērtības. Tas veidots tā, lai projekta īstenošana nebūtu apgrūtinošs pienākums, bet vairotu prieku, savstarpēju empātiju, sarunas par dzīvi un kopīgu darbošanos.Skolas dziesmu un deju svētki – 2022

27. maijā mūsu skolas estrādē norisinājās skolas “Dziesmu un deju svētki - 2022”. Klases pulcējās un izvietojās uz estrādes podestiem. Uz svētkiem bija ieradušies arī ciemiņi.

Teikas privātās mūzikas skolas “Namiņš” instrumentālie dueti un pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja arī skolas direktore Sandra Mālere.

Bērnu deju ansamblis no Garkalnes mākslas vispārizglītojošās pamatskolas vadītājas Ditas Grīnbergas un Indras Rasmanes vadībā. Patīkams moments, ka Garkalnes skolas direktors Laimnesis Bruģis apmeklēja mūsu skolas pasākumu.

Svētki bija krāsaini un interesanti. Uzstājās kori, ansambļi, solisti, skolotāju apvienotais ansamblis. Visiem dalībniekiem patika kopīgā sadancošanās “Līgo dančos”.

Līdz ar to, ka mūsu skolas estrādē šāds pasākums notika pirmo reizi, svētku sajūta bija vienojoša un jauka. Pašiem dalībniekiem un pedagogiem noslēgumā bija labi padarīta darba sajūta.

Nākošajā gadā turpināsim šo dziesmu un deju tradīciju.

 “Zaļais nags”

12. maijā skolas meža teritorijā norisinājās , jau kā tradīcija kļuvusi, pasākums ar jaunsardzes komandas līdzdalību “Zaļais nags”.

Jaunsardzes komanda bija izveidojusi 5 stacijas. Skolēnu komandas ar lielu interesi un aizrautību piedalījās pasākumā. Uzdevumi katrā stacijā bija diez gan sarežģīti un kādu laiciņu noteikti bija jāpadomā. Liela sajūsma bija par trešo pieturu, pēc šķēršļu joslas pārvarēšanas, guļus stāvoklī jāsašauj dažādu krāsu baloni ar gaisa šauteni.

Pasākuma noslēgumā komandas skolas teritorijā sagaidīja karstas desiņas, ko bija sagādājušas mūsu skolas jaukās virtuves saimnieces.

Liels paldies Jaunsardzes centram, īpaši Jānim Eglim un viņa komandai.

Uz tikšanos nākošajā pasākumā!

   Eiropas diena!

Mūsu skolā 9. maijā tika atzīmēta Eiropas diena. Skolēni ar klašu audzinātājiem aktīvi iesaistījās akcijā “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu”. Akcijas ietvaros – skolas gaiteņos saziedēja dzeltenas saulespuķes un pie sienu planšetēm parādījās daudz krāsainu un baltu Miera dūju. Saulespuķes un dūjas tika zīmētas , krāsotas , izlocītas no dažādu krāsu papīriem. Kopumā visi apzinīgi izdarīja savus paredzētos darbiņus. Skola kļuva krāsaina un koša.

Liels paldies visām klasēm par apzinīgu piedalīšanos akcijā .Redzot skaisti rotātos gaiteņus skolēni bija ļoti gandarīti par paveikto.

   Mācību materiāls “NUMICON”

Pateicoties Velku biedrībai, Skola pavasarī ir saņēmusi lielisku mācību materiālu “NUMICON” no Oksfordas Universitātes. Numicon ir plakanu, krāsainu plastmasas formu sistēma ar caurumiem atbilstoši cipariem no 1-10. Numicon materiāls palīdz skolēniem pilnveidot savas prasmes matemātikas jomā un rada pamatu izpratnei par skaitļiem, to sastāvu. Palīdz apgūt ciparu un skaitu, atņemšanas, saskaitīšanas, dalīšanas darbības, palīdz vieglāk uztvert lielos skaitļus. Numicon spilgtās krāsas un ķieģeļiem līdzīgās formas motivē skolēnus aktīvi darboties.

Skolas pedagogi ar lielu interesi izmanto Numicon materiālu mācību darbā ar skolēniem. Materiāls tiek veiksmīgi izmantots mācību procesā. Strādājot ar skolēniem, kuriem ir smagi garīgās attīstības traucējumi, noklājot Numicon pamatni ar formām, veidojot dažādas figūras uz Numicon pamatnes u.c. Savukārt, skolēni ar vieglākiem attīstības traucējumiem ar Numicon materiālu apgūst skaitļa sastāvu, salīdzināšanas, saskaitīšanas, atņemšanas, reizināšanas un dalīšanas darbības atbilstoši savām spējām.

Liels paldies Velku biedrībai par iespēju bagātināt un pilnveidot mūsu skolēnu mācīšanās ikdienu ar daudzveidīgi izmantojamo Numicon materiālu.Pateicība

Rīgas 5. pamatskolas – attīstības centrā 30. aprīlī “Lielā Talka” ietvaros mūsu skolas teritorijā un tam blakus esošā meža teritorijā Valsts ieņēmuma dienesta darbinieku grupa veica liela apjoma sakopšanas darbus. Skolas vārdā izsakām pateicību par paveiktajiem darbiem. Vēl kāds gabaliņš Latvijas tapis skaistāks kopīgiem spēkiem.

Īpaša pateicība Dainim Zaltānam par ikgadējo darbu mūsu skolas teritorijas uzkopšanas darbu organizēšanā un darbu vadīšanā.Baltā galdauta svētki

Arī šogad Latvijas ļaudis tiek aicināti 4. maijā svinēt Baltā galdauta svētkus, lai atzīmētu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu.

Mūsu skolā, 3. maijā, skolas āra amfiteātrī notika svinīgais pasākums par godu Baltā galdauta svētkiem. Skolēni bija saģērbušies svētku tērpos. Pasākums iesākās ar skolas direktores Ilutas Vilnītes svētku uzrunu, turpinājumā skanēja himna, ar dziesmām uzstājās skolas zēnu ansamblis. Pēc svinīgā, katra klase ar saviem svētku galda dekoriem devās uz skolas ēdnīcu baudīt svinīgās pusdienas. Pirms izbaudīt sarūpētās pusdienas visi klātesošie nodziedāja latviešu tautasdziesmu “Pie Dieviņa gari galdi”.

Baltais galdauts bija kā simbols, kas apvieno. Baltajai krāsai jau mūsu senču tradīcijās ir īpaša simboliska nozīme. Balts – tas ir garīgi tīrs un tikumīgs, sakārtots un harmonisks. Balti klāts galds latviešiem allaž ir bijis godu un svētku galds.

Katram mums ir savas 4. maija svinēšanas tradīcijas un baltu galdautu savā skolā klājam un klāsim katru gadu, atzīmējot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu, izjūtot lepnumu par savu valsti. Lai skaistas svētku svinēšanas tradīcijas katrā ģimenē!Tikšanās ar Cūkmenu!

AS „Latvijas valsts meži” kopš 2005. gada visā Latvijā organizē kampaņu „Nemēslo mežā!”. Cūkmens ir šīs kampaņas galvenais varonis. Tā kā viņš ļoti vēlas atkal kļūt par cilvēku, tad braukā pa visu Latviju un ļoti aktīvi piedalās dažādos pasākumos, vada izglītojošas nodarbības skolēniem, lai šādā veidā risinātu atkritumu problēmu mežos un – galvenais - mainītu cilvēku attieksmi pret apkārtējo vidi.

Ceturtdien, 28. aprīlī, Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā ciemojās Cūkmens – tīru mežu aizstāvis, kurš savu ikdienu pavada Latvijas valsts mežos un rūpējas, lai Latvijas daba būtu tīra no atkritumiem.

Skolēnu zināšanas tika pārbaudītas arī ar āķīgiem jautājumiem par dabu un mežu. Viena no jautrākajām aktivitātēm bija „miskastbols”, kurā ikviens dalībnieks varēja pārbaudīt savu veiklību plastmasas pudeļu iemešanā maisos. Lai tā pa īstam saprastu šī pasākuma nopietnību, pasākuma noslēgumā katrs dalībniekam bija iespēja iegūt īpašo Cūkmena autogrāfu un jaukas fotogrāfijas par piemiņu no svētkiem ar Cūkmenu. Cūkmens noslēgumā uzdāvināja dažādas izzinošas spēles.

Gribētos cerēt, ka šī tikšanās nepaliks atmiņā tikai kā interesants un atraktīvs pasākums, bet Cūkmena vēstījums – „Nemēslo mežā!”

   Skola sporto un talko

Klāt jau atkal ir pavasaris! 22. aprīļa rīts skolā iesākās sportiskā atmosfērā.

Šogad tradicionālais Latvijas Olimpiskā komitejas (LOK) organizētais Olimpiskais mēnesis sākās mēnesi pirms LOK 100.dzimšanas dienas un noslēdzās 22.aprīlī ar kopēju Vislatvijas rīta vingrojumu, kurā piedalījās vairāk kā 160 000 dalībnieki no 41 pašvaldībām no visām Latvijas. vietām. Mūziku šī rīta vingrošanai bija sacerējuši – Latviešu hiphopa grupa “Citi zēni”.

Vēlāk tika izspēlētas finālspēles netradicionālajos sporta veidos.

Finālistu iegūtās vietas:


Jaunākā grupa - Badmintons

Jaunākā grupa - Frisbijs

1. vieta - Māris Ceplītis, 4.sa

1. vieta – Džeks Daniels Auziņš, 4.sa

2. vieta - Kristians Zālītis, 5.a

2. vieta - Aleks Cālītis, 4.sa

3. vieta - Toms Limežs, 5.a

3. vieta - Alise Lerha, 3.a

Vecākā grupa

Vecākā grupa

1. vieta – Reinis Zemītis, 9.sa

1. vieta - Davis Kozlovskis, 8.sa

2. vieta - Edgars Vēzis, 9.sa

2. vieta - Aleksis Krēgeris, 7.sa

3. vieta - Aldis Kamenders, 7.a/8.a

3. vieta - Toms Andersons, 9.a

Izvingrojušies un saņēmuši medaļas - diena turpinājās sakopjot skolas apkārtni.

Pirms 4. maija svētkiem 22 .aprīlī pēc stundām tika rīkota ikgadējā pavasara skolas teritorijas sakopšanas talka, kurā piedalījās visi mūsu skolas klašu skolēni, skolotāji un skolas darbinieki. Vecāko klašu skolēni devās sakopt skolas stadionu. Skolas apkārtni sapost devās pārējās klases ar audzinātājiem. Prieks par visiem skolēniem, skolotājiem un skolas darbiniekiem.

Dienas pasākums noslēdzās ārā ar karstām desiņām āra piknikā, visi beigu beigās bija gandarīti par paveiktajiem darbiņiem un jauko dienas noslēgumu. Paldies gādīgajām virtuves meitenēm par sagādāto silto mielastu.

Paldies visiem lielajiem un mazajiem darba rūķiem!

     


Lieldienu gaidās!

14. aprīlī skolēni pulcējās, lai svinētu Lieldienas. Lai arī daba mūs šogad nesagaidīja ar zaļu zālīti, skolēni devās svinēt svētkus dabā. 59 programmas skolēni sacentās stafetē gāja dejās un iesaistījās dažādās darbnīcās.

Kas gan būtu Lieldienas bez olu ripināšanas! 59 programmas un sākumskolas skolēni varēja ripināt skaisti krāsotās olas kopā ar Lieldienu zaķi, veidojot savā starpā nelielas sacensības.

Vecāko klašu skolēni piedalījās orientēšanās skolas apkārtnē – Lieldienu krustvārdu mīklas minēšana. Pa visu teritoriju bija paslēpušās 10 olas. Uz katras olas bija viens jautājums. Jālasa atbildi jāieraksta krustvārdu mīklā. Mīklas uzvarētāji saņēma saldumus.

Katra klase veidoja Lieldienu kompozīciju no skaisti krāsotām Lieldienu olām. Kompozīcija tika nofotografēta un pārsūtīta, lai taptu fotoizstāde. Visas skolas klases ar klašu audzinātājiem - tika laipni aicināti apskatīt kopā radīto burvīgo fotoizstādi, kuru varēja aplūkot A korpusa vestibilā.

Visiem svētku dalībniekiem izsaku lielu paldies. Skolotājiem Evai, Haraldam, Endijam, Junitai paldies par aktivitāšu organizēšanu. Īpašs paldies Baibai Kļavai – Vecvanagai – par omulīgā Lieldienu zaķa klātbūtni svētkos.

Uz tikšanos nākamajos svētkos!

     


Skolas projekts “Folkloras elementi latviešu autoru darbos”

Projekts iesākās februāra mēnesī. Projekta ietvaros dažāda vecuma klases devās dažādās ekskursijās. Tika apmeklēts – Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs “Pasaku taka”, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs.

Projektu prezentācijas notika 24. martā – vecākajām klasēm, sākumskolai 04. aprīlī. 59. programmu klases savas prezentācijas ievietoja Team vietnē.

Projektā tika aptvertas daudz un dažādu tēmu, saistībā ar katra skolotāja pamatpriekšmetu, vai arī ar sadarbībā ar citu priekšmetu skolotājiem.

Sākumskola:
1.a klase - Jānis Rainis. Kārlītis;
2.a klase - Valdis Lukss. Slinkais Jānītis;
3.a klase - Gadalaiki;
4.a klase - Jānis Rainis.Zelta sietiņš, Vilis Plūdonis. Zaķīšu pirtiņa, Eža kažociņš. Kārlis Skalbe. Kaķīšu dzirnaviņas;
4.sa klase – Maizes ceļš;
5.sa klase - Kārlis Skalbe. Kaķīša dzirnaviņas;
6.sa klase - Latvju zīmes;
7.sa, 8.sa, 9.sa - Naudas ceļš, Latvju zīmes matemātikas aprēķinos;
5.a klase – Kārlis Skalbe. Pasaka par Vērdiņu, Anna Brigadere. Maija un Paija, Sprīdītis
6.a klase - plaši aptverošs projekts sadarbībā ar priekšmetu skolotājiem;
7.a/8.a klase - Latvju zīmes matemātikā
9.a klase - Latvju rakstu zīmes – simetrijā, Kārlis Skalbe. Pasaka par Vērdiņu
Arodu klase - Latviešu tradicionālie ēdieni. Sklandrauši.

Prezentācijas bija ļoti atšķirīgas un interesantas. Visas klases savu prezentāciju bija sagatavojušas pārdomātas un tika iesaistīts viss klases kolektīvs.

Paldies visiem par ieguldīto un pārdomāto darbu. Tiksimies nākamajos projektos.

     


Putni mūsu skolā

Tuvojoties pavasarim, Latvijā tiek rīkotas Putnu dienas. Skolas projekta ietvaros “Avīzes otrā elpa – Putni” skolā tapa burvīgas izstādes. Vizuāli plastiskie darbi tika veidoti no avīzēm un žurnāliem. Tika dota izvēle veidot klases kopdarbu , vai individuālus darbiņus. Jaunajiem māksliniekiem darbi tika veidoti dažādās tehnikās un izmēros. Visu idejas pārtapa vizuāli skaistos mākslas darbos. Piedalījās 57, 58, 59 programmu skolēni. Izstādes apskatīt ir iespējams B un A korpusos.

Vēlos izteikt sirsnīgu pateicību visiem, kuri piedalījās, klašu audzinātājiem, vizuālās mākslas skolotājiem, kuru līdzi darbošanās bija ļoti nepieciešama.

Paldies profesionāļu komandai - Lindai Cipkaitei, Vinetai Ozoliņai, Līgai Sarkanei izstādes iekārtošanas procesā.

     


Sveču meistardarbnīcas

Februāra mēnesis jau izsenis ir sveču mēnesis. Mūsu skolā visa mēneša garumā bija iespēja skolēniem piedalīties izzinošās un radošās sveču liešanas meistardarbnīcās. Katra klase kolektīvi, vai individuāli pieteicās pie mūsu skolas skolotājas Līgas Sarkanes. Tika izveidots konkrēts grafiks, kad un kurā laikā tika dota iespēja uzzināt no kā tika izgatavotas un izgatavot sev vistīkamāko savu mākslinieciskā lidojumā izdomātu sveci. Katrs skolēns iejutās sveču meistara lomā, kļūstot par mākslinieku un sveču lējēju. Tika darinātas sveces izvēloties tīkamākos krāsu salikumus. Gatavās sveces tika noformētas, kā skaistas dāvanas.

Visi skolēni darbojās ar lielu aizrautību un ieinteresētību, bija ļoti apmierināti ar paveikto un varēja novērtēt ne tikai savu meistardarbu, bet arī priecāties par klases biedru skaistajām svecēm, jo visas izlietās sveces, varēja aplūkot izstādē - sākumskolas gaitenī. Tika gūtas pozitīvas emocija, sagatavojot šos mazos suvenīrus, kurus var izmantot paši vai arī uzdāvināt saviem mīļajiem.

Izsaku lielu pateicību, galvenajam sveču liešanas meistaram – skolotājai Līgai Sarkanei un īpaši jaunajiem māksliniekiem. Šogad darbnīcās piedalījās ļoti kupls jauno mākslinieku skaits. Sveču darbnīcās darbojās – 64 skolēni no dažādām klasēm un programmām.


Sporta pasākums - “Ziemas olimpiāde”

Piektdien, 4. februārī tiks atklātas XXIV Ziemas olimpiskās spēles Pekinā. Latviju šajās Olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 57 sportisti, 11 sporta veidos - biatlons, bobslejs, kamaniņu sports, skeletons, šorttreks, daiļslidošana, ātrslidošana, ziemeļu divcīņa, kalnu slēpošana, distanču slēpošana, hokejs). Komandas sporta veidu pārstāvniecībā pievienojusies ziemeļu divcīņa.

Mūsu skolā olimpiskā nedēļa tika aizvadīta no 7. līdz 11. februārim. Olimpiskā nedēļa iesākās ar simboliskas olimpiskās lāpas iedegšanu. Skolotāja Endija pavadībā tika veikts goda aplis pirms olimpiskās uguns iedegšanas. Skanot olimpiskajai himnai svinīgi tika iedegta olimpiskā uguns. Atgiežoties klasēs Teams virtuālajā vietnē skolēni noskatījās sporta skolotāju sagatavoto videorullīti ar plašu informāciju par visiem ziemas olimpiskajiem sporta veidiem. Noslēgumā bija jāaizpilda krustvārdu mīkla un jānosūta sporta skolotājiem.

Paralēli sporta sacensībām bija iespēja piedalīties zīmēšanas konkursā “Ziemas olimpiāde” individuāli, vai visai klasei kopumā.

Visas nedēļas garumā katras klases sporta stundās – notika sporta sacensības dažādos ziemas olimpiādes sporta veidos. 11. februārī – svinīgā pasākumā pie skolas ieejas noslēdzās pasākums par godu ziemas olimpiādei. Uz stilizēta goda pjedestāla tika apbalvoti 1. - 3. vietu ieguvēji. Ar saldiem pārsteigumiem tika apbalvoti zīmēšanas konkursa uzvarētāji.

Paldies sporta skolotājiem par aktīvo iesaistīšanos sporta nedēļas organizēšanā un vadīšanā.


Laureāti

Meitenes 7. - 9. klašu un arodu grupa

1. vieta. Jeļizaveta Čeremniha;

2. vieta. Luīze Rusāne;

3. vieta. Tamāra Petkeviča.

Puiši 7. - 9. klašu un arodu grupa

1. vieta. Maksims Deivids Bondarčuks;

2. vieta. Mārtiņš Andersons;

3. vieta. Dāvis Zariņš.

Puiši 4. - 6. klašu grupa:

1. vieta. Toms Linužs;

2. vieta. Oskars Timinieks un Kristians Zālītis;

3. vieta. Emīls Daniels Viļumsons.

59. programmas skolēni:

1. vieta. Jānis Andersons;

2. vieta. Pēteris Gromovs, Marsels Purs;

3. vieta. Alekss Novikovs.


     


5.sa un 5.a klase aizsāk projektu mēnesi

Ar ziemīgu pastaigu Brīvdabas muzejā projektu mēnesi aizsāka 5 – tās klases: 5.a un 5.sa klase. Kopā ar latviešu valodas skolotājām skolēni izstaigāja “Ziemas pasaku taku”, kurā sastapās ar vairāku latviešu literatūras klasikas darbu un latviešu tautas pasaku tēliem. Pasaku taka un par tās moto izvirzītā latviešu “pasaku ķēniņa” Kārļa Skalbes tēze …”Lai vairojas prieks!”, lieliski sasaucās ar šī gada projektu mēneša kopējo tēmu “Folkloras elementi latviešu autoru darbos”.

Kurzemes zemnieku sētā skolēni sastapās ar Viļa Plūdoņa “Zaķīšu pirtiņas” tēliem, Vidzemes zemnieku sētā gaidīja lieli un mazi rūķi, savukārt “Rūķīši un Mežavecis” bija sastopami pie Zvirgzdenes muižas klēts. Zināšanas par vecvārdiem varēja pārbaudīt pie Valmieras dzīvojamās rijas, savukārt Lauku pele un Mājas pele saimniekoja Latgales ciemā.

Kurš gan nav lasījis Kārļa Skalbes pasaku “Kaķīša dzirnavas”? Gleznainajās Pakalnu dzirnavās varēja sastapt šīs pasakas galveno tēlu - pašu balto Kaķīti un viņa palīgus - rūķus. Sastapšanās ar šo tēlu skolēni novērtēja kā Pasaku takas iespaidīgāko piedzīvojumu.

Iesakām arī citiem apmeklēt šo taku, atsaukt atmiņā latviešu tautas pasaku tēlus un turpināt lasīt pasakas... “Lai vairojas prieks!”.

  


Labākā klase skolā

Ar šī gada janvāra mēnesi mūsu skolā ir iedibināta jauna tradīcija - mēneša labākā klase.

Uzvarētāji tika noteikti izvērtējot nedēļas klases uzvedību visa mēneša garumā, šo tradīciju atklāja 5.a klase - audzinātāja Sanda Freimane. Kā balvu klase saņēma iespēju 4. februārī apmeklēt Rīgas Motormuzeju. Skolēni bija sajūsmā par redzēto.

Daudzi no bērniem izteica vēlēšanos vēlreiz apmeklēt muzeju un aizvest arī mammu un tēti. Ekskursija bija izdevusies!

 


Spēlējam florbolu!

25. janvārī skolā norisinājās Florbola turnīrs dažādās klašu grupās.

Šī turnīra rezultāti:

• 5.sa klase - I. vieta;
• 4.sa klase - II. vieta;
• 4.a klase - III. vieta;
• 9.sa klase - I. vieta;
• 1.1.pav./2.1.pav. - II. klase;
• 7.a/8.a - III. vieta.

Sporta skolotāji saka paldies komandām par atsaucību un spēles gara uzturēšanu skolā! Paldies sporta skolotājiem – par turnīra organizēšanu.

            


Jautrie Sniegavīri

Šoziem par sniegu žēloties nevar, bet sniegs nav bijis tādā konsistencē, lai varētu celt sniegavīrus. 14. janvārī, bija viens brīdis, kad varēja no palikušā sniega veidot sniegavīrus. Sanāca dažādi, bet galvenais, ka bija vēlme konkrētajā brīdī to mēģināt izdarīt. Aktīvi piedalījās 3.a.klase, 5.sa klase, 7.a/8.a klase, 6.a klase, 8b/9.a klase. Aktīvās klases saņēma saldas pārsteigumu balvas.

   


Piparkūku darbnīcas

Ziemassvētku gaidīšanas laikā, visas nedēļas garumā, kā neatņemama skolas tradīcija - skolā notiek Piparkūku darbnīcas. Liels paldies ir skolas pedagoģei Ivetai Vācietei, kura gatavoja mīklu, sekoja līdzi procesam, lai iznākumā būtu izceptas skaistas, smaržīgas un garšīgas piparkūkas.

Ķeroties klāt darbam, puiši izvēlējās sev vairāk atbilstošu darbu – mīklas rullēšanu. Tikmēr meitenes ķērās klāt izrullētajai mīklai. Katra klase veidoja rūķus, eglītes un dažnedažādas citas formas. Nākamais darbs visiem viens – izdekorēt piparkūkas.

Katrs labs darbs, kas padarīts. Katram darbam arī pamati jāapgūst, un to ļoti cītīgi un ar lielu interesi veica visi klašu audzēkņi.

Klašu audzinātājiem paldies par atsaucību un dalību skaistajā projektā.

         


Koncerts “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”

Mūsu skola ir ļoti lepna par skolas audzēkni Tomasu Šatilovu no 6.a klases.

Kurš šo gadu laikā ir uzmirdzējis par spožu jauno vokālo talantu. Tomass katru gadu pārstāv mūsu skolu fonda “Nāc līdzās” rīkotajos labdarības koncertos. Tomass informāciju par koncertu “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” sniedza 13. decembra “Rīta Panorāma” raidījumā LTV.

Šī gada labdarības koncerts notika Rīgā - kultūrtelpā Hanzas perons. Koncertā kopā ar talantīgajiem jauniešiem ar īpašām vajadzībām uzstājās mākslinieki, kurus sauc par Labās sirds māksliniekiem. Kopā ar Tomasu dziesmu izpildīja dziedātāja Rūta Dūduma. Koncertā skanēja gan latviešu komponistu skaņdarbi, gan populāras Ziemassvētku dziesmas. Sirsnīgu emociju piepildītais koncerts bija skatāms televīzijas ekrānos 2021. gada 26. decembrī.

Talanti nerodas, ja pedagogs ar savu neatlaidību to neaizrauj un neveicina. Paldies Tomasa mūzikas pedagogam Andrim Nordem.

 


Adventes vainagi

No decembra sākuma klases, skola tika ietērpta Ziemassvētku rotā. Pie klašu durvīm galvenā rota – Adventes vainags.

Katras klases svētku noformējums “Ziemassvētki” bija ļoti daudzveidīgs. Adventes vainagi – ļoti dažādi, spoži, krāšņi. Liels paldies visu klašu audzinātājiem, atsaucīgajiem kolēģiem, kuri, protams, izpalīdzēja ar burvīgām idejām, palīdzību šos brīnumus radot. Kopīgiem spēkiem un idejām - skola un estrāde bija burvīga.

     


Mūsu skola regulāri piedalās “Latvijas veselības sporta nedēļā”, šogad šis sporta pasākums norisinājās no 22. līdz 28. novembrim.

Veselības nedēļas ietvaros skolā notika basketbola metienu konkurss ”Zelta roka”. Izglītojamie sporta stundās – savas klases ietvaros savstarpēji sacentās basketbola metienu precizitātē .Aktivitāte un centība bija liela visās skolas izglītības programmās. Nedēļas noslēgumā izglītojamie tika apbalvoti ar veicināšanas balvām un diplomiem.

“Latvijas Veselības sporta nedēļa 2021” tiek organizēta, lai:

1) sniegtu informāciju un veidotu izpratni, ka fiziskās aktivitātes ir neatņemama veselīga dzīvesveida sastāvdaļa un viens no labākajiem un lētākajiem slimību profilakses veidiem.

2) piedāvātu fizisko aktivitāšu dažādību un dot iespēju piedalīties aktivitātēs ar mērķi, lai tās kļūtu par ikdienas dzīves sastāvdaļu.

Liels paldies skolas sporta pedagogiem - Endijam Pelkausam, Jurģim Rimmanim, Laurim Mikenam, Diānai Kuzinai, par aktīvu konkursa vadīšanu un organizēšanu.

  Gatavošanās Latvijas dzimšanas dienai Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā

Es brīnos par sauli Latvijā,
Cik gan tā spoža un jauka,
Kā mirdz tā zirnekļa pinumā,
Uz rudenī nokopta lauka!
Par vēju pat brīnos es Latvijā,
Cik kokus tas noliekt spēj mīksti!
— Un, ja tu to redzi un izjūti tā,
Vai zemi šo nemīlēt drīksti?
(Antons Bārda)

Patriotismam un patriotiskai audzināšanai mūsdienās ir ļoti liela nozīme. Patriotisma sākums, protams, rodams ģimenē, bet ļoti svarīga loma ir arī skolai. To apzinoties, skolēni jau iepriekš gatavojās Latvijas dzimšanas dienai. Patriotisma nedēļas ietvaros skatījās mācību filmas par Lāčplēša dienu, par neatkarīgās Latvijas tapšanu, noskaidroja, kā radies Latvijas karogs, kā tapusi visiem labi zināmā Baumaņu Kārļa kompozīcija – lūgšana “Dievs, svētī Latviju”. Arī vizuāli skola bija noformēta svētku rotā, proti, gan klašu telpas, gan vestibilu rotāja Latvijas valsts simbolika.

Savukārt par patriotu nedēļas kulmināciju kļuva 17. novembra svētku koncerts, kas, pandēmijas apstākļiem atbilstoši, norisinājās skolas pagalmā. Svētku rīts agrāk bija sācies 5/7, 5/8 programmu skolēniem, kas jau rīta agrumā bija pulcējušies skolas estrādē. Gaisā bija jaušamas patīkamas gaidas un ne velti, jo visus klātesošos priecēja ne tikai folkloras kopas Vilkači uzstāšanās, bet skolēni paši varēja novērtēt savu iepriekšējās nedēļas veikumu – video sveicienus Latvijai dzimšanas dienā. Katra klase bija sagatavojusi nelielu video sveicienu - kādu īpašu priekšnesumu - dzejoli, dziesmu vai stiprinošus apsveikuma vārdus, kas no nelieliem video fragmentiem bija pārvērsti skaistā patriotiskā priekšnesumu virknējumā, ko klātesošie varēja noskatīties svētku koncerta gaisotnē.

Liels paldies visiem koncerta dalībniekiem par centību, neatlaidību video tapšanā, kā arī skolotājiem par video montāžu un tehnisko apstrādi.

Nedaudz vēlāk svētku atmosfēru varēja izjust arī “C” klašu skolēni, kuri svētkus baudīja savu līdzpaņemto rotaļlietu un mūzikas grupas "Bermudu divstūris"- dziesmas "Karogs sarkanbaltsarkanais "mūzikas pavadībā. Liels paldies sporta skolotājam Endijam par atraktivitāti, organizējot kopējo dejošanu. Paldies skolotājai Junitai par ieguldījumu svētku tapšanā “C” klašu grupām.

Daudz laimes Latvija, uz tikšanos atkal nākamgad!

   Putnu dienas!

Pirmajā oktobra nedēļā, Eiropas putnu vērošanās dienu ietvaros, skolā norisinājās ikgadējās Putnu dienas. Skolotāja Rita Kalniņa bija sagatavojusi ļoti apjomīgu darbu par putniem, prezentācijas formātā, kurš tika nosūtīts katrai klasei. Darbs ietvēra aprakstus, un bija arī interneta adreses, kur noskatīties video materiālu par konkrēto tēmu. Tēmas bija visdažādākās – putnu ligzdas, ūdens putni, pūces, plēsīgie putni un vēl daudzi citi interesanti fakti par dažādo putnu pasauli. Šo plašo materiālu arī vēlāk ļoti labi ir iespējams izmantot dabaszinību stundās, vai arī kāda cita priekšmeta mācību stundās – kā palīgmateriālu.

Sākumskolas gaitenī, nedēļas noslēgumā tika noformēta, pašu izgatavoto putnu izstādi. Izstādi var aplūkot līdz rudens brīvlaikam. Izstādē savus darinājumus par putnu tēmu ir izstādījuši audzēkņi no visām sākumskolas klasēm, 57, 58, 59.mācību programmām.

Milzīgs paldies jāsaka visiem klašu audzinātājiem, kuru klāšu audzēkņi darināja izstādei savu putniņu. Vislielākais paldies skolotājai Ritai par īpaši plaša un noderīga materiāla sagatavošanu.

           Aktīvi sportojam!

30. septembrī skolā notika interešu izglītības sporta pasākums bērniem ar speciālajām vajadzībām “Varu un daru!” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.

Sporta pasākumā piedalījās Rīgas 3. speciālo skolu komandas. Pasākumā bija iespēja radoši iesaistīties dažādās fiziskās aktivitātēs, radot interesi par veselīgu dzīvessveidu. Komandu galvenais noteikums bija darboties komandā līdz ar to bija iespēja savstarpēji uzticēties, palīdzēt komandas biedram vienoties par konkrēta uzdevuma veikšanu. Sporta pasākumā sadarbības partneri bija Aizsardzības ministrijas Jaunsargi, kuri skolas teritorijas mežā bija izveidojuši vidējās grūtības šķēršļu trasi.

Pasākuma programma:

Šķēršļu josla, kura sastāvēja no 5 stacijām, visus uzdevumus komandai bija jāveic kopā, katra uzdevuma izpildei 15 minūtes. Staciju nosaukumi - ūdens, medicīnas kaste, Mīnu lauks, Āķis, Nestuves.

Visas komandas veiksmīgi veica trasi. Pasākuma noslēgumā komandas tika apbalvotas ar diplomiem, kausiem, medaļām un T-krekliem ar skolas un pasākuma simboliku.

Pēc pasākuma atsauksmes no komandām bija pozitīvas ar domu – tikties arī nākošajā gadā.

Paldies par aktīvu iesaistīšanos projekta sagatavošanā un rīkošanā skolas sporta skolotājiem. Liels paldies pasākuma organizatorei un koordinatorei sporta skolotājai Diānai Kuzinai.

Otrajā oktobra nedēļā visas nedēļas ietvaros katras klases sporta stundās – tika rīkots “Rudens kross”. Visi skolēni centīgi piedalījās sacensībās. Nedēļas noslēgumā visi dalībnieki kuri bija piedalījušies krosā, saņēma veicināšanas balvas. I, II, III. vietu ieguvēji tika apbalvoti ar medaļām, diplomiem un saldumiem.

Visiem sportistiem liels paldies par dalību skolas sacensībās un skolotājiem paldies par intereses veicināšanu sportā.

Uz tikšanos nākošajās sacensībās!

     Rīgas 5. pamatskolas - attīstības centra Miķeļdienas aktivitātes

Kad neparasts burvis katru rudeni ar brīnumainu otu izkrāso kokus, Mūsu skolā aizsākas rudens pasākumu cikls.

Miķeļ¬di¬ena jau izse¬nis ir gada auglīgākās daļas aiz¬vadīšanas svētki. Šos svētkus sauc arī par Rudenājiem, Apjumībām un Jumja dienu, jo tie ir rudens ražas novākšanas svētki, kad godina Jumi.

Ļoti aktīva un izdomu bagāta norisinājās 59.programmu audzēkņu Miķeļdienas pasākums – skolas sporta laukumā. Bērni ar savām audzinātājām aktīvi iesaistījās dažādos pārbaudījumos un sporta spēlēs. Par aktīvu darbošanos – katra klase saņēma saldas balvas.

Ikgadējais Miķeļ¬di¬enas tirdziņš skolā notika 27. septembrī. Paralēli tirdziņam sākumskolas audzēkņi kopīgi ar vecākiem un klašu audzinātāju palīdzību sākumskolas gaitenī bija izveidojuši izstādi “Rudens fantāzijas”. Skaistākās kompozīcijas autorus gaidīja salda balva. Ko noteica īpaša komisija un skatītāju simpātija.

Katru gadu skolā tas ir ļoti gaidīts pasākums gan lieliem, gan maziem. Šogad īpaši labi tirdziņam sagatavojās 1.-6. klašu skolēni, jo jaunāko klašu skolēniem ar vecākiem patīk mājās gatavot dažādus gardumus, savukārt vecāko klašu skolēni labprāt iegādājās un nobaudīja piedāvāto sortimentu. Jaukas mūzikas fonā tirgotāji tirgoja, un pircēji iegādājās kāroto našķi. Tirgus noslēgumā visi bija apmierināti, jo bija pietiekoši daudz pircēju, kuri aktīvi atbalstīja jaunos pārdevējus.

Paldies visiem pasākuma atbalstītājiem, pedagogiem, klašu audzinātājiem par aktīvu līdzi darbošanos.

Pasākuma organizatore Aelita Veipa

             Dzejas dienas 2021. Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrs!

Sapnī maziņš rūķītis man nāk
Un ar mani atkal tiepties sāk:
- Iztaisi man tā un tā, un tā –
Vienu nakti ogles melnumā,
Vienu rītu ogles sārtumā. –
Taisītu, bet pasaki – no kā?
-Esi dzejnieks – taisi no nekā.
(Ojārs Vācietis)

Ir septembris un atkal iesācies jauns mācību gads …. Rudens asociējas ne tikai ar skolas sākumu, bet Latvijā tas tradicionāli saistās ar dzejas dienām, kad skolēni atkal no jauna cenšas iemācīties Raiņa, Aspazijas, Veidenbauma, Čaka un citu tautā iemīļotu klasiķu labi zināmās dzejas rindas.

Arī Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā 13. septembris tika aizvadīts “dzejas dienu” zīmē. Dzejoļus skaitīja gan jaunāko, gan arī vecāko klašu skolēni. Pasākumā pie mazākajiem skolēniem viesojās Ojāra Vācieša muzeja vadītāja Ieva Ķīse. Bērni ar interesi klausījās viešņas sagatavotajos Ojāra Vācieša bērnu dzejoļu fragmentos. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja apskatīt ne tikai muzeja vadītājas līdzi paņemtās dzejoļu grāmatas, bet arī Ojāra Vācieša fotogrāfijas.

Pēc muzeja vadītājas kārta uzstāties bija pienākusi mazāko klašu skolēniem, kuri rādīja savas prasmes dzejoļu un skaitāmpantiņu deklamēšanā. Atsevišķi priekšnesumi bija iestudēti ar kustībām, kas klausītājos raisīja īpaši jaukas un gaišas emocijas. Katra klase par uzstāšanos saņēma atzinības rakstu un saldumus. Priekšnesumus bija sagatavojušas: 1.a, 2.a, 3.a, 4.a un 4.sa klase.

Tajā pašā dienā norisinājās arī “Dzejas dienu” pasākums vecāko klašu skolēniem. Tajā dzejas priekšnesumus bija sagatavojuši 5.a, 5.sa, 6.a, 6.sa, 8.sa, 9.sa, kā arī arodu programmas skolēni. Klātesošos vērtēja žūrija, ko veidoja skolas skolotāji un atbalsta personāla pārstāvji. Īpaši liels prieks par vecāko klašu skolēniem, kuri, pārvarot kautrību, sadūšojās un priecēja pārējos ar savu dzejas deklamēšanas prasmi. Vēlāk gan lielo, gan mazo dalībnieku acīs dzirkstīja lepnums un prieks par saņemtajiem goda rakstiem un saldumiem. Liels PALDIES visiem pasākuma dalībniekiem un skolotājiem, kuri palīdzēja sagatavot priekšnesumus.

Uz tikšanos atkal nākamgad…

…Sakrāt pilnu sauju prieka,
Noķert laimes pūķi aiz astes,
Uzzināt brīnuma noslēpumu,
Vēlēties un piepildīt vēlēšanās,
Saprast gaišo domu lidojumu,
Dzīvot mīlestībā un noticēt sev.

Lai mums izdodas viss, ko vēlamies!

   Mācību gada sākums Rīgas 5. pamatskolā attīstības centrā

“Ar asterēm un gladiolām
Pa ceļiem, celiņiem un takām
Pie tevis nākam mūsu skolā
Un atkal laburītu sakām…”

Kad dārzā uzziedējušas gladiolas un dālijas, krīt pirmie āboli, klāt atkal ir 1. septembris – Zinību diena, kad tradicionāli visas skolas Latvijā pēc saulainās un skaistās vasaras sagaidījušas savus mazos un lielos iemītniekus. Skolēnus, kas pavisam drīz atkal gaiteņus piepildīs bezrūpīgām čalām un vēlmi uzkrāt jaunas zināšanas.

Šogad Rīgas 5. pamatskolā-attīstības centrā mācības “A” un “C” klasēs kopā uzsāka 6 skolēni. Zinību dienā stiprinošus ceļa vārdus skolēniem visam mācību gadam vēlēja Rīgas Domes deputāte – dzejniece Iveta Ratinīka, kura Zinību dienā viesojās Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā.

Pirmajā mācību nedēļā, kad skolēni atgriezušies skolas solos, lai uzsāktu jauno mācību gadu, mācoties klātienē, skolā tika organizēti dažādi pasākumi. Pasākumu mērķis – palīdzēt skolēniem pēc garā vasaras brīvlaika vieglāk adaptēties mācību videi.

Nākamajā dienā pēc Zinību dienas skolēniem bija iespēja doties pārgājienos vai ekskursijās. Proti, nu jau par tradīciju kļuvis Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklējums, ko par sava pārgājiena mērķi bija izvēlējušās vairākas klases. Savukārt pirmo mācību nedēļu noslēdza sporta diena.

Par atraktīvām un asprātīgām sportiskām aktivitātēm bija parūpējušies skolas sporta skolotāji. Vecāko klašu skolēniem bija iespēja sportot brīvā dabā, bet mazāko klašu skolēni mērojās spēkiem, piedaloties atraktīvās un izklaidējošās stafetēs sporta zālē. Skolēniem bija jāveic interesanti uzdevumi gan ar lielākām un mazākām bumbām, virvēm, bija iespēja rāpties pa “klinšu” sienu, kā arī piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs. Ar īpašu entuziasmu uzdevumus veica mazāko klašu skolēni, bet prieku par kustību guva itin visi Sporta dienas dalībnieki.

Pirmā nedēļā piedzīvotais vērojams klāt pievienotajās foto galerijās.

Lai mums visiem veiksmīgs un veselīgs šis mācību gads!

                 Rīgas 5. pamatskolas - attīstības centra sporta nedēļas aktivitātes

Laikā, kad aktīvais mācību posms skolēniem jau bija pagājis un skolas solā vairs īsti sēdēt negribējās, Rīgas 5. pamatskolas skolēni ļāvās dažādām sportiskām aktivitātēm. Mācību gada pēdējā nedēļa tika pavadīta piedaloties dažādās sportiskās aktivitātes, ko bija sarūpējuši skolas atraktīvie un izdomas bagātie sporta skolotāji.

Sporta nedēļa aizsākās 24. maijā ar individuālajām stafetēm, kurās skolēni piedalījās pa vienam, katrs sev pelnot punktus. Visas skolas teritorijā bija izvietoti dažādi uzdevumi – sporta stacijas, kurās skolēni varēji izmēģināt spēkus gan bumbiņu ripināšanā, gan riepu vilkšanā, gan basketbola bumbas mešanu grozā. Par īpaši aizraujošu notikumu izvētās sporta nedēļas otrā diena, kurā sporta skolotāji bija izveidojuši orientēšanās “trasi” gan skolas teritorijā, gan ārpus tās, kur skolēniem vispirms, atminot mīklu, jāatrod kontrolpunkti, kuros nonākot, bija jāveic dažādi uzdevumi, par to saņemot gardas balvas. Orientēšanās trases ietvaros dalībnieki nonāca gan dažādās labi zināmās vietās skolā kā bibliotēka, ēdamzāle, sporta zāle, stadions, gan arī pabija ārpus skolas, proti, pie Sporta pedagoģijas akadēmijas, paviesojās Rīgas Kino studijā, nonāca pie tirdzniecības centra “Alfa” un pabija vēl citās labi zināmās vietās.

Savukārt sporta aktivitāšu nedēļas kulminācija bija tiešsaistes viktorīna Zoom platformā, kurā piedalījās visas klases, meklējot atbildes uz dažādiem asprātīgiem ar sportu saistītiem jautājumiem. Tā kā viktorīna noritēja vairākās kārtās, jautājumu starplaikos skolēniem bija iespēja noskatīties arī pamācošas video filmas par ugunsdrošību un pareizu uzvedību, atpūšoties pie dažādām ūdenstilpnēm. Visi sporta nedēļas dalībnieki saņēma saldas balvas, bet viktorīnas uzvarētājiem bija sarūpēti gardi virtuļi.

Liels paldies visiem sporta nedēļas dalībniekiem, īpašs PALDIES aktivitāšu rīkotājiem - atraktīvajiem sporta Rīgas 5. pamatskolas - attīstības centra skolotājiem. Urrā, urrā, urrā!!!

                 Dalība tērpu kolekciju skatē “Radi rotājot”

Ar lielu prieku un lepnumu varam paziņot par Rīgas 5. pamatskolas pavāru palīgu programmas meiteņu Lauras Lavrenovas (1. kurss) un Lindas Mazpānes (3. kurss) veiksmīgo piedalīšanos XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas programmas “RADI ROTĀJOT” veiksmīgo dalību tērpu kolekciju skatē Rīgā.

Kolekcijas ideja bija radīt tērpus, kuros šifons mijies ar linu un papildināts ar mežģīnēm, radot etnogrāfiskos rakstus. Fotogalerijā redzams meiteņu lieliskais veikums.

Tāpat fotogrāfijās apskatāms tradicionālo rokdarbu pulciņa meiteņu veikums gada garumā, radot brīnišķīgas krāšņas šalles. Liels paldies pulciņa vadītājai Ivetai Vācietei par skolēnu atzīstamo veikumu.

      “Olimpiskā diena 2021”

Piektdien 21. maijā visā Latvijā norisinājās nu jau par tradīciju kļuvusī vislatvijas “Olimpiskā diena 2021”, kas kā ierasts uz kopīgām aktivitātēm pulcēja dalībniekus no visas Latvijas.

Tradicionāli šajā dienā dalībnieki vienlaicīgi dažādās norises vietās tiek aicināti uz kopīgu rīta vingrošanu, notiek dažādas ar sportu saistītas aktivitātes. Skolēni iepazīstas ar dažādiem Olimpiskajiem sporta veidiem un to noteikumiem, piedalās stafetēs un dažādās sporta spēlēs.

Arī Rīgas 5. pamatskolas – attīstības centra skolēni 21. maija rītu iesāka ar atraktīvu izkustēšanos svaigā gaisā sporta skolotāju vadībā!

Vairāk par atraktīvajām un sportiskajām norisēm fotogalerijā! Paldies visiem par piedalīšanos, uz tikšanos atkal nākošgad!

  Talkas diena

8. maija sestdiena Rīgas 5. pamatskolā attīstības centrā tika pavadīta neierasti. Savus ikdienišķos skolas solus, grāmatas, burtnīcas, pildspalvas skolēni bija nomainījuši pret grābekļiem, āmuriem, lāpstām un citiem darba rīkiem, piedaloties skolas apkārtnes sakopšanā. Jau no agra rīta skolas pagalms piepildījās ar skolēnu jautrajām čalām, smiekliem un sasaukšanos, visiem aktīvi darbojoties svaigā gaisā. Darbi norisinājās sekmīgi un raiti, jo jau iepriekšējā dienā katra klase bija sadalījusi pienākumus un darāmo, tādēļ rīta agrumā uzreiz varēja sākt strādāt.

Tā kā skolu apvij plaša zaļā zona ar apstādījumiem un mežu, darāmā netrūka. Skolēni grāba mežā sakritušās lapas, apkopa krāšņās puķu un dekoratīvo augu dobes, vāca vecos zarus, attīrīja skolas teritoriju no atkritumiem, kas uzkrājušies garās ziemas laikā.

Talkas dienā skolēni strādāja ne tikai svaigā gaisā, bet arī darbojās skolas iekštelpās, tīrot savas klases. Neatkarīgi no padarītā, liels bija skolēnu prieks un entuziasms, kas bija jūtams visas talkas laikā.

Aktīvi darbojoties, pagāja rīta cēliens un pēc rosīšanās svaigā gaisā visus gaidīja garda un sātīga maltīte, ko talkas dalībnieki varēja baudīt turpat, skolas pagalmā. Visu acīs spīdēja prieks un lepnums par padarīto un labi pavadīto laiku ar klases biedriem. Paldies visiem čaklajiem talkas dalībniekiem, uz tikšanos atkal nākamgad!

              Vizuālās mākslas konkurss „Rīgas 5. pamatskolas - attīstības centra dienasgrāmata”

Aprīlī skolā notika vizuālās mākslas konkurss „Rīgas 5.pamatskolas-attīstības centra dienasgrāmata”, kur skolēni tika aicināti uzzīmēt vai izveidot maketu skolas dienasgrāmatas vākam. Konkursam tika iesniegti 44 skolēnu darbi. Iesniegtos darbus vērtēja gan pedagogu žūrija, gan paši skolēni.

Žūrijas balsojumā:

1. vieta – Marsels, 2. vieta – Pēteris, 3. vieta - Lauris.

Skolēnu balsojumā:

1. vieta – Kristaps, 2. vieta – Rafaēls, 3. vieta - Darja.

Liels paldies visiem konkursa dalībniekiem un pedagogiem, kuri motivēja un atbalstīja skolēnus darbu tapšanas procesā un iesaistījās konkursa organizēšanā!

Jums izdodas!

 Baltā galdauta svētki jeb kā Rīgas 5. pamatskola svinēja Latvijas Valsts neatkarības atjaunošanas dienu!

1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir nozīmīgākie svētki Latvijas valsts vēsturē. Šogad apritēja 31 gads, kopš 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Tradicionāli Valsts svētku nedēļa tiek aizvadīta “patriotisma” zīmē, kad visā valstī notiek Latvijas dzimšanas dienai veltīti svinīgi pasākumi. Arī Rīgas 5. pamatskolā Valsts svētku nedēļa tika aizvadīta patīkamās svētku gaidās un noskaņās. Visu nedēļu skolēni bija klausījušies skolotāju stāstos, kā arī skatījušies dokumentālās filmas par Latvijas Valsts tapšanu. Arī skolas un klašu telpu atbilstošais noformējums palīdzēja iejusties patriotisko svētku gaidās.

Svētku svinēšanas iecere bija rosināt skolēniem iepazīt dzimto zemi, simboliski izstaigājot tās robežas. Ar īpašas aplikācijas Strava palīdzību tika izveidots Latvijas kartes kontūras maršruts. Katra klase pēc izvēles veica vienu posmu no dotā maršruta, tādējādi iepazīstot gan Latvijas pilsētas, kas izvietojušās konkrētajos maršrutos, gan iepazīstot skolas tuvāko vai tālāko apkārtni. Lai gan laikapstākļi svētku dienas rītā nevienu nelutināja, tomēr tas nekādi nemazināja skolēnu entuziasmu un vēlmi realizēt iecerēto. Diena sākās ar skolas direktores Ilutas Vilnītes svētku uzrunu, kas tika translēta skolas telpās, pēc kuras skolēni varēja gremdēties atmiņās par Latvijas Valsts tapšanu, skatoties dokumentālos materiālus, un doties iecerētajos maršrutos. Dažiem varbūt nācās nedaudz piekāpties laika apstākļiem un izmainīt iecerēto maršrutu, bet tas nekādi nemazināja prieku par paveikto, ieraudzīto un piedzīvoto.

Par īpaši emocionālu un neaizmirstamu brīdi uzskatāms pārgājiena noslēgums, kad visi, noguruši, bet priecīgi par paveikto, pie baltiem galdautiem rotāta galda varēja baudīt svētku maltīti, pirms tam kopīgi nodziedot visiem labi zināmo tautas melodiju “Pie Dieviņa gari galdi”.

Paldies sakām visiem svētku dalībniekiem, kā arī svētku tapšanā iesaistītajiem, kas ieguldīja laiku, enerģiju un pūles, lai svētki taptu patīkami un neaizmirstami! Uz tikšanos atkal nākamgad!

   Lieldienas Rīgas 5. pamatskolā attīstības centrā!

Lieldienu rīts Rīgas 5. pamatskolā attīstības centrā atnāca ar patīkamu satraukumu. Un pavisam pamatoti. Jau svētku nedēļas iepriekšējās dienās katrai klasei bija iespēja savu radošumu un izdomu parādīt olu krāsošanā. Skolēnu veikums visiem apskatāms bija Zaļajā ceturtdienā, kad skolas vestibilu rotāja lielas, krāsainas fotogrāfijas, kurās bija apskatāmas katras klases krāšņās lieldienu olas. Arī turpmākā diena skolēniem bija dažādu notikumu, aktivitāšu un patīkamu pārsteigumu pilna. Skolēniem bija iespēja, orientējoties skolas teritorijā, meklēt paslēptās olas, kā arī atkārtot latviešu tautas dziesmu zināšanas īpašā foto orientēšanās konkursā, pareizā secībā saliekot rindiņas no latviešu dainām. Uzvarētāji bija visi dalībnieki, saņemot par dalību pasākumos saldas balvas.

Par īpašu piedzīvojumu Lieldienu nedēļā skolēniem izvērtās Brīvdabas muzeja apmeklējums. Laikā, kad teju vai gada garumā dažādu kultūras pasākumu un iestāžu tajā skaitā muzeju apmeklējumi, bijuši liegti, izstaigāt Brīvdabas muzeja Lieldienu – Pavasara taku, skolēniem sagādāja īpašu prieku. Pavasara taka savus apmeklētājus pārsteidza ar īpašiem Lieldienu rotājumiem – dekoriem, kas bija izveidoti visdažādākajās košākajās krāsās un izvietoti Brīvdabas muzeja teritorijā. Pārsteidzošas bija arī lielās šūpoles, kurās, latviešu tradīcijām atbilstoši, varēja kārtīgi izšūpoties, lai vasarā nekostu knišļi un nenāktu miegs.

Vecāko klašu skolēni Brīvdabas muzeja teritoriju izmantoja ne tikai lai izšūpotos, bet arī, lai sacenstos improvizētās olu kaujās, kurās lieti noderēja iepriekš skolā krāsoto Lieldienu olu arsenāls. Paldies skolotājām, kuras bija parūpējušās par sāli, lai nākamo gadu nevienam nebūtu jāmelo.

Paldies arī visiem svētku dalībniekiem par kopā piedzīvoto, kā arī īpašs PALDIES sakāms skolotājai Baibai Kļavai - Vecvanagai par radošajām un izdomas pilnajām atrakcijām visas dienas garumā! Uz tikšanos atkal nākamogad!

Prieks par piedzīvoto Lieldienu atrakcijās skolā, kā arī muzejā redzam foto galerijā pievienotajās fotogrāfijās.

   Pavasara sagaidīšanas notikumi Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā!

Projām gāja zili ledi,

Nu būs zelta vasariņa,

Būs ievām balti ziedi,

Būs kokiem zaļas lapas.

Pavasara atnākšana tradicionāli saistāma ar atmodu, kad daba atraisās no ziemas sastinguma un gatavojas plaukšanas, ziedēšanas un augļu došanas priekam. Tas ir laiks, kad mostas ne tikai daba, bet arī ļaudis sarosās pēc garās un nogurdinošās ziemas sezonas, ielaižot gaismu un prieku savā apkārtnē, mājokļos un sirdīs.

Arī Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā pavasara atnākšana iesākās ar dažādām aktivitātēm un notikumiem. Tā kā pavasaris dabā saistāms ar atkusni un siltāku laiku, kad cenšamies pavadīt daudz vairāk laika ārā, iespējams pievērsties tradicionālajiem pavasara darbiem, proti, savas apkārtnes sakopšanai. Ziemai atkāpjoties, kļūst redzami dažādi sadzīves atkritumi un drazas, ko iepriekš sedzis sniegs, tādēļ viens no svarīgākajiem uzdevumiem pavasarī, ir savas apkārtnes sakārtošana un sakopšana. Šīm aktivitātēm pievērsās arī mūsu skolas skolēni, čakli rosoties tuvējā mežā. Tikai piedaloties šādās tīrīšanas talkās, skolēni paši var redzēt un novērtēt, kādu postu apkārtējai videi un dabai kopumā nodara cilvēku atstātie sadzīves atkritumi. Kas var notikt, ja tos šādās tīrīšanas talkās nesavāc!?

Taču svarīga ir ne tikai apkārtnes sakopšana, bet arī zemes sagatavošana pavasara lauku darbiem, kad, gatavojamies sēšanai un stādīšanai, lai rudens atnāktu pie mums ar bagātīgām ražas veltēm.

   Vecāku diena

17. martā notika priekšmetu skolotāju un vecāku tikšanās. Šogad, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, tikšanās notika attālināti.

Vecākiem bija iespēja pārrunāt ar skolotāju sava bērna sekmes kādā no mācību priekšmetiem, meklēt risinājumus sekmju uzlabošanai un sadarbībai, iegūt informāciju par vēl kādu sev aktuālu jautājumu.

Pārrunājot notikušo sarunu rezultātu, tika atzīts, ka, izmantojot piedāvātās tehnoloģiju iespējas, šāda sadarbības forma ir ērta visām iesaistītajām pusēm.Projektu nedēļas dienas “Lasīsim ar prieku!”

Kā jau katru gadu februāra mēnesī notika projektu nedēļas dienas. Šī gada tēma bija “Lasīsim ar prieku!”. Prezentācijas dienā pamatskolas skolēni stāstīja par savu mīļāko un iedvesmojošāko grāmatu un aicināja to izlasīt arī citiem. Sākumskolas skolēni bija lasījuši iemīļotākās pasakas, izspēlējuši lomu spēles, demonstrēja savas veidotās aplikācijas un zīmējumus.

Šogad, salīdzinot ar citiem gadiem, atšķīrās prezentācijas diena. Tā nenotika klātienē, bet Teams platformā. Skolēni atdzina, ka uzstāšanās kameras priekšā radījusi sajūtu, ka piedalās video konferencē. Tā bijusi jauna pieredze, kas sniegusi gandarījumu par paveikto.

Mēs lasīsim ar prieku un aicinām to darīt arī citiem!

 


Projektu mēneša aktivitātes Rīgas 5. pamatskolā attīstības centrā!

Februāris kā katru gadu Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā ir projektu mēnesis. Šogad projektu mēneša tēmas "Lasīsim ar prieku" ietvaros skolēniem tika dots uzdevums izvēlēties savu mīļāko pasaku.

Tā kā citus gadus republikas mērogā, februārī, vienmēr ir norisinājies vizuāli plastiskās mākslas konkurss bērniem ar speciālām vajadzībām "Avīzes otrā elpa", šogad, ņemot vērā specifiskos apstākļus, projektu mēneša ietvaros tika veidota īpaša izstāde skolas mērogā, sadarbībā ar skolas bibliotēku, ar nosaukumu “Mana mīļākā pasaka”.

Katras klases uzdevums bija izvēlēties savu mīļāko pasaku un atziņas par izlasīto noformēt vizuāli plastiskā formā. Līdztekus pasakas vizuālajam noformējumam skolēniem bija jāiesniedz arī pasakas teksts, kuras iespaidā radies izstādes darbs. Izvēloties darbu noformējumu un izveidi, skolēni brīvi varēja izpausties dažādās formās un tehnikās. Izstāde bija apskatāma skolas Aktu zālē no 17. februāra līdz 25. februārim. Izstādes dalībnieki tika apbalvoti 26. februārī.

Sakām lielu PALDIES skolotājai Lindai Cipkaitei par gaumīgo izstādes iekārtojumu un noformējumu, bet vislielākais PALDIES sakāms visiem izstādes dalībniekiem – skolēniem par lieliskajiem, daudzveidīgajiem un radošajiem darbiem, kā arī skolotājiem, kuri palīdzēja tapt šiem brīnišķīgajiem bērnu darbiem!

Lepojamies ar paveikto un ar nepacietību gaidām jaunas iespējas, kā pierādīt savas prasmes un izdomu!

Plašāks ieskats izstādē – pievienotajā fotogalerijā!

        


Labdarības akcija “Glābsim bezsaimnieku kaķus”!

Rīgas 5. pamatskola attīstības centrs piedalījās labdarības akcijā “Glābsim bezsaimnieku kaķus”. Īpaši lepojamies ar 9.sa klasi, kura izrādīja iniciatīvu un interesi par šo akciju, kā arī aicināja tajā piedalīties pārējos skolēnus. Skolas foajē tika novietota ziedojumu “kaste”, kurā katrs skola skolēns varēja ievietot barību, kādu kārumu vai rotaļlietu mūsu mazajiem draugiem - dzīvniekiem, kuri palikuši bez saimniekiem. Skolēni bija atsaucīgi un, akcijai beidzoties, tika saziedots prāvs daudzums ar dzīvnieku barību un citām noderīgām lietām.

Sakām lielu PALDIES visiem, kuri nebija vienaldzīgi un piedalījās šajā akcijā.

Atzinība visiem akcijas dalībniekiem Pateicības formātā aplūkojama pielikumā, ko esam saņēmuši no akcijas organizētājiem!

Plašāks ieskats akcijas norisē fotogalerijā!

  


20. janvāris – Barikāžu aizstāvju atceres diena - barikādēm 30!

Katru gadu 20. janvārī atceramies barikāžu aizstāvjus. Tos ļaudis, kuri Latvijas brīvību bija gatavi aizstāvēt kailām rokām, pretī agresoru tankiem liekot savu sirdsdegsmi un gara spēku, kvēli ticot Brīvas Latvijas pastāvēšanai. Šogad kopš to dienu notikumiem pagājuši jau 30 gadi. To dienu bērni un jaunieši nu jau paši kļuvuši par ģimenes tēviem un vectēviem, labprāt dalās ar tajās trauksmainajās dienās piedzīvoto.

Arī Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā šī bija pavisam īpaša diena, kad skolēni kopā ar skolotājiem kopīgi pieminēja barikāžu aizstāvjus.

Daudzveidīgajā atceres dienas programmā skolēniem tika piedāvāts skatīties dokumentālo filmu par to dienu notikumiem, skolas pagalmā pie ugunskura klausīties vēstures skolotāja interesantajā stāstījumā, baudīt siltu tēju un sarūpētās uzkodas.

Pieminēt Barikādes un atcerēties to aizstāvjus ir ārkārtīgi svarīgi, īpaši skolēniem – jaunajai paaudzei - ir jāmācās saprast, ka dzīve brīvā un neatkarīgā Latvijā nebūt nav pašsaprotama. Mūsu valsts brīvība tika izcīnīta, aizstāvēta un daudzi par to atdeva savas dzīvības. Latvijas brīvība ir jākopj un jāsargā, lai arī nākamajām paaudzēm būtu iespēja dzīvot brīvā un neatkarīgā Latvijā.

Plašāks ieskats fotogalerijā.

     


18. novembris – Latvijas Dzimšanas diena Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā!

Patriotisma nedēļas aktivitātes noslēdzās ar Latvijas dzimšanas dienas svinībām, kas norisinājās skolas pagalmā, ievērojot visus nepieciešamos drošības pasākumus. Katra klase bija sagatavojusi savu apsveikumu Latvijai, patriotiska dzejoļa, vēlējuma vai dziesmas formā. Skolas pagalmu svētku pēcpusdienā rotāja uz asfalta uzzīmēta Latvijas kontūra, kas svinību noslēgumā bija simboliski izgaismota ar skolēnu atstātām degošām svecītēm.

Paldies visiem dalībniekiem par spēcinošajiem vārdiem. Saules mūžu Latvijai!

 


Gatavošanās Latvijas dzimšanas dienai Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā

Patriotismam un patriotiskai audzināšanai mūsdienās ir ļoti liela nozīme. Patriotisma sākums, protams, rodams ģimenē, bet ļoti svarīga loma ir arī skolai. To apzinoties, skolēni aktīvi gatavojās Latvijas dzimšanas dienai. Proti, patriotisma nedēļas ietvaros, skatījās mācību filmas par Lāčplēša dienu, uzzināja, kādēļ tā jāsvin. Par neatkarīgās Latvijas tapšanu, kā to atzīmē, kādas tradīcijas ievēro. Tāpat noskaidroja, kā radies Latvijas karogs, kā radusies visiem labi zināmā Baumaņu Kārļa kompozīcija – lūgšana “Dievs, svētī Latviju”.

Īpašu prieku skolēniem sagādāja Latvijas dzimšanas dienas apsveikumu gatavošana. Šogad, kad plaša svētku svinēšana nav iespējama, apsveikumi tapa ar sevišķu entuziasmu un prieku. Par to liecina gan to daudzveidība, gan rūpība un izdoma. Liels paldies jāsaka pedagogiem, kuri ar īpašu radošumu un izdomu rādīja piemēru. Šīs sadarbības rezultātā tapa skolēnu darbi, kas redzami fotogalerijā.

Liels paldies visiem par entuziasmu, cītību, pozitīvo enerģiju, kas tika veltīta Latvijai dzimšanas dienā!

           


Mārtiņdiena Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā

Tradicionāli Mārtiņdiena iezīmē viduspunktu starp rudens saulgriežiem (Miķeļiem) un ziemas saulgriežiem (Ziemassvētkiem). Tā tiek svinēta ziemas vidū un sakrīt ar kristīgās baznīcas svētā Mārtiņa dienu, kas tiek atzīmēta 10. novembrī. Kristiešu leģenda vēstī, ka Mārtiņš neesot velējies kļūt par bīskapu un paslēpies vistu kūtī, tomēr vietējās draudzes piederīgie tikām staigājuši apkārt, kamēr viņu atklājuši pēc putnu trokšņošanas. Tādēļ arī latviešu Mārtiņu ticējumi un pareģojumi ir saistīti ne tikai ar zirgiem, bet arī mājputniem. Piemēram, tradicionālā Mārtiņdienas maltīte arī mūsdienās nav iedomājama bez zoss cepeša.

Latviskajās tradīcijās šī diena sakrīt arī ar Apkūlībām, kas ir seni latviešu ziemas sagaidīšanas svētki, kad beidzas pieguļas un ganu laiks. Mārtiņos mūsu senči prognozēja laiku priekšdienām, visbiežāk par to, kāda būs gaidāmā ziema. Piemēram, ja “Mārtiņdienā salst, tad ap Ziemassvētkiem būs silts laiks”.

To, ka Mārtiņdienu mūsu senči lustīgi atzīmējuši, liecina arī skaļie, dziesmām un dejām pavadītie masku gājieni, kas aizsākās tieši Mārtiņos un ilga līdz par Meteņiem. Maskotos ļaudis dēvēja par Mārtiņbērniem, budēļiem, čigāniem. Ķekatnieki, dažādās maskās tērpušies, gāja no viena ciema uz otru, lai nestu svētību un aizdzītu prom dažādus ļaunos garus. Tieši tādēļ ķekatniekus visur labprāt uzņēma un pacienāja.

Saskaņā ar to, ka pulcēšanās un plaša svētku svinēšana pašlaik nav iespējama, Mārtiņi Rīgas 5. pamatskolā, tika atzīmēti katrā klasē atsevišķi. Bērni gatavoja Mārtiņdienas maskas, mācījās dziesmas, minēja mīklas, uzzināja daudz jauna, par to, kā šos svētkus svinējuši mūsu senči. Plašāk par šo, skatīt foto galerijā.

    


Dinamiskās pauzes mazāko skolēnu atslodzei

Jau otro gadu Rīgas domes Labklājības departaments nāk klajā ar ļoti labu ierosinājumu jaunāko klašu(1. – 4. klašu ) skolēniem, lai atslogotu viņu ikdienas mācību procesu, “dinamiskās pauzes”. Kas ir šīs dinamiskās pauzes un kā tās palīdz skolēniem? Tas ir vienkāršs kustību komplekss, kas tiek izpildīts nodarbības starplaikā profesionāla fizioterapeita vadībā. Šīm pauzēm ir liela nozīme gan psiholoģiskā, gan emocionālā aspektā, jo ar šo “paužu” palīdzību mazākiem skolēniem ir iespēja mācību procesā nedaudz pamainīt akcentus, kā arī fiziski izkustēties profesionāļa vadībā.

Arī pedagogiem, bija iespēja vērot savu audzēkņu darbošanos un izkustēties kopā ar pasniedzēju.

Būsim veseli, enerģiski un vairāk kustēsimies!

   


Visu svēto dienas priekšvakars Rīgas 5. pamatskolā

Visu svēto dienas priekšvakars tradicionāli tiek atzīmēts 31. oktobrī, taču svētku noskaņas daudzas pasaules valstis pārņem jau nedēļas nogalē pirms šā datuma.

Helovīna tradīcijas mums nemaz nav tik svešas, kā sākotnēji varētu likties. Izrādās, kaut ko līdzīgu šiem svētkiem tradīciju veidā piekopa jau senie ķelti un balti vēl pirms mūsu ēras - viņi uzskatīja, ka šis ir laiks, kad reizi gadā atveras vārti uz viņsauli un dzīvos apciemot nāk mirušie. Taču, izmantojot izdevību, līdz ar tuvinieku gariem pie cilvēkiem no elles nākot arī dažādi mošķi, mistikas apņemtajā laikā īpaši aktivizējoties arī raganas un citas nelabas būtnes. Šā iemesla dēļ senie priesteri ģērbušies biedējošā apģērbā, zvērādās un maskās, lai ļaunos spēkus aizbaidītu.

Viens no Helovīna simboliem ir izgrebts ķirbis, kura iekšienē ielikta svecīte. Šo tradīciju ieviesuši īri 20. gadsimta sākumā.

Mūsdienās Helovīna svinības mums asociējas ar bērnu tērpšanos maskās un kostīmos, lai dotos pie kaimiņiem diedelēt saldumus. Vislielāko uzvaras gājienu Helovīna svētki piedzīvojuši Amerikā, kur par to, iespējams, vislielākais prieks ir tirgotājiem - Helovīns esot otrs ienesīgākais laiks aiz Ziemassvētkiem, kad milzīgā daudzumā tiek pārdoti dažādi svētku simboli, maskas un, protams, saldumi.

Helovīna tradīcijas tiek koptas arī Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā, kur skolēni vis svēto dienas priekšvakaram gatavojās ļoti laicīgi, parūpējoties par atbilstošu akcentu - rotājumu izgatavošanu, kā arī Helovīna ietērpu – masku radīšanu. Plašāk par gatavošanos visu svēto dienai skatīt galerijā.

        


Izglītojoša nodarbība bibliotekā Krišjānim Baronam - 185

2020. gada 31. oktobrī Krišjānim Baronam – tautā mīļi sauktam par Dainu Tēvu, apritētu 185 gadi. Rīgā un Siguldā par godu šim notikumam tika rīkoti dažādi pasākumi. Barona ieguldījums latviešu kultūras vēsturē galvenokārt saistāms ar mūsu folkloras saglabāšana. Kr. Barons dzimis 1835. gada 31. oktobrī, Dundagas novadā!

Arī Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā tika godināta Kr. Barona piemiņa un vērtēts viņa nozīmīgums latviešu folklorā. Proti, izglītojošā nodarbībā – Krišjānim Baronam - 185, skolas bibliotekāres Irēnas Andriksones vadībā skolēni tika iepazīstināti ar Barona dzīves ritējumu un viņa ieguldījumu latviešu folkloras attīstībā. Skolēniem tika stāstīts par tautasdziesmu vākšanas procesu, kā radās tautasdziesmas, kas ir “Dainu skapis”, kāds tas izskatās, kur atrodas. Tāpat skolēni aplūkoja grāmatas, kurās apkopotas tautasdziesmas par kādu noteiktu tēmu.

Tā kā Krišjānis Barons ir sastādījis "Latvju dainu izlasi", skolēni centās noteikt, kurā grupā jāatrodas katra paņemtai tautasdziesmai, kā arī kāda tēma četrrindē ir aplūkota.

Visiem ļoti aizraujoša likās kopīgi izspēlētā spēle "Kur esi redzējis šo skulptūru? Pasākuma noslēgumā katrs skolēns nolasīja sevis izvēlēto tautasdziesmu. Vislielāko izbrīnu un pārsteigumu bērniem radīja Barona vecums – 185 gadi, kas patiešām ir ļoti, ļoti daudz!

Paldies Kr. Baronam, bez viņa ieguldījuma un nopelniem mūsu folkloras mantojums nebūtu tik ievērojams.

  


Vislatvijas Veselības sporta nedēļa Rīgas 5. pamatskolā!

No 26. oktobra līdz 1. novembrim Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā norisinājās sporta veselības nedēļa. Šīs nedēļas ietvaros katra diena tika veltīta kādai sportiskai aktivitātei.

Proti, 27. oktobris, sporta nedēļas sākums, tika veltīts basketbolam. Katra klase piedalījās ar savu komandu, kas turnīra ietvaros sacentās savā starpā.

Sportiskās aktivitātes turpinājās 28. oktobrī ar jautrajām stafetēm, kur skolēniem bija iespēja parādīt ne tikai katram savu individuālo fizisko sagatavotību, bet gan arī sadarbību komandā. Jautrās stafetes tika izspēlētas vairāku klašu grupās.

Sporta nedēļa noslēdzās 29. oktobrī ar minifutbola turnīru, kur norisinājās spēkošanās starp komandām dažādu klašu grupās.

Sacensību balvas bija īpaši stimulējošas, proti, skolēni sacentās par pavisam īpašām balvām – medaļām, kas atsūtītas no Čehijas – Brno pilsētas. 1. vietu izcīnīja Mārtiņš Zālītis (3. kurss pavāru palīgs), 2. vietā – Oskars Normants (9. a klase), 3. vietā Reinis Lesausks (8.a klase). Savukārt labākā no meitenēm – Kristīne Kapicka (9. sa klase).

Vēlreiz apsveicam visus uzvarētājus, uz tikšanos atkal citās sportiskās aktivitātēs!

        


Dalība projektā “Darīsim kopā!”

Mākslinieciskās jaunrades centrs “Praktiskās estētikas skola” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas nodaļas atbalstu realizēja projektu “Darīsim kopā”, kas vērsts uz pakāpenisku bērnu ar speciālām vajadzībām (BSV) integrēšanu interešu izglītības pulciņos kopā ar vispārizglītojošo skolu audzēkņiem.

MJC “Praktiskās estētikas skolā” tika izveidota atbalsta grupa no dažādu pulciņu audzēkņiem, lai palīdzētu bērniem ar speciālām vajadzībām piedalīties sporta dienās un radošajās darbnīcās, kā arī izstādes “Radīts kopā” sagatavošanā. Šiem skolēniem tika organizēti semināri, kurus vadīja mūsu skolas uzvedības korekcijas metodiķe Inese Jansone.

6. un 8. oktobrī norisinājās sporta dienas, kuru programmā bija iekļautas dažādas sporta stacijas ar mērķi vingrināties līdzsvara noturēšanā, bumbas mešanā, lekšanā, kūleņu mešanā un citās aktivitātēs. Dalībnieki saņēma medaļas un saldumu balvas.

12. un 13. oktobrī norisinājās radošās darbnīcas, kuru laikā bērni ar speciālām vajadzībām kopā ar atbalsta grupas audzēkņiem radīja gleznas izstādei “Radīts kopā”. Laika posmā no 14.10. - 27.10 ekspozīcija bija aplūkojama MJC “Praktiskās estētikas skola” izstāžu zālē, šobrīd visas gleznas, kurās iesaistījušies mūsu Skolas audzēkņi, uzdāvinātas Skolai un aplūkojamas mūsu Skolas gaiteņos.

Organizējot pasākumus bija ievēroti visi ar Covid-19 saistītie epidemioloģiskās drošības pasākumi. Paldies organizētājiem un atbalstītājiem par ieguldīto darbu pasākuma realizēšanā!

 


Labo darbu nedēļa

Labdarības organizācija Palidzesim.lv jau divpadsmito gadu organizē akciju “Labo darbu nedēļa”. Šajā laikā pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums. Šogad labo darbu nedēļa Latvijā norisinājās no 5.-11. oktobrim.

Tas ir laiks, kad aicinām palīdzēt gan līdzcilvēkiem, gan mūsu mazajiem brāļiem - dzīvniekiem, kas atrodas patversmēs, gan Latvijas dabai, sakopjot savu apkārtni. Šajā laikā darām darbus, kas ir pašu ierosināti, pārdomāti un plānoti un neprasa lielu finansiālu ieguldījumu.

Arī mūsu Skolas skolēni ieguldīja savu artavu šajā akcijā, darot savus labos darbus. Īpašs paldies sakāms mūsu skolas 4.sa klasei un skolotājai Daigai Štrausai, kura ar saviem skolēniem sakopa ceļu, pa kuru katru dienu dodamies uz skolu. Arī skolotāju Līgas Ašmanes (1.sa /3.sa), Svetlanas Bringinas (5.sa) un Daigas Štrausas (4.sa) audzināmo klašu skolēni piedalījās šajā akcijā, sagādājot barību Juglas patversmes sunīšiem, kas tiks nogādāta patversmē pēc rudens brīvlaika, tā kā patversmei ir ļoti daudz palīdzēt gribētāju.

Paldies viņiem par šo iniciatīvu!

    


“Zaļais nags”

Nu jau par jauku tradīciju Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā izveidojies pasākums “Zaļais nags”. Arī šogad 8. oktobrī, pateicoties sporta skolotājas Diānas Kuzinas iniciatīvai un jaunsargu organizatoriskai iesaistei, varēja norisināties šis aktīvās laika pavadīšanas pasākums.

Par pasākuma galveno mērķi uzskatāma skolēnu patriotisma, biedriskuma un drošsirdības audzināšana, kas mūsdienās ir ļoti svarīga.

Līdztekus šim – skolēni attīsta savas fiziskās spējas un disciplīnu, saliedē klasi, pārbauda katra izturību un spēju sadarboties. Attīsta prasmi palīdzēt citiem.

Pasākuma norises ietvaros dalībnieki tiek sadalīti grupās, katrai grupai jaunsargi sagatavojuši desmit uzdevumus, kurus skolēni ar lielu degsmi un iniciatīvu arī centās izpildīt. Uzdevumi bija rūpīgi pārdomāti un sagatavoti atbilstoši bērnu vecumam un fiziskajām spējām.

To, ka pasākums visiem patika un bija izdevies, pierādīja arī dalībnieku pozitīvās atsauksmes.

Pēc uzdevumu izpildīšanas grupas devās pie kopīga ugunskura, kur skolēniem bija iespēja nobaudīt pašu ceptās gardās desiņas.

Sakām lielu PALDIES jaunsargu vadītājam Jānim Eglem un viņa komandai, kā arī pasākuma organizatorei - sporta skolotājai Diānai Kuzinai par ieguldīto darbu pasākuma tapšanā un veiksmīgā norisē!

Plašāks ieskats pievienotajā foto galerijā.

 

Skatīties vairākSkolotāju diena Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrs!

Oktobra pirmā svētdiena tradicionāli visā valstī tiek atzīmēta kā Skolotāju diena, taču īsto svētku “garšu” skolotāji var izjust jau piektdienā, kad visās Latvijas skolās skolēni rīko dažādas aktivitātes, lai pārsteigtu, iepriecinātu un sveiktu savus skolotājus.

Arī Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā 2. oktobra rīts skolotājus sagaidīja ar sirsnīgiem sveicieniem un patīkamām emocijām. Proti, jau skolā ienākot, skolotājus priecēja jauks, pašu gatavots apsveikums - plakāts visiem Skolotāju dienā. Savukārt rīta cēlienu patīkamā gaisotnē turpināja skolēnu pašpārvaldes sarūpēts apsveikuma koncerts skolas amfiteātrī, kurā ar dzejoļiem, dziesmām skolotājus priecēja skolas dziedošie skolēni. Līdztekus koncertam skolotājiem bija sarūpēti mīļi apsveikumi, dažādi atjautības uzdevumi, bet pāri visam prieks par kopīgi vadīto laiku skolā.

Paldies visiem par sirsnīgajiem sveicieniem un sarūpētajiem pārsteigumiem!!!

   


Miķeļdienas tirdziņš Rīgas 5. pamatskolā

Miķeļi latviešiem iezīmē rudens saulgriežus, kad dilstošā saule nonākusi pusloka viduspunktā un diena un nakts ir atkal vienādā garumā. Pēc Miķeļiem dienas kļūst īsākas un naktis garākas.

Līdzīgi citiem saulgriežiem latviešu gadskārtā, arī Miķeļi atzīmēti ar svinībām. Pēc vecā kalendāra tradicionāli šos svētkus svinēja aptuveni rudens saulgriežu laikā (ap 21.—23. septembrī), kad nakts ilgums ir vienāds ar dienas ilgumu. Svētku latviskais nosaukums ir apjumības jeb appļāvības, jo šajā dienā pēdējo reizi tiek pļauta labība, novākta rudens raža un sākas veļu laiks, kas beidzas ar Mārtiņiem.

Arī Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā 27. septembris kalendārā tika iezīmēts ar tradicionālo Miķeļdienas tirdziņu. Šogad, kā katru gadu, skolēni tirdziņā piedāvāja dažādas pašgatavotas lietas, sākot no tradicionālajām mājās ceptajām vafelēm, riekstiņiem, cepumiem un kūkām līdz pat improvizētas izbraukuma kafejnīcas cienīgam piedāvājumam. Proti, tirdziņa apmeklētāji varēja baudīt uz vietas ceptas plānās pankūkas ar dažādām mērcītēm, izdabājot ikviena apmeklētāja gaumei un noskaņojumam.

Gardos našķus nobaudīt varēja ne tikai skolēni, cienāti tika arī skolotāji. Žēl, ka šāds tirdziņš ir tikai reizi gadā…

Paldies visiem tirdziņa dalībniekiem, skolēniem un skolotājiem, Gaidīsim atkal nākamos svētkus!

          


Dzejas dienām veltītais dzejoļu konkurss!

Septembris tradicionāli ir tas laiks, kad visā Latvijā tiek rīkoti dzejas dienām veltīti pasākumi. Tas ir laiks, kad nopūšam putekļus no grāmatām, kas atver mums mīļās un tuvās dzejas rindu lappuses.

Arī Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā 24. septembrī notika dzejoļu konkurss. Tajā piedalījās labākie jaunāko klašu un arī vecāko klašu skolēni, kuri bija izturējuši iepriekšēju atlasi dzejoļu konkursos atsevišķu klašu ietvaros. Visi dalībnieki bija īpaši gatavojušies un pacentušies sameklēt sev un skolotājiem mīļus, populārus dzejoļus no tautā iecienītiem autoriem kā Rainis, Imants Ziedonis, Ojārs Vācietis, Aleksandrs Čaks, Maija Laukmane un Jānis Baltvilks.

Konkursā piedalījās sākumskolas klašu audzēkņi: Linda Zīle (3.a klase), Aleks Cālītis (3.sa klase), Dainis Gruzdiņš (4.a klase), Mārtiņš Renerts (4.sa klase). Vecākās klases pārstāvēja Tomass Šatilovs, Evelīna Bidzāne un Nikola Kiseļova (5.a klase), Artūrs Poļšins (5.sa klase), Dita Dogžina (6.sa klase), Lāsma Ivanovska (8.sb klase), Sandis Endzelis, Oskars Normants un Kristiāns Brauns (9.a klase), Kristīne Kapicka (9.sa klase), Rihards Ričards Ipatovs (1.1.pav./3.1.pav.).

Sakām lielu PALDIES visiem konkursa dalībniekiem, mūsu mīļajiem skolotājiem par rūpīgo skolēnu sagatavošanu. Īpašs paldies Kristīnei Kapickai (9.sa klase), kura pierādīja sevi kā lieliska šī pasākuma vadītāja. Liels paldies žūrijai par iejūtīgo un profesionālo vērtējumu un iepriekšējo skolēnu atlasi.

Uz tikšanos nākošgad jau citos Dzejas dienu pasākumos!

 

Skatīties vairākRīgas 5. pamatskolas - attīstības centra skolēni piedalās “Nāc līdzās” lielkoncertā VEF Kultūras pilī

20. septembrī plkst. 12.00 VEF Kultūras pilī notika XXIV Integratīvā mākslas festivāla “Nāc līdzās” lielkoncerts, kurš pandēmijas dēļ iepriekš tika atcelts.

VEF Kultūras pilī uz Lielkoncertu bija pulcējušies bērni, jaunieši un pieaugušie ar īpašām vajadzībām – labākie priekšnesumu izpildītāji no četriem reģionālajiem “Nāc līdzās” festivāliem. Latgales reģiona Lielkoncerta dalībnieki šogad tika novērtēti pēc iesūtītajiem video. Koncertu kā ierasts vērtēja žūrijas komisija, kas noteica tos dalībniekus, kuri šogad iegūs festivāla “Nāc līdzās” laureātu titulus.

Lielkoncertā mūsu skolu pārstāvēja mūzikas skolotājs Andris Norde ar pieredzējušiem un vairākkārtējiem šī projekta laureātiem - audzēkņiem Tomasu Šatilovu, Oskaru Timinieku un Mārtiņu Renertu. Šogad mūsu talantīgie dziedātāji izpildīja populāro tautas dziesmu “Es izjāju Prūšu zemi”.

Festivāla mākslinieciskā direktore Sarma Freiberga atzina, ka šis festivāls ir ļoti nozīmīgs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un garīgās attīstības traucējumiem, jo tas ļauj viņiem izpausties un realizēt sevi visdažādākajās radošajās formās, ļauj apliecināt sevi kā spējīgas un talantīgas personības.

Lepojamies ar mūsu skolas dziedātājiem Oskaru, Tomasu un Mārtiņu, kas atkal lieliski pierādījuši savu talantu un varēšanu, atkārtoti iekļūstot šī festivāla laureātu godā un izvirzīti piedalīties Ziemassvētku labdarības koncertā “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”

Vēlreiz liels PALDIES skolotājam Andrim Nordem un mūsu skolas talantīgajiem dziedātājiem Tomasam, Oskaram un Mārtiņam!

 


Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas kadeti talko skolā

Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas 2. kursa 14 kadeti Pasaules talkas “Laimes koki” ietvaros 2020. gada 16. septembrī piedalījās Rīgas 5. pamatskolas – attīstības centra, Brīvības gatvē 384a, pameža tīrīšanā, sauso koku novākšanā un zaru šķeldošanā. Pateicoties attīrītajai teritorijai palielinājās vieta kurā skolas skolēni var pastaigāties un koki laimīgi turpināt augt.

Paldies Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas kadetiem un viņu docentam Mārim Veiguram!Pasaules talka 2020 Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā!

Dažādiem sportiskiem notikumiem un aktivitātēm bagāts Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā sagaidīts 18. septembris, kad pēc kopīgi iesāktā aktīvā rīta cēliena kopīgās rīta rosmes - Olimpiskās dienas pasākumu ietvaros, skolēniem kopā ar skolotājiem bija iespēja piedalīties skolas teritorijas sakopšanā - Pasaules talkas ietvaros.

Pasaules talkas dienā – 19. septembrī Rīgā, kas tradicionāli iesākās pie Māras dīķa, kur talkas dalībieki simboliski iestādīja latviešiem īpašu koku– pīlādzi. Mūsu skolēni gan Slāvu ielā, gan Brīvības gatvē, aktīvi rosījās savas skolas teritorijā, uzkopjot gan skolas pagalmu, gan rotaļu laukumu, tāpat aktīvos “talkotājus” varēja redzēt tīram sporta laukumu un no koku lapām un skujām, kā arī kritušiem kokiem attīrot autostāvvietu, kā arī parka celiņus. Šajā dienā visi varēja justies kā viens vesels, strādājot plecu pie pleca un darot labu darbu - savai skolai, Rīgai un Latvijai kopumā. Esam patiesi priecīgi un lepni par padarīto!

                    


“Olimpiskā diena 2020”

Piektdien 18. septembrī visā Latvijā norisinājās nu jau par tradīciju kļuvusī vislatvijas Olimpiskā diena. Šogad šī diena uz kopīgām sportiskām aktivitātēm pulcēja ap 120 000 dalībnieku visā Latvijā.

Šajā dienā dalībnieki vienlaicīgi visās norises vietās tiek aicināti uz kopīgu rīta vingrošanu, kas sākās plkst.10:00. Pēc kopīgas rīta vingrošanas tradicionāli notiek dažādas sportiskas un radošas aktivitātes. Izglītības iestāžu audzēkņi iepazīstas ar dažādiem Olimpiskajiem sporta veidiem un to noteikumiem, piedalās stafetēs un dažādās sporta spēlēs.

Arī Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā 18. septembra rīts sākās aktīvi, proti, uz kopīgu rīta vingrošanu visus skolēnus aicināja un par dažādiem sportiskiem pārsteigumiem bija parūpējušies - skolas aktīvie un radošie sporta skolotāji. Skolēni ar lielu entuziasmu piedalījās sportiskajās aktivitātēs un visu acīs bija redzams prieks par būšanu kopā un kopīgu izkustēšanos atraktīvas mūzikas pavadībā.

Ar nepacietību gaidīsim nākamo gadu un iespēju atkal kopīgi izkustēties!

         


Skolēnu aktivitātes pirmajā mācību nedēļā Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā!

Pirmajā mācību nedēļā, kad skolēni atgriezušies skolas solos, lai uzsāktu jauno mācību gadu, mācoties klātienē, mūsu skolā tika organizēti dažādi pasākumi. Pasākumu mērķis – palīdzēt skolēniem vieglāk adaptēties mācību videi. Proti, nākamajā dienā pēc Zinību dienas, skolēniem bija iespēja doties tuvākos un tālākos pārgājienos. Dažas klases devās uz Rīgas Zooloģisko dārzu, citi bija izvēlējušies aktīvāku laika pavadīšanu, dodoties pārgājienā uz Vecāķiem, savukārt vēl citi bija izvelējušies kopīgu kino apmeklējumu.

Adaptācijas nedēļu papildināja nu jau par tradīciju kļuvušais svētbrīdis Zinību dienai par godu Mežaparka evanģēliski luteriskajā baznīcā. Bet pasākumiem bagāto nedēļu noslēdza sporta diena.

Par aktīvām un atraktīvām aktivitātēm brīvā dabā bija parūpējušies mūsu skolas sporta skolotāji. Skolēniem bija iespēja veikt sķēršļu distanci, kas tika sadalīta 7 “stacijās” jeb kontrolpunktos. Katrā kontrolpunktā skolēniem bija jāveic interesanti uzdevumi gan ar pildbumbām, gan dēļiem, gan trubām un citiem palīgelementiem. Ar īpašu entuziasmu uzdevumus veica mazāko klašu skolēni, bet prieku par kustību guva itin visi Sporta dienas dalībnieki.

Lai mums visiem veiksmīgs un atraktīvs šis mācību gads!

             


Festivālam “Balsis” 10 gadi!

2020. gada 12. martā Rīgas 5. pamatskola – attīstības centrs jau desmito reizi rīko starptautisko vokālās mūzikas festivālu skolēniem ar garīgās attīstības un garīgās veselības traucējumiem, kuri ir apveltīti ar muzikalitāti un dziedātprasmi - “Balsis”.

Pasākuma mērķis: Popularizēt muzicēšanu un rosināt katru festivāla dalībnieku sevi izteikt ar spējām muzicēt, apgūstot tam nepieciešamo iemaņu, prasmju un zināšanu apjomu., kā arī veicināt skolēnu ar speciālām vajadzībām komunikācijas prasmju pilnveidošanu, jaunu kontaktu veidošanu starptautiskā līmenī, Sekmēt skolēnu radošās spējas un dot iespēju apliecināt savu prasmi, jaunradi un iztēli, bet pats galvenais rosināt jauniešos interesi par mūziku.

Šogad pasākumā piedalījās 92 dalībnieki no 14 mācību iestādēm. Tika pārstāvētas skolas no Rīgas, Rīgas rajona, Lielvārdes novada, Paņevežiem Lietuvā. Piedalījās arī vispārizglītojošās skolas, kuras realizē izglītības programmas skolēniem ar funkcionāliem attīstības traucējumiem.

Kā īpašs pārsteigums - šogad pasākumu ar savu klātbutni kuplināja dziedātāja Olga Rajecka. kura ar savu pozitīvismu un brīnišķo smaidu iedrošināja un atbalstīja visus dalībniekus un iepriecināja arī klātesošos zālē.

Pasākums ir laba platforma, kurā dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja parādīt un atklāt savas dziedāšanas prasmes, skatuves talantus un spēju komunicēt ar dalībniekiem no dažādām valstīm.

Vēlreiz sakām lielu PALDIES visiem, kas piedalījās un uz tikšanos nākamgad!

         


Skolēnu teātra festivāls Ulbrokas vidusskolā “Spēlēsim teātri”

12. martā Rīgas 5. pamatskolas - attīstības centra kustību teātra pulciņš "Ar smaidu" piedalījās skolēnu teātra festivālā “Spēlesim teātri”, kas norisinājās Ulbrokas vidusskolā. Teātra festivāla pirmajā dienā tika spēlētas vienpadsmit skolēnu izrādes un izrāžu fragmenti. Mūsu skolas kustību teātra pulciņš priecēja festivāla skatītājus ar muzikālu uzvedumu "Karlsona un Brālīša piedzīvojumi".

Atraktīvais Karlsons un sirsnīgais Brālītis ar savu ģimeni un TV sejām gādāja par smieklu pilniem brīžiem. Savukārt stingrā Bokas jaunkundze ar mīļo Matildi centās audzināt Brālīti un Karlsonu, bet šarmantais Blēžu pāris gādāja par vispārēju jautrību un jucekli. Skolēni ar lepnumu pārstāvēja mūsu skolu un festivālā ieguva titulu "Sirds siltuma piepildītākais teātra pulciņš". No sirds lepojamies ar šo titulu.

Paldies kustību teātra pulciņa vadītājai Inai Gruzdiņai par skolēnu sagatavošanu, paldies skolotājiem: Alīnai Balodei, Evai Kozlinskai un Jurģim Rinmanim par palīdzību un atbalstu. Pavisam īpašs Paldies mūsu skolas vislabākajam dekorāciju meistaram - Jurim Rullim par fantastiskajiem Karlsona skursteņiem, skaisto logu un durvīm!

     


Boccia turnīrs - skolēniem ar īpašām vajadzībām

Sacensību mērķis: Popularizēt Boccia spēli un attīstīt skolēnu komunikācijas spējas.

2020. gada 4. martā Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā norisinājās Boccia turnīrs skolēniem ar īpašām vajadzībām. Boccia turnīrs skolēniem ir gaidīts pasākums, kurā viņi var apliecināt savas prasmes un iemaņas.

Spēles vienlaicīgi norisinājās trijos laukumos. Par labākās komandas titulu cīnīties bija ieradušās 6 skolas ar 12 komandām, kuras sacentās trijās grupās. Kopskaitā sacensībās piedalījās ap 50 dalībnieku un viņus atbalstīja skolotāji un asistenti.

Tiesneši jau no agra rīta līmēja laukumus un kārtoja zāli, lai, ierodoties sacensību dalībniekiem, viss būtu sagatavots.

Sacensības atklāja un klātesošos sveica skolas direktore Iluta Vilnīte. Pēc direktores apsveikuma sekoja neliels skolas audzēkņu priekšnesums un sacensības varēja sākties.

Mūsu skolas komanda ”Mežaparks” startēja pirmajā grupā. Sacenšoties ar četrām citu skolu komandām ar vienu uzvaru savstarpējās spēlēs tomēr izrādījās par maz, un komanda ieņēma piekto vietu. Savukārt komanda ar lielāku pieredzi “Dod pieci” startēja otrajā grupā, kurā spēkiem bija jāmērojas ar trim citu skolu komandām. Rezultāti bija ļoti līdzīgi. Sacensības noslēdzās ar iegūto augsto otro vietu.

Sacensību noslēgumā godalgoto vietu ieguvēji saņēma diplomus un pārsteiguma balvas. Gardi kliņģeri tika visām skolu komandām.

Paldies sacensību dalībniekiem par izturību, tiesnešiem par godīgumu un atbalstītājiem par pozitīvo gaisotni.

     


Pateicības pēcpusdiena Skolas atbalstītājiem

Rīgas 5. pamatskola – attīstības centrs var lepoties ar ilggadējiem Skolas atbalstītājiem, kuri dāvā prieku, atbalsta un palīdz piepildīt sapņus, uzlabojot skolas vidi vai attīstot skolēnu spējas.

Šogad, 3. martā, mūsu skola pateicās saviem uzticamākajiem atbalstītājiem, aicinot viņus uz pēcpusdienu, kurā skolas talantīgie un muzikālie audzēkņi priecēja ar skaistu koncertu, savukārt profesionālās pamatizglītības programmas „Virtuves darbinieks” grupas audzēkņi iepriecināja ar pašceptu gardu torti. Uz kopīgu darbošanos, veidojot darbus no māla, pēc koncerta viesus aicināja Skolas Mākslas terapeite Līga Sarkane.

Sakām lielu Paldies visiem Skolas atbalstītājiem un ceram uz sadarbību arī turpmāk!

   


Avīzes otrā elpa - četri gadalaiki

Gandrīz visu februāra mēnesi sākot no 1. - 20. februārim Rīgas 5. pamaskolā - attīstības centrā norisinājās pasākums – konkurss “Avīzes otrā elpa-četri gadalaiki”.

Pasākuma mērķis bija veicināt skolēnu ar speciālām vajadzībām interesi par vizuāli plastisko mākslu. Rosināt viņu interesi par mūsu valsti, dzimteni Latviju tās vēsturi, kultūras bagātībām un attīstību.

Konkursa uzdevums bija sekmēt skolēnu radošās spējas vizuāli plastiskajā mākslā un dot iespēju apliecināt savu prasmi, jaunradi un iztēli.

Iesniegtos konkursa darbus vērtēja neatkarīga žūrija – tipogrāfijas “Veiters” komercdirektore Diāna Novicka, mākslas terapeite Līga Sarkane, māksliniece Maija Rezenberga.

Konkursā piedalījās Rīgas speciālo skolu un Rīgas vispārējās izglītības iestāžu, kurās tiek realizētas speciālās izglītības programmas, skolēni.

Pavisam kopā tika pārstāvētas 10 skolas, radošos darbus iesniedza 52 skolēni. Noslēguma pasākumā - modes skatē piedalījās 36 skolēni. Noslēguma pasākumā kopā ar pavadošajiem pedagogiem kopumā piedalījās 88 dalībnieki. Pirmoreiz pasākumā piedalījās arī Antūžu pamatskolas skolēni, kuru priekšnesums priecēja arī Modes skatē.

Arī šogad konkursa noslēgumā tika organizēts kopīgs pasākums visiem tā dalībniekiem – Modes skate. Modes skatē, katra izglītības iestāde bija sagatavojusi netradicionālu tērpu aksesuāru - cepuri, somiņu, rotas vai kādu citu priekšmetu no papīra, avīzes. Savus sagatavotos tērpus, aksesuārus skolēni demonstrēja noslēguma pasākuma Modes skatē, kura iepriecināja ar teatrāliem priekšnesumiem mūzikas pavadībā. Pēc pasākuma dalībnieki saņēma diplomus un gardas balvas, kā arī dalībnieki cienājās ar krāšņu torti un citiem gardumiem.

Gandarījums par paveikto bija gan pašiem dalībniekiem – skolēniem, gan pedagogiem, redzot ka viņu ieguldītais darbs, laiks un pūles ir ietvertas skaistā, vizuāli baudāmā rezultātā. Īpašs bija klātesošo prieks par iespēju piedalīties noslēguma pasākumā, komunicēt un sevi pierādīt kā radošus un atraktīvus modes skates dalībniekus. Atzīstami, ka pasākumā piedalījās arī vispārizglītojošo skolu skolēni no skolām, kurās realizē speciālās izglītības programmas. Konkurss veicināja skolēnu komunikācijas prasmes, integrāciju sabiedrībā, tika nodibināti jauni kontakti un vēlēšanās veidot sadarbību arī citos konkursos.

Vēlreiz liels PALDIES visiem konkursa dalībniekiem!

                 


Florbola turnīrs Rīgas 5. pamatskolā

19. februārī Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā norisinājās florbola turnīrs. Sacensībās piedalījās jaunāko un vecāko klašu skolēni, kuri tika dalīti divās vecuma grupās. Kopumā piedalījās 10 komandas no Rīgas 1. pamatskolas - attīstības centra, Rīgas 4. pamatskolas, Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas - attīstības centra un mūsu, Rīgas 5. pamatskolas – attīstības centra. Pavisam turnīrā piedalījās 80 dalībnieki. Grupu spēles bija aizraujošas un spraigas, vairākās no tām uzvarētāju nevarēja paredzēt līdz pēdējai spēles minūtei. Lepojamies ar mūsu skolas audzēkņiem, kuri uzvarēja vecākajā grupā un 2. vietu ieņēma mūsu jaunākās grupas skolēni.

 


Ekskursija uz etnomuzeju “Cepures pasaule”

2020. gada 14. februārī 6.- 9. klašu skolēni devās ekskursijā uz cepuru muzeju, kurš ir vienīgais šāda veida muzejs pasaulē. Muzejā vienuviet var aplūkot plašu galvassegu kolekciju no visas pasaules. Ekskursiju pa muzeja piecām zālēm ar lielu aizrautību vadīja gide Pārsla Balode, kura aicināja apceļot pasauli un iepazīt katras cepures savdabīgo un īpatnējo stāstu, kas atspoguļo Eiropas, Āzijas, Āfrikas un Amerikas tautu tradīcijas un kultūru. Mūsu skolēniem bija interesanti uzzināt, ka kolekcijas pamatlicējs ir zinātnieks un ceļotājs Kirils Babajevs, kurš uz Rīgu ir atvedis simtiem dažādu galvassegu, un, kopš viņa pirmās 2002.gada iegādātās cepures līdz muzeja atvēršanai 2014. gadā, nācās ceļot 12 gadus. „Pasaules cepuru muzejā” šīs cepures var ne tikai aplūkot un nofotografēt, bet arī uzlaikot, kas skolēniem izvērtās kā aizraujošs piedzīvojums.

Atpakaļceļā skolēni pārrunāja muzejā redzēto un dzirdēto, kā arī izteica vēlmi tajā vēlreiz pabūt ar draugiem vai ģimeni. Ekskursijā iegūtās zināšanas un cepuru fotogrāfijas skolēni izmantos savā klases projektā, radot spēli - “Cepures cauri laikiem”.

Paldies skolotājai Gunai Dūmai-Brūverei par ekskursijas organizēšanu!

    


“Drošs internets” - interaktīva nodarbība

13. februārī Rīgas 5. pamatskolas – attīstības centra 5.sa un 7.a klases skolēniem notika interaktīva nodarbība par drošu internetu. Nodarbības laikā skolēni uzzināja, kā pareizi jāuzvedas sociālajos tīklos, kā būtu pareizi rīkoties, pamanot nelikumības interneta vidē.

Lielākā daļa sociālo tīklu platformas paredzētas bērniem, kuri sasnieguši 13 gadu vecumu. Ar spēles palīdzību skolēniem tika aktualizēta informācija par iespējamajiem draudiem, ja sociālos tīklus izmanto nesasniedzot atļauto vecumu. Pastāv vairāki riski un apdraudējumi, par kuriem bērni tika informēti un izglītoti.

PNodarbības beigās skolēni piedalījās spēlē “Drošāks internets sākas ar Tevi”, kuras mērķis bija ne tikai pareizi atbildēt uz apgalvojumiem, bet arī saliedēt klases kolektīvu!

Aicinām arī vecākus sekot bērnu aktivitātēm sociālo tīklu platformās!Valentīndienas Popiela

Valentīna dienas svētku nosakņās 13. februārī Rīgas 5. pamatskolā norisinājās Popiela. Ar dažādiem pašu sagatavotiem priekšnesumiem tajā piedalījās gan jaunāko, gan vecāko klašu skolēni. Pasākumā tika attēloti gan ārzemju, gan tādi pašmāju zināmākie mūziķi kā Lauris Reiniks, Bermudu Divstūris, Jenny May. Visi dalībnieki saņēma garšīgas balvas un motivāciju piedalīties atkal nākamajā gadā. Sakām paldies visiem dalībniekiem, īpaši pedagogiem, kuri bija ieguldījuši lielu darbu priekšnesumu sagatavošanā.

        


Starptautiskas basketbola sacensības Lietuvā

2020. gada 12. februārī Rīgas 5. pamatskolas komanda piedalījās starptautiskās sacensībās “I want to win”, "Basketball tests competitions" Lietuvā. Sadarbība ar kaimiņvalsts sacensību organizētājiem skolai jau ir vairāku gadu garumā.

Sacensības bija aizraujošas un skolēni tajās parādīja labus rezultātus. "Basketball tests competitions" sacensībās sporta skolotāja Jurģa Rinmaņa vadītā komanda izcīnīja 3. vietu, savukārt sacensībās "I want to win" skolotāja Endija Pelkausa komanda izcīnīja 1. vietu un ceļojošo kausu, kas nākamgad būs jāaizstāv. Patiesi lepojamies ar skolēnu rezultātiem! Veiksmi arī turpmāk.

 


Meteņu dienas pasākums Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā

Metenis ir saimnieciskā gada sākums. Priecīgākie svētki gadā: tās ir atvadas no ziemas, kad pēdējo reizi vēl var maskoties, iet rotaļās ar kazu, vilku un citiem ķekatu tēliem. Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā Meteņu svinības notika 6. februārī, kad skolas zālē bērni varēja piedalīties dažādās atrakcijās, rotaļās un stafetēs. Metenim raksturīgas visādas veiklības un izjokošanas spēles un, protams, lielīšanās. Meteņu "dzīsana" ir laiks, kad bērniem tiek uzbrickātas auksta ūdens šaltis, lai bērni visu gadu būtu veseli, moži un priecīgi.

Pasākuma vadītāji: folkloristi - Iveta un Vidvuds Medeņi.

  


"Mazā Brīnumzeme"

30. janvārī 1. - 3. klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt Siguldas interešu izglītības iestādi "Mazā Brīnumzeme". Ar izstādes starpniecību skolēni nokļuva īstā brīnumzemē! Īpaši izveidotā tehnoloģiju un izglītības centrā visi apskatīja un iepazinās ar ekspozīciju, kurā varēja izbaudīt efektu, kāds rodas redzot pasauli no putnu lidojuma... Katrs varēja izveidot savu miniatūrās pasaules maketu, kā arī iepazīties ar nākotnes tehnoloģijām, pilsētu, lauku, kalnu, ieleju un citām sadzīves ainām.

Īpašu sajūsmu un aizrautību skolēniem radīja iespēja pašiem darboties 3D maketu darbnīcā. Nodarbība un izstādes apmeklējums bija vienreizēja iespēja uz mirkli ieskatīties nākotnē.

 


Basketbola turnīrs

2020. gada sākumā, 29. janvārī, Rīgas 5. pamatskolā norisinājās basketbola turnīrs. Basketbola laukumā sacentās Rīgas 5. pamatskolas audzēkņi, Rīgas Pašvaldības policijas komanda, skolas absolventu komanda, kā arī sporta skolotāju komanda. Aizraujošā cīņā tikai papildlaikā veiksmīgāki izrādījās Pašvaldības policisti, atstājot sporta skolotājus 2. vietā, savukārt 3. vietā ierindojās Rīgas 5. pamatskolas absolventu komanda.Atpūtas brauciens uz kamieļu parku “Rakši”

Jaunais mācību gads dažīem no skolēniem iesākās ar ļoti patīkamu piedzīvojumu, proti, 9. janvārī notika skolas direktores Ilutas Vilnītes organizēts atpūtas brauciens uz Kamieļu parku “Rakši”. Iespēja apmeklēt “Rakšu zoo” bija labākajiem skolēniem kā balva par centību mācībās, labu uzvedību un dalību pasākumos, kā arī esot labs atbalsts skolotājiem un citiem skolēniem ikdienas darbā.

Brauciens uz “Rakšiem”skolēniem bija patiešām aizraujošs piedzīvojums, jo varēja aplūkot dzīvniekus, iepazīt to dabu un uzvedību nedaudz neparastākos apstākļos. “Rakšos” bija iespēja ne tikai aplūkot dzīvniekus, bet arī jāt ar kamieļiem, vizināties ar ēzelīti, kā arī vadāt lamas. Pēc piedzīvojumu pilnās dienas spēkus varēja atjaunot, stiprinoties ar līdzpaņemtajiem gardumiem vietējā kafejnīcā. Brauciens uz Rakšiem bija ne tikai izklaidējošs, bet arī pamācošs, jo bērniem bija iespēja uzzināt daudz jauna par dzīvniekiem, uzdodot speciāliestiem un zoodārza darbiniekiem sev interesējošus jautājumus. Pavadītā diena “Rakšos” bija patiess gandarījums un prieks, kas dienas beigās atspoguļojās starojošajās skolēnu sejās.

 


Ziemassvētku svētbrīdis Mežaparka evanģēliski luteriskajā baznīcā

Gatavojoties svētku visaktīvākajai nedēļai, 16. decembra rītā skolēni bija laipni gaidīti uz svētbrīdi Mežaparka baznīcā, kas kā jauka tradīcija turpinās gadu no gada. Klātesošos laipni sagaidīja ne tikai siltā un patīkamā baznīcas atmosfēra, bet arī smaidīgais un laipnais draudzes mācītājs Ilmārs Rubenis, kurš vienkāršā un bērniem saprotamā valodā aicināja pievērst uzmanību daudziem svarīgiem jautājumiem. Visiem bija iespēja ne tikai klausīties Dievvārdos, smelties spēku un enerģiju mācību noslēgumam, bet arī sagatavoties svētku svinēšanai, dziedod visiem tik pazīstamās un mīļās Ziemassvētku dziesmas Tam Kungam par godu.

Svētbrīdi lieliski papildināja mūzikas skolotāja Andra Nordes ērģeļspēle.

 Dalība pasākumā “Nāc līdzās Ziemassvētkos” Rīgas Torņakalna baznīcā Labdarības koncerts “Zem sargeņģeļa spārna”

Svētdienas 15. decembra vakars nelutināja ar labiem laika apstākļiem, taču atmosfēru Torņakalna baznīcā tas nekādi neietekmēja, jo tā tur valdīja patīkama, silta un mājīga, un kā gan citādi, jo baznīcas telpu piepildīja daudz siltu un satraukti pukstošu siržu. Šogad labdarības akcija “Nāc līdzās Ziemassvētkos” pēc ilgāka laika atkal notika baznīcā, jo “baznīca ir tā vieta, kur mīt eņģeļi”.

Šajā gadā koncerta mākslinieciskais vadītājs un aranžiju autors Rihards Zaļupe koncertā piedalīties bija aicinājis tādus zināmus māksliniekus kā Goran, Goru, Marlēni Keinu, Rūtu Dūdumu, Jāni Ķirsi, Katrīnu Dimantu, Ati Zviedri, Juri Vizbuli, Emīlu Kivlenieku, Andri Ērgli, Miku Dukuru, Kasparu Zemīti, Aiju Vītoliņu, Lauru Teivāni un Ilonu Bageli, kuri kopā ar jau par “zvaigznēm” kļuvušiem ikgadējiem koncerta dalībniekiem priecēja klausītājus ar aizkustinošiem un sirsnīgiem priekšnesumiem.

Siltus apsveikuma vārdus klātesošajiem un koncerta dalībniekiem, kā katru gadu, arī šogad, veltīja pasākuma patronese bijusī Prezidente Vaira Vīķe – Freiberga, kā arī fonda “Nāc Līdzās” valdes priekšsēdētāja Sarma Freiberga.

Īpašs prieks par mūsu 4. klases audzēkni Tomasu Šatilovu, kurš ar lielisku priekšnesumu, iesāka koncertu, izpildot Dz. Zariņas skaņdarbu “Trīs dāvanas”. Vakaru kuplināja arī mūsu izcilais duets, jau pieminētais Tomass Šatilovs tandēmā ar 3. klases audzēki Oskaru Timinieku (skolotājs Andris Norde), kuri kopā ar Rūtu Dūdumu izpildīja N. Millera dziesmu “Santaklauss ciemos brauks”. Tāpat lepojamies ar skolotājas Gunas Dūmas-Brūveres audzēkņiem Sandi Endzeli un Oskaru Vīķi, kuri kopā ar Andri Ērgli izpildīja Raimonda Paula dziesmu ar V. Plūdoņa vārdiem “Ziemas ceļa idille” un skolotājas Elgas Poles Polītes audzēkni Agritu Barausku, kura dziedāja kopā ar Goran Gora dziesmu "Ķekatnieki". Priecājamies no visas sirds!

Savukārt visiem pārējiem koncerta dalībniekiem sakām lielu paldies par izciliem priekšnesumiem un uzburto lielisko Ziemassvētku noskaņu, kas patīkami sasildīja klausītāju sirdis, kā arī deva eņģeļu spārnus, gada brīnišķīgākos svētkus sagaidot.

 Ziemassvētku radošās darbnīcas

Tuvojoties gada skaistākajiem svētkiem, arī jaunāko klašu skolēni varēja izbaudīt, kā tas ir būt par Ziemassvētku vecīša palīgu, gatavojot dažādas svētkiem nepieciešamas un noderīgas lietas. 13. decembrī jaunāko klašu skolēni piedalījās Ziemassvētku radošajās darbnīcās, kur viņiem bija iespēja gan pašiem veidot eglīšu rotājumus no dzijas, gan izmēģināt dekupāžu, cept piparkūkas un piedalīties dažādās aktivitātēs, tādējādi īsinot un padarot aizraujošāku svētku gaidīšanas laiku, turklāt pašiem tiekot pie gardām balvām.

          Skolas labāko dziedātāju uzstāšanās atbalstītājiem Valsts ieņēmumu dienestā

Gada nogalē, 19. decembrī, svētku noskaņās skolas atbalstītājiem Valsts ieņēmumu dienestā ar Ziemassvētku koncertu uzstājas Rīgas 5. pamatskolas - attīstības centra labākie dziedātāji, skolotāju Gunas Dūmas un Andra Nordes sagatavoti. VID darbinieki un skolas atbalstītāji izrādīja savu atsaucību un ar aplausiem sveica katru priekšnesumu, tādējādi iepriecinot junos “māksliniekus”.

Īpašs prieks un lepnums par mūsu skolas "C" klašu audzēkņiem, kuri piedalījās koncertā un radīja brīnišķīgu svētku noskaņu visiem klātesošajiem.

  Rīgas vokālistu konkurss

“Pār jūriņu, pār Daugavu, Saulītei roku devu…”

2019. gada 28. novembrī Rīgas kultūras centrā “Iļģuciems” Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Rīgas 19. vidusskolu rīkoja Rīgas vokālistu konkursu “Pār jūriņu, pār Daugavu, Saulītei roku devu…”. Konkursa mērķi: veicināt interesi par latviešu tautas dziesmām un autoru dziesmām, kas veltītas Latvijas dabas tematikai; veicināt bērnu vokāli radošo darbību, izaugsmi un attīstību, pilnveidot bērnu un jauniešu skatuvisko pieredzi, veicināt solistu, vokālo ansambļu un pedagogu pieredzes apmaiņu gan starp audzēkņiem, gan pedagogiem.

Dalībniekiem konkursā bija jādzied 2 dziesmas, viena no dziesmām jādzied akustiski A Cappella, otru pēc izvēles.

Konkursā piedalījās vispārējās izglītības, speciālās izglītības, interešu izglītības iestāžu vokālā žanra solisti un vokālie ansambļi. Dalībniekus iedalīja 2 vecuma grupās. No mūsu skolas piedalījās 2 dueti. Jaunākā grupā (1.-4. klase) piedalījās Tomass un Oskars, vecākā grupā (5.-9. klase) Oskars un Sandis.

Žūrija vērtēja dalībnieku sniegumu pēc vairākiem kritērijiem: repertuāra atbilstību žanram un dziedātāja vecumam; intonāciju, ritmu, dikciju; satura atklāsmi, frāzējumu, tempu, dinamiku; priekšnesuma izpildījuma dabiskumu, priekšnesuma pievilcību. Tomasa un Oskara duets par veiksmīgu uzstāšanos saņēma atzinības rakstus, bet Sandis un Oskars ieguva godpilno 2. vietu vecākajā dalībnieku grupā.

Muzikāli izteiksmīgā, mākslinieciski atbildīgā un draudzīgā atmosfērā visus klātesošos priecēja skanīgie, ar radošo izdomu apveltītie priekšnesumi. Šāds konkurss dod jaunu pieredzi, rosina meklēt jaunas idejas un ierosmes nākamajiem konkursiem un koncertiem!

Paldies visiem par dalību!Starptautiskais pavāru palīgu konkurss “Protu, varu daru” 2019

šogad, jau trešo reizi, mūsu skolā notika konkurss pavāru palīgiem, kurā piedalījās Rīgas, Latvijas un Lietuvas speciālās skolas, kurās apgūst pavāra palīga profesiju, kopā jau 11. komandas katrā četri dalībnieki. Konkursa mērķis ir popularizēt karjeras izaugsmes iespējas, nostiprinot iepriekš apgūstot tam nepieciešamo iemaņu, prasmju un zināšanu apjomu pavāra palīga profesijā un virtuves darbinieka profesijā. šogad konkursā piedalījās arī jauni dalībnieki – Spāres pamatskola. Pavāru palīgu konkursā ar lielu atbildību strādāja visas plānotās skolu komandas.

Visas aktivitātes, arī iesniegto mājas darbu smilšu mīklas izstrādājumu un tā recepti, vērtēja kompetenta žūrija, profesionāli pavāri. žūrija bija stingra, dalībniekiem tika sniegti vērtīgi ieteikumi par profesionālo darbību. Pasākums arī šogad savu lietderību pierādīja, kā ļoti vajadzīgs un noderīgs profesionālās pamatizglītības audzēkņiem, topošajiem pavāru palīgiem un virtuves darbiniekiem. šogad konkurss notika Karjeras nedēļas laikā, un sevi pierādīja, kā labs pasākums karjeras attīstības atbalstam.

Paldies visiem pedagogiem par audzēkņu sagatavošanu konkursam!

  Olimpiskā diena 2019

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2019” šogad norisinājās 20. septembrī 768 norises vietās visā Latvijā, tajā skaitā arī mūsu Skolā. Mūsu skolas skolēni un skolotāji vienlaicīgi ar visās norises vietās esošajiem Olimpiskās dienas dalībniekiem piedalījās rīta vingrošanā plkst. 10.00.

šogad Olimpiskajā dienā 2019 piedalījās jauns kopējais pasākuma dalībnieku skaita rekords – vismaz 150 000 dalībnieki no 101 Latvijas pašvaldības un pilsētas.

Pēc rīta vingrošanas skolēni kopā ar saviem skolotājiem vingroja un aizrautīgi darbojās Olimpiskās dienas stafetēs. Kopā mēs varam!

Paldies sporta skolotājiem Diānai, Endijam, Laurim un Jurģim par Olimpiskās dienas organizēšanu skolā!

 Dzejas dienas 2019

Kā katru gadu, septembrī arī Skolā sevi pieteica Dzejas dienas. 2019. gada 13. septembrī Skolas aktu zālē norisinājās Dzejas dienu pasākums jaunāko un "C" klašu skolēniem “Es redzu, dzirdu, zīmēju!”

Skolas bibliotekāre Irēna iepazīstināja skolēnus ar Dzejas dienu norisi, pasākumiem Rīgā un Latvijā. Pirms pasākuma skolēniem bija uzdots mājas darbs – iemācīties un norunāt dažādus dzejoļus un tautasdziesmas. Kopā ar savām skolotājām skolēni skandēja latviešu dzejnieku dzejoļus, kopīgi skatījās multiplikācijas filmas pēc latviešu dzejnieku dzejoļu motīviem. Lai visiem būtu priecīgāks noskaņojums, skolotājai Ilzei piespēlējot klavieres, tika dziedātas arī dziesmas. Visu redzēto un dzirdēto skolēni attēloja savos zīmējumos.

Paldies skolotājai un bibliotekārei Irēnai Andriksonei par pasākuma organizēšanu!

 Atbalsts dzīvnieku patversmei “Ulubele”

Mūsu skolas 7.-8.klašu skolēni 2019. gada 5. septembrī cītīgi strādāja, darot labu darbu – sarūpēja un nogādāja dzīvnieku patversmes “Ulubele” iemītniekiem matračus labākai gulēšanai.

Lepojamies ar saviem čaklajiem skolēniem!Mūsu Skolas skolēnu un skolotāju dalība Rīgas TET maratonā

19. maijā Rīgā notika starptautiskais Rīgas TET maratons, kurā piedalījās ap 38 000 skrējēju. No mūsu skolas piedalījās 8 dalībnieki - Dāvids Lūsis, Mārtiņš Andersons, Oskars Normants, Sandis Endzelis, Vitālijs Kuntiņš - 6 km skrējiens; Gunārs Makejevs - 10 km skrējiens; skolotāji - Haralds Fedotovskis - 6 km skrējiens; Juris Sinkovskis - 21 km skrējiens.

Skrējiena laikā gaisa temperatūra sasniedza 28 grādus, bet tas netraucēja mūsu skolas skolēniem skriet un parādīt savu varēšanu un cīņassparu. Kā bērni teica, tad visgrūtākais bijis skrējiens pāri Vanšu tiltam, kur bijis liels karstums. Visi šo pārbaudījumu izturēja un finišēja un saņēma ļoti skaistas piemiņas medaļas. Skolēni bija ļoti apmierināti un gatavojas nākošgad turpināt iesākto.

     Baltā galdauta svētki

Jau ceturto gadu pēc kārtas arī mūsu Skolā tika svinēti Baltā galdauta svētki, kas veltīti Latvijas republikas neatkarības atjaunošanai.

Klājot balto galdautu, katrai klasei bija jāpiedomā arī pie atbilstoša galda noformējuma. Sanākot kopā, visi dziedāja Latvijas valsts himnu un latviešu tautas dziesmu “Pie Dieviņa gari galdi”. Vēstures skolotāja I. M. Kraukle ieskicēja 4. maija svarīgākos notikumus, bet profesionālās arodizglītības audzēknis Kaspars deklamēja Pāvela Vīlipa dzejoli “Mana ceriņu ziedu zeme”.

Pēc svētku pusdienām sākumskolas skolēni noskatījās projektā “Latvijas skolas soma” piedāvāto simtgades filmu “Paradīze 89”, kurā atainots laiks, kad Latvija spēra savus pirmos soļus ceļā uz neatkarību.

 Nāc nākdama, Lielā diena…

Lieldienas ir lielākie pavasara svētki gan kristīgajā pasaulē, gan latviešu saulgriežu tradīcijās. šogad skolēni svētkiem gatavojās jau visu nedēļu, krāsojot Lieldienu olas, gatavojot svētku dekorus un apmeklējot Rīgas Mežaparka baznīcu. 18. aprīlī skolas pagalmā notika Lieldienu radošās darbnīcas, kurās skolēni varēja piedalīties dažādās aktivitātes - gan ripināt pašu krāsotās olas, gatavot putnu būrīti, krāsot vai zīmēt raibo Lieldienu olu, izmēģināt spēkus un veiklību dažādās sporta aktivitātēs, kā arī iet rotaļās un šūpoties.

Paldies pedagogiem par darbnīcu vadīšanu un pavasarīgajām aktivitātēm!

   Vizuāli plastiskās mākslas izstāde “Krāsainas domas 2019”

Arī šogad mūsu Skolas skolēni piedalījās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādē “Krāsainas domas 2019”. Izstādes šī gada tēma bija “Zila jūra, zaļa zeme” tā aktualizējot problēmu par Latvijas dabas resursu efektīvas izmantošanas iespējām un Latvijas dabas bagātību saglabāšanu.

Alekss un Sandis guva atzinību par savu darbu "Vīzija par nākotnes dabu", bet netradicionālo rokdarbu pulciņa audzēkne Linda ar darbu “Zaļā rota” pateicību par piedalīšanos izstādē.

Paldies skolotājām Līgai Sarkanei un Anitai Voselei par skolēnu sagatavošanu konkursam!Draudzības spēle futbolā!

2019. gada 9. aprīlī Zālītes speciālās internātpamatskolas stadionā notika pārbaudes spēle futbolā starp Rīgas 5.internātpamatskolas - attīstības centra un Zālītes internātpamatskolas skolēniem. Spēle bija spraiga un interesanta, to apmeklēja visi Zālītes skolas skolēni un skolotāji.

Spēle iesākās ar mājinieku 2:0 pārsvaru, bet 2. puslaikā Rīgas 5. internātpamatskolas - attīstības centra skolēni izvirzījās vadībā ar 3:2. Vārtsarga uzdevumu atbildīgi pildīja Sandis, kurš izpelnījās arī vietējās publikas atzinību. Spēles pēdējā minūtē mājinieki rezultātu izlīdzināja un spēle beidzās 3:3. Papildlaikā uzvaru svinēja Zālītes speciālā internātpamatskola, bet mūsējie turējās braši. Prieks par viņiem! Nākošās sacensības futbolā notiks Bērzupē.

Paldies zēniem par lielisko spēli un skolotājam Jurim Sinkovskim par skolēnu sagatavošanu sacensībām!“UNIMAT KAUSS 2019”

šī gada 3. aprīlī mūsu Skolas skolēni Andris (4. klase) un Mārtiņš (7. klase) piedalījās izglītības uzņēmuma “Lielvārds” un interešu izglītības centra “Lielvārdi” organizētajās auto modelēšanas sacensībās no saplākšņa “UNIMAT KAUSS 2019”.

Sacensību galvenais uzdevums bija divu skolēnu komandai trīs stundu laikā izgatavot saplākšņa auto modelīti atbilstoši rasējumam. Detaļu izzāģēšanai no saplākšņa bija jāizmanto UNIMAT modulārais kokapstrādes darba galds, kā arī dažādi rokas instrumenti. Sacensību noslēgumā tika vērtēts automašīnas dizains, izpildes un montāžas kvalitāte, kā arī nobrauciena ātrums pa speciālu trasi. Visi auto modelīši līdzīgi kā bobslejā trīs reizes tika ripināti lejā pa slīpu, divus metrus garu trasi.

Paldies skolotājam Haraldam Fedotovskim par skolēnu sagatavošanu sacensībām!Sporta svētki bērniem ar speciālām vajadzībām “Izveicīgie rīdzinieki”

28. martā mūsu skolas skolēni piedalījās Mākslinieciskās jaunrades centra “Praktiskās estētikas skola” organizētajos sporta svētkos bērniem ar speciālām vajadzībām “Izveicīgie rīdzinieki – 8”. Mūsu skolu pārstāvēja abu skolas filiāļu komandas.

Sacensību galvenais uzdevums bija radīt dalībniekiem svētku prieku un mazināt sociālo atstumtību, nodrošinot savām spējām atbilstošas sportiskās pašrealizācijas iespējas. Iepriecināja svētku kopējā atmosfēra, jo katram dalībniekam bija izaicinājums un iespēja pārvarēt šķēršļus un fiziskos izaicinājumus, ceļot savu pašapziņu un novērtējot savas fiziskās spējas.

Noslēgumā katrs komandas dalībnieks tika apbalvots ar medaļām un veicināšanās balvām.

  Izstādes „Dzīvās sistēmas” apmeklējums

šī gada 27. un 28. martā mūsu skolas skolēni apmeklēja interaktīvo izstādi „Dzīvās sistēmas”. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar cilvēka orgānu sistēmu darbību.Tas bija aizraujošs piedzīvojums, mācību stunda anatomijā, kur cilvēka uzbūvi varēja iepazīt interaktīvi, caur spēlēm un atrakcijām. Par orgānu sistēmām stāstīja gids, bet skolēniem bija iespēja uzdot un atbildēt uz gida jautājumiem par orgānu funkcijām. Prieks, ka daži profesionālās pamatizglītības un 8.b klases skolēni L. Loča, K. Bariss, K. Burtnieks, V. Kuntiņš spēja pareizi atbildēt uz atsevišķiem jautājumiem.

Vislielākā interese skolēniem bija par aktivitātēm, kur zēni varēja pārbaudīt savu muskuļu spēku. Izzinājām, cik daudz kaloriju īsā laikā var sadedzināt ,veicot airēšanas kustības uz trenažiera. Zēni ar azartu veica vingrinājumu, kura galvenais uzdevums bija veicināt izpratni par veselīga dzīvesveida nozīmīgumu. šo un citu jautājumu iepazīšanas veids būs lielisks papildinājums skolēnu zināšanām par cilvēka uzbūvi.

  Februāris - projektu mēnesis Skolā

Februāra mēnesī ik nedēļu viena diena tika veltīta projektu darbiem. Domājot par Latvijas 100-gadi un latviskajām vērtībām, šī gada tēma bija “Es esmu Latvija”, ietverot Latvisko vērtību izzināšanu, izzinot Latvijas stāstu un veidojot Latvijas nākotni.

Klasēm bija iespēja tēmu atklāt ļoti dažādi. Sākumskolas skolēni pētīja dzīvniekus un putnus latviešu tautas pasākās, teikās, tautasdziesmās un rotaļās. Tika akcentēti tādi tikumi, kā godīgums, atbildība, cieņa, taisnīgums un darba tikums. Pamatskolas skolēni izzināja latviskās tradīcijas, domājot par vērtībām, ar kurām Latvija lepojas, kā arī prezentācijās iepazīstināja ar savu redzējumu par Latvijas nākotni.

Projektu nedēļa veicināja skolēniem sadarbības un prezentēšanas prasmes caur latvisko vērtību izzināšanu, stiprinot piederību, lojalitāti un atbildību par Latviju un tās vērtībām.

   Latvijas dabas muzeja muzejpedagoģiskā nodarbība “Koki caur mūsu sajūtām”

20. februārī 1. - 4. klašu skolēni apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību Latvijas dabas muzejā “ Latvijas koki caur mūsu sajūtām”.

Skolēniem bija jāmēģina atpazīt koki pēc to lapām, mizas, ziediem un augļiem. Visi aktīvi centās noteikt koku sugu, aptaustot un vērojot koka ārējo mizu.

Grupās skolēni mēģināja noteikt koka vecumu un salikt dotā koka puzli. Nodarbības dalībnieki atzina, ka visinteresantākais bija vērot un aptaustīt pasaules lielāko čiekuru.

Tā bija vērtīga pieredze caur sajūtām iepazīt koku daudzveidību.

   Slidošana kopā ar Skolas direktori

28. janvārī beidzot bija pienācis sen gaidītais mirklis Skolas centīgākajiem un izpalīdzīgākajiem skolēniem. Ikgadējam semestra noslēguma pasākumam tika izvirzīti skolēni, kuri 1. semestrī bija centīgi mācījušies, guvuši labus panākumus konkursos, kā arī skolēni, kuri ikdienā ir atbalsts saviem klases biedriem, palīdzot labāk justies klasē.

šogad pārsteigums bija slidošana Atpūtas centrā “Lido” kopā ar Skolas direktori, direktores vietniekiem un sporta skolotājiem. Dažiem skolēniem šī bija pirmā reize uz slidām, tāpēc slidotavas piedāvātie “pingvīni” bija palīgs, lai varētu noturēties uz ledus. Pēc slidošanas visi mielojās ar smalkmaizīti un siltu tēju. Prieks un nogurums par pavadīto dienu bija vērojams skolēnu acīs.

Paldies Skolas direktorei par sportisko dienu!

   Boccia sacensības

Gatavojoties XIX Rīgas BOCCIA čempionātam mūsu Skolā 21. janvārī norisinājās Boccia turnīrs, kurā piedalījās skolēni no abām Skolas filiālēm, Zālītes speciālās internātpamatskolas un Gaismas internātpamatskolas.

Sacensības bija spraigas un aizraujošas, Boccia laukumā komandu panākumi bija ar mainīgām sekmēm. Visi aktīvie dalībnieki saņēma diplomus un atzinības rakstus, veicināšanas balvas. Sacentās arī katras komandas pavadošie sporta skolotāji. šoreiz veiksme uzsmaidīja mūsu Skolas skolotājiem.

Labākās mūsu Skolas komandas 30. janvārī piedalījās XIX Rīgas BOCCIA čempionātā Rīgas 66. speciālajā vidusskolā, ko organizēja Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija. Mūsu Skolas Slāvu ielas filiāles komanda ieguva 5. vietu, bet Stokholmas ielas filiāles komanda 7. vietu.

Paldies sporta skolotājiem par skolēnu sagatavošanu sacensībām!

 


Fonda “Nāc līdzās!” fotoizstāde “Es ieraudzīju…”

Fonda “Nāc līdzās!” fotoizstāde “Es ieraudzīju…”

Jauniešiem zināšanas un ievirzi fotogrāfiju uzņemšanā konsultēja Latvijā pazīstamais fotomākslinieks Jānis Deinats.

Izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs atvērta skatītājiem līdz 17. februārim, pēc tam tā turpinās savu ceļu uz citām izstāžu vietām Latvijā.

Lepojamies ar skolēnu panākumiem. Paldies Skolas fotopulciņa vadītājai Mudītei Ramutei par atbalstu skolēnu interešu pilnveidošanā, radot iespēju skolēnu radošai pašizpausmei!

   


Dabas muzeja apmeklējums

12. un 13. decembrī mūsu skolas skolēni apmeklēja Ziemassvētku ieskaņas pasākumu Latvijas Dabas muzejā “Vāverītes eglīte”. Nodarbība bija veltīta gada dzīvniekam – parastajai vāverei. Skolēni izglītojās par vāveres dzīves ciklu, tās dzīvi mežā un ēšanas paradumiem, kā arī iespējamiem ienaidniekiem. Pēc Latvijas meža dzīvnieku un vāveru eksponātu apskates, tika krāsotas un aplicētas vāveres Ziemassvētku apsveikumiem, kuros tika akcentēts vāveres lepnums – kuplā aste. Dabas muzeja darbinieki cienāja skolēnus un skolotājus ar siltu piparmētru tēju un cepumiem. Noslēgumā skolēni tika pie dāvaniņām un Ziemassvētku noskaņas sirsniņā.

Paldies Latvijas Dabas muzeja speciālistiem par sirsnīgo pirmssvētku noskaņas radīšanu!

  


Atvērto durvju diena ādažu militārajā bāzē

Ceturtdien, 8. novembrī, Rīgas 5.internātpamatskolas –attīstības centra skolēni un skolotājas Dace Frīdenberga, Inese Jansone un Mudīte Ramute pievienojās ap 2000 Latvijas skolēniem, kuri atvērto durvju dienas ietvaros apmeklēja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku ādažu militāro bāzi, lai iepazītos ar Nacionālo bruņoto spēku ikdienu un galvenajiem uzdevumiem. Skolēni uzzināja par bāzē izvietotām vienībām, tostarp NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijas kaujas grupām un karavīra ikdienu, kā arī iepazinās ar dienošo vienību militāro tehniku un ekipējumu. Vēroja dažādus paraugdemonstrējumus, kā arī paši varēja iejusties karavīra "ādā", piedaloties militārajās stafetēs. Skolēni atzina, ka, sagaidot Latvijas simtgadi, šī diena noteikti bija patriotisma emocijām piesātināta, kas, iespējams, kādam no skolēniem kļūs par iedvesmu nākotnes profesijas izvēlē.

Paldies Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem par doto iespēju!

 


Vecāku dienas seminārs

“Prasmes un iemaņas, veidojot pozitīvu uzvedību”

2018. gada 19. oktobrī skolā notika Vecāku diena, kuras laikā vecākiem bija iespēja tikties ar skolotājiem un atbalsta personālu, kā arī izglītoties klīniskās psiholoģes Ivetas Krūmiņas vadītajā seminārā “Prasmes un iemaņas, veidojot pozitīvu uzvedību”. Vecāki aktīvi iesaistījās diskusijās, dalījās savā pieredzē, uzdeva jautājumus gan semināra laikā, gan arī pēc semināra.

Lektore atzīmēja, ka ļoti svarīga ir vecāku un skolotāju sadarbība, lai gūtu pozitīvas uzvedības izmaiņas, jo bērnam jāsaprot, ka prasības ir vienādas gan mājās, gan skolā. Nozīmīgs ir laiks, ko vecāki pavada kopā ar savu bērnu, pārrunājot notikumus, spēlējot spēles.

Atbalsts, uzslavas, pamudinājums ir svarīgi katram cilvēkam, bet it īpaši bērniem ar uzvedības problēmām.

Paldies semināra vadītājai Ivetai Krūmiņai!


Izteiksmīgās runas konkurss “Mana valoda”

18. oktobrī mūsu Skolas labākie dzejoļu deklamētāji piedalījās Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas – attīstības centra organizētajā izteiksmīgās runas konkursā “Mana valoda”.

1. klases skolniece Linda skatītājus priecēja ar dzejoli “Baltais solījums”. Ar K.Vērdiņa dzejoli “Burve”, piemērotiem atribūtiem, apģērbu un saulainu smaidu simpātijas ieguva 8. klases skolniece Viktorija. 6. klases skolnieka Reiņa dzejolis “Vecāmāte” ieguva žūrijas un skatītāju atzinību ar savu sirsnību un mīļumu. īpašas ovācijas par atraktivitāti un aktiermeistarību saņēma 1. kursa audzēknis Kaspars, kurš deklamēja K. Vērdiņa dzejoli ‘Tētis – politiķis”.

Paldies skolotājām I. Finkai, I. šteinbergai un M. Krūzei par skolēnu sagatavošanu konkursam!


“Meno sūkurys” - V Starptautiskais mūzikas festivāls Lietuvā

17. oktobra rītā Skolas filiālē Stokholmas ielā 24 valdīja prieks un satraukums. Seši sākumskolas skolēni bija gatavi ceļam uz Lietuvas pilsētu Paņeveži, kur sadraudzības skolā notika starptautiskais mūzikas festivāls “Meno sūkurys” (Mākslas virpulī). Ceļā skolēni ne tikai vēroja krāšņo rudeni, bet arī atkārtoja dziesmas, lai vēlreiz pārliecinātos, ka gatavi priekšnesumam. Dziesma “Div’ dūjiņas gaisā skrēja” skanēja sevišķi pārliecinoši. Skatītāji mazos dziedātājus uzņēma ar ovācijām un aplausiem. Satraukums bija garām un visi gandarīti varēja doties mājup.

Paldies skolotājam Andrim Nordem par skolēnu sagatavošanu konkursam!

 

Annas koku skola

2018. gada 10. oktobrī 5.-8. klašu skolēni apmeklēja firmas “Labie koki” Annas koku skolu Babītes pagastā. Skolēnus sagaidīja gide Vineta. Vienmēr ir patīkami justies gaidītiem un vēlamiem. Tieši šādu atmosfēru varēja izjust Annas koku skolas kamīnzālē, kur bija sagatavota skolēniem pirmā nodarbība, video un ievārījuma maizītes.

Ekskursija sākās ar plašās teritorijas apskati, kur dabīgos rotājumus piedāvāja rudens rūsganās lapas. Skolēni iepazinās ar konstruktoru darbnīcu, koka namiņiem, aplūkoja koka skulptūras un citus interesantus objektus. īpašu interesi izraisīja milzīgs koka ksilofons un koka zaru veidota šķēršļu josla, kur nepieciešama īpaša veiklība, lai izietu tai cauri, nesakustinot ne zariņu. Jautras bija komandu stafetes, kur skaidu vanniņās bija jāatrod koka klucīši.

Skolēni tika arī iepazīstināti ar plašo profesiju klāstu, kuras nepieciešamas firmas darbā. šeit strādā dārznieki, ainavu veidotāji, dārza dizaineri, konstruktori, kuri izmanto ļoti modernas datorsistēmas un prot uzbūvēt koka konstrukcijas bez naglām un skrūvēm. Arboristi, kas veido alejas un veic citus apzaļumošanas darbus.